Menu

SCAT

Najlepsze okazje linii SCAT na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

✔️ Gdzie lata SCAT?

Rozkład lotów SCAT obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty SCAT?

Bilety na lot linią SCAT najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii SCAT kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem SCAT mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o SCAT

SCAT

SCAT Airlines jest przewoźnikiem z Kazachstanu, który w międzynarodowym kodzie IATA oznaczany jest skrótem literowy DV. Linie lotnicze powstały w roku 1997 w odpowiedzi na zmiany w Kazachskim lotnictwie po upadku Związku Radzieckiego. Stały się odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnych mieszkańców na loty między rodzimymi miastami, które przestały być rentowne dla narodowego przewoźnika Kazachstanu.

Za powstanie tego przewoźnika odpowiedzialnych jest siedemnastu śmiałków, głównie pilotów i techników lotniczych. asnymi siłami zatrzymali infrastrukturę, personel naziemny i samoloty, stacjonujące na lotnisku w Szymkent. Dzięki determinacji już po roku odbył się pierwszy komercyjny lot nowych linii lotniczych SCAT Airlines. O linii usłyszał cały Kazachstan, ponieważ przewoźnik obsługuje głównie loty między miastami tego kraju. Realizuje także połączenia do większości sąsiadujących byłych republik radzieckich, a także do Rosji, Turcji, Chin, czy Egiptu.

Bagaż

Każdy pasażer, który zakupił bilet lotniczy, ma prawo wnieść na pokład SCAT Airlines bagaż podręczny. Wymiary i waga walizki są ściśle określone: 55 x 40 x 20 cm, a waga nie może przekraczać 5 kg. SCAT Airlines bagaż podręczny to nie jedyne walizki, jakie dostępne są w cenie biletu. Ponadto pasażerowie zarówno dorośli, jak i dzieci mogą przewieźć dodatkowy bagaż o wadze nieprzekraczającej 20 kg. Warto dokładnie przygotować walizki, ponieważ każdy nadliczbowy kilogram będzie podlegał dopłacie.

W razie potrzeby możliwe jest odprawienie większej walizki. SCAT Airlines bagaż rejestrowany może ważyć do 23 kilogramów. Istnieje także możliwość nadania pakunku, którego waga przekracza 23 kg, ale nie jest wyższa niż 32 kg. Suma wymiarów wysokości, szerokości i długości nie może przekraczać 158 cm. Dopuszczalne są odstępstwa od tych reguł, jednak o takim bagażu SCAT Airlines należy powiadomić wcześniej.

Ograniczenia w przewozie

Istnieje lista towarów, których w bagażu SCAT Airlines nie wolno przewozić. Należą do nich między innymi materiały wybuchowe i radioaktywne, gazy sprężone, ciecze łatwopalne, żrące i toksyczne. Zabrania się także przewozu substancji nieznanego pochodzenia, które nie jest przechowywane w oryginalnych opakowaniach. W przypadku przewozu delikatnych przedmiotów, jak instrumenty muzyczne, konieczne jest wykupienie dodatkowego miejsca w kabinie.

Ograniczenia w ilości przewożonych przedmiotów w SCAT Airlines dotyczą także sprzętu medycznego jak termometry rtęciowe i innych urządzeń zawierających rtęć. W związku z wejściem Kazachstanu do Unii Celnej istnieją ograniczenia dotyczące przewozu niektórych towarów w ramach unii. Dotyczy to alkoholu, tytoniu, kosmetyków oraz waluty, a kraje, których dotyczą te ograniczenia to Kazachstan, Rosja, Turcja, Gruzja, Armenia, Chiny, Azerbejdżan i Egipt.

Klasy Rezerwacyjne

W zależności od standardu lotu możemy wybrać SCAT Airlines klasy rezerwacyjne. Podstawowa to SCAT Airlines klasa ekonomiczna, która jest jedyną klasą we wszystkich tanich lotach krajowych. Standardowe fotele mają regulowane oparcie, a w razie potrzeby otrzymamy poduszkę i ciepły koc do spania.

Na trasach międzynarodowych w największych samolotach przewoźnika można kupić bilety lotnicze na SCAT Airlines klasa biznesowa. W ramach tego biletu pasażer otrzymuje do dyspozycji wygodniejsze miejsca na pokładzie samolotu. Regulowane fotele umożliwiają wypoczynek podczas podróży w bardziej komfortowych warunkach.

Odprawa online

Wygodną formą odprawy dla wielu pasażerów jest odprawa online. SCAT Airlines daje taką możliwość już na 24 godziny przed planowanym terminem odlotu. Wszystkie formalności należy zakończyć godzinę przed startem maszyny. Dokumentem potwierdzającym odprawę online

SCAT Airlines jest wydrukowanie karty pokładowej, którą należy mieć przy sobie przy boardingu. Na lotnisku pasażer powinien zjawić się pół godziny przed planowanym odlotem. W przypadku, kiedy istnieje potrzeba odprawy bagażu rejestrowanego, należy przybyć przynajmniej 40 minut przed odlotem.

Flota

W liniach SCAT Airlines flota nie opiera się już na radzieckich samolotach. Przewoźnik postawił na zachodnie maszyny znane z solidności. Większość stanowią amerykańskie -maszyny Boeing. Najpopularniejsze modele to 757-200, 737-300 i 737-500. W sumie tych samolotów jest niespełna dwadzieścia. Dodatkowo możemy trafić w SCAT Airlines samoloty od kanadyjskiego producenta Bombardier. Kilka modeli CRJ 200 uzupełniają flotę Kazachskiego przewoźnika, która w sumie liczy około 30 maszyn.

Usługi dodatkowe

Każdy pasażer, nawet wybierający tanie loty klasą ekonomiczną, może liczyć na profesjonalną obsługę personelu. Do dyspozycji klientów pozostaje magazyn pokładowy, a także aktualna prasa. Dzieci mogą skorzystać z kolorowanek, które zabiorą ze sobą po zakończeniu lotu. Można sięgnąć także po produkty spożywcze, takie jak napoje bezalkoholowe oraz przekąski z pokładowego cateringu.

Sięgając po bilety lotnicze SCAT Airlines, możemy liczyć na dodatkowe usługi skierowane do sektora biznesowego. Przewoźnik oferuje umowy lojalnościowe z firmami korzystającymi często z jego usług. W zamian klienci mogą liczyć na tanie loty lub skorzystać z dogodnych form płatności na koniec miesiąca. Dodatkowo przewoźnik proponuje pierwszeństwa zakupu biletów i w razie potrzeby saloniki VIP na lotniskach do wyłącznej dyspozycji. SCAT Airlines oferuje także organizację lotów czarterowych dla klientów biznesowych i turystów.

Lotnisko

Główną bazą dla samolotów SCAT Airlines jest międzynarodowy port lotniczy Szymkent. To lotnisko rocznie odprawia około 120 tysięcy pasażerów. Na jego terenie nie mieści się żadna baza noclegowa, a najbliższe hotele można znaleźć dopiero w mieście Szymkent. Do centrum miasta można dostać się taksówką lub prywatnymi busami. Cześć hoteli w ramach usługi oferuje dowóz pasażerów z lotniska, a po zakończeniu pobytu z powrotem na lotnisko.