Menu

Norwegian Air Shuttle

Reklama

Najlepsze okazje linii Norwegian Air Shuttle na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Norwegian Air Shuttle?

Rozkład lotów Norwegian Air Shuttle obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Norwegian Air Shuttle?

Bilety na lot linią Norwegian Air Shuttle najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Norwegian Air Shuttle kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Norwegian Air Shuttle mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Norwegian Air Shuttle

Norwegian Air Shuttle

Norwegian, lub inaczej Norwegian Air Shuttle, to skandynawska tania linia lotnicza, która w Norwegii traktowana jest jako przewoźnik narodowy. Samodzielne działanie rozpoczęła w 2002 roku i od tego czasu ani razu nie przyniosła właścicielowi strat. Od początku swojego istnienia linia Norwegian, podobnie jak cała Skandynawia, słynie z wyjątkowej dbałości o ekologię i środowisko. Większość lotów odbywa się na terenie Skandynawii, ale Norwegian obsługuje też porty lotnicze w krajach europejskich oraz krajach Azji i Ameryki Północnej. Łączna liczba tras wynosi ponad 400, a punkty docelowe to ponad 130 różnych miejsc. W Polsce można skorzystać z tanich lotów oferowanych przez Norwegian na czterech lotniskach: w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Szczecinie.

Bagaż

Podczas każdej podróży z Norwegian pasażer może mieć ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego, za którą nie ponosi opłat. Jego dopuszczalna waga różni się jednak w zależności od klasy rezerwacyjnej. Dodatkowo, oprócz bagażu podręcznego na pokład można wnieść jeden niewielki przedmiot osobisty, np. pokrowiec na laptopa lub damską torebkę. Ważne, żeby były na tyle małe, żeby zmieścić się pod fotelem. Jeśli nie zmieścisz wszystkich rzeczy do bagażu podręcznego, do 6 godzin przed odlotem możesz dodać do swojej rezerwacji bagaż rejestrowany. Możesz to zrobić przez Internet lub przez telefonicznie. W niektórych klasach rezerwacyjnych bagaż rejestrowany wliczony jest w cenę biletu, dlatego warto przez zakupem biletu zastanowić się, co chcemy ze sobą zabrać i wybrać najlepiej dopasowaną taryfę.

Klasy rezerwacyjne

Klasy rezerwacyjne
Usługi w Norwegian podzielone są na klasy rezerwacyjne oraz taryfy. Klasy rezerwacyjne obowiązują podczas lotów międzynarodowych na długich dystansach. Są to klasa Economy i klasa Premium. W ramach każdej klasy oraz przy lotach na krótszych trasach jest możliwość wykupienia biletu w trzech taryfach: LowFare, LowFare+ oraz Flex. Każda z nich zapewnia inny zestaw usług. W każdej zawiera się darmowy bagaż podręczny, jednak o różnej wadze. W zależności od taryfy, pasażer może liczyć na różne usługi dodatkowe, jak np. bagaż rejestrowany, możliwość rezerwacji miejsca, Wi-Fi, posiłki na pokładzie, słuchawki i koc. Niektóre taryfy gwarantują bezpłatną zmianę nazwiska i zmianę rezerwacji oraz zapewniają możliwość zwrotu biletu.

Odprawa online

Odprawa online w Norwegian to wygodny sposób na odprawienie się przed odlotem. Po podaniu wszystkich wymaganych danych i zakończeniu odprawy online generowana jest karta pokładowa, która jest podstawowym dokumentem uprawniającym do wejścia na pokład. Z tego powodu należy ją wydrukować i przechowywać w bezpiecznym miejscu aż do dnia odlotu lub zapisać plik PDF i wydrukować go, kiedy będzie potrzebny.

Flota

Flota Norwegian liczy około 130 samolotów. W większości są to nowoczesne maszyny produkcji Boeinga. Linia ciągle się rozwija i wciąż składa zamówienia na nowe samoloty. W 2012 roku Norwegian zamówił 222 nowe maszyny – najwięcej w historii europejskiej floty. W przyszłości flota Norwegian ma powiększyć się o kolejne Boeingi, a także o Airbusy. Według planów, po realizacji wszystkich zamówień wielkość floty ma powiększyć się ponad dwukrotnie. Szybujące na niebie samoloty Norwegian można rozpoznać po charakterystycznych barwach. Są one utrzymane w kolorystyce czerwono-białej: czerwień dominuje z przodu, a biel na pozostałej części maszyny. Czerwony jest również statecznik, na którym dodatkowo widoczne są portrety znanych skandynawskich osobistości.

Port lotniczy Oslo-Gardermoen

Główną siedzibą linii jest port lotniczy Oslo-Gardermoen. Jest to lotnisko międzynarodowe, znajdujące się w miasteczku Gardermoen 48 km od Oslo. Lotnisko istnieje od czasów II wojny światowej, a swój obecny wygląd zyskało po rozbudowie przeprowadzonej po zakończeniu wojny. Obecnie jest to jedno z lotnisk w Norwegii, które obsługuje najwięcej pasażerów. Na jego terenie można skorzystać z darmowej sieci Wi-Fi, napić się kawy w lotniskowych kawiarniach i zrobić zakupy w licznych sklepach, także bezcłowych. Wygodnym rozwiązaniem dla pasażerów jest możliwość odpłatnego zamówienia miejsca parkingowego.

Posiłki

Na niemal wszystkich trasach pasażerowie mogą zaopatrzyć się w przekąski, napoje oraz lekkie posiłki w samolocie. Podczas lotów długodystansowych pasażerowie dodatkowo mają możliwość zamówienia większego posiłku, składającego się z trzech dań. Załoga oferuje różne menu na różnych trasach, a posiłki dostosowane są również do osób ze specjalnymi wymaganiami żywieniowymi. W zależności od taryfy, menu może być wliczone w cenę biletu, a posiłek może wymagać wcześniejszego zamówienia, na kilkadziesiąt godzin przed wylotem. Podczas lotów długodystansowych dostępny osobisty interaktywny barek z przekąskami. Dzięki niemu można zamówić przekąski na ekranie dotykowym, dokonać płatności i oczekiwać na członka załogi, który poda zamówienie. Za przekąski i większe posiłki można zapłacić kartą kredytową.

Dodatkowe usługi

Podczas europejskich podróży z Norwegian na pokładzie przeważającej liczby samolotów dostępne jest darmowe Wi-Fi. Możliwość korzystania z sieci bezprzewodowej łączy się z innymi usługami: wideo na życzenie i Live TV. W usłudze wideo na życzenie pasażer ma do wyboru wiele filmów i programów z płatnym dostępem. W podobny sposób działa usługa Live TV, która umożliwia śledzenie najnowszych wiadomości telewizyjnych na żywo. Dodatkowym udogodnieniem jest interaktywna mapa 3D, która podpowie ci, co warto zobaczyć w mieście, do którego lecisz. Podczas lotów długodystansowych podróżny ma do dyspozycji osobisty interaktywny barek z przekąskami, dzięki któremu w każdej chwili może zamówić coś na ząb. Dodatkowo na pokładzie możliwe jest podładowanie urządzenia elektronicznego, a nawet zakup słuchawek.