Menu

Delta Air Lines

Reklama

Najlepsze okazje linii Delta Air Lines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Delta Air Lines?

Rozkład lotów Delta Air Lines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Delta Air Lines?

Bilety na lot linią Delta Air Lines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Delta Air Lines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Delta Air Lines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Delta Air Lines

Delta Air Lines

Amerykańskie linie lotnicze Delta Airlines powstały w 1928 roku w Monroe w stanie Luizjana na bazie starszego o cztery lata przedsiębiorstwa zajmującego się spryskiwaniem pól uprawnych. Nazwa pochodzi od ujścia rzeki Missisipi. 
W 1935 roku przewoźnik uruchomił nocne rejsy, a w 1947 otrzymał nagrodę National Safety Award za przewiezienie ponad 500 milionów pasażerów bez wypadku śmiertelnego. Jako pierwsze, już w 1955 roku, wprowadziły system umożliwiający podróżowanie z przesiadkami w obrębie tych samych linii lotniczych.
Dziś linie te obsługują 333 kierunków, w tym 106 międzynarodowych w 64 krajach na sześciu kontynentach. Samoloty Delty lądują m.in. na lotnisku Chopina w Warszawie.

Bagaż

W liniach lotniczych Delta Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Delta Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie lotnicze Delta Airlines oferują podróż w dwóch podstawowych klasach rezerwacyjnych – Main Cabin oraz First/Business. Zależnie od trasy w każdej z tych klas można wybrać spośród kilku taryf. 
Basic Economy, najtańsza klasa podróży, dostępna tylko na niektórych trasach, skierowana jest do osób, które nie planują zmian terminów podróży i nie mają preferencji dotyczących miejsca na pokładzie. W zamian pasażerowie mają dostęp do Wi-Fi, systemu rozrywki oraz drobnych przekąsek. 
Z kolei najbardziej komfortowa podróż oferowana jest w taryfie Delta One. Pasażerowie mają do dyspozycji prywatne kabiny z rozkładanymi na płasko fotelami, wyśmienite dania, a na lotnisku pierwszeństwo obsługi. 

Odprawa online

Odprawy online można dokonać od 60 dni do 2 godzin przed planowanym odlotem.

Flota

Flota Delta Airlines składa się z 764 samolotów, w tym 181 leasingowych. Średni wiek maszyn wynosi 16,9 lat. Na flotę linii składają się samoloty typu: Boeing 717-200, B737-700, B737-800, B737-900ER, B747-400, B757-200, B757-300, B767-300, B767-300ER, B767-400ER, B777-200ER, B777-200LR, Airbus A319-100, A320-200, A330-200, A330-300, McDonnell Douglas MD-88, MD-90.

Port lotniczy Hartsfield Jackson Atlanta

Międzynarodowe lotnisko Hartsfield Jackson Atlanta leży w stanie Georgia, ok. 13 km na południe od centrum miasta. Lotnisko jest największym portem lotniczym świata oraz jednym z niewielu, na których mogą w tym samym czasie lądować 3 samoloty. Na jego terenie znajduje się bardzo wiele restauracji i barów serwujących kuchnię niemal z całego świata, sklepy, wypożyczalnie samochodów. Na terenie portu jest dostęp do bezprzewodowego internetu. 

Posiłki

Na pokładach samolotów Delta Airlines pasażerowie klasy biznes i pierwszej mają bezpłatny dostęp do alkoholu. Pasażerowie klasy ekonomicznej w ramach voucheru za 5 dol. mogą kupić jedno piwo, wino lub koktajl. Pasażerowie, których podróż trwa do 90 min., otrzymują przekąski. Na rejsach międzynarodowych pasażerowie wszystkich klas otrzymują bezpłatnie posiłki i napoje.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie większości samolotów Delta Airlines dostępna jest płatna usługa Wi-Fi. Natomiast w każdym samolocie pasażerowie mają dostęp do filmów, kanałów TV, muzycznych oraz gier.