Menu

Aer Lingus

Reklama

Najlepsze okazje linii Aer Lingus na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Aer Lingus?

Rozkład lotów Aer Lingus obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Aer Lingus?

Bilety na lot linią Aer Lingus najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Aer Lingus kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Aer Lingus mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Aer Lingus

Aer Lingus

Aer Lingus to narodowa irlandzka linia lotnicza. Główną siedzibę ma na lotnisku w Dublinie. 
Pierwszy lot linii lotniczych odbył się 27 maja 1936 roku z wojskowego lotniska Baldonnel Aerodrome w Dublinie na znajdujące się w Bristolu lotnisko Whitchurch.
Nazwa linii pochodzi od irlandzkiego „long” oznaczającego „statek” i jest tłumaczona na angielski jako „Air Fleet”, czyli flota powietrzna. 
Linie lotnicze posiadają 47 nowoczesnych Airbusów, którymi podróżuje ponad 10,6 mln pasażerów rocznie. 
Od 2013 roku obsługuje również lokalne trasy na terenie Wielkiej Brytanii pomiędzy lotniskiem Heathrow i Aberdeen oraz lotniskiem w Edynburgu i Manchesterze pod szyldem linii Virgin Atlantic. Większość należących do Aer Lingus Airbusów obsługuje jednak trasy europejskie, do Turcji oraz do północnej Ameryki i północnej Afryki. 
To najstarsze istniejące irlandzkie linie lotnicze i drugie największe po tanich liniach Ryanair. Głównym celem Aer Lingus jest połączenie lotnicze Irlandii z całym światem, oferując klientom najlepsze usługi w konkurencyjnych cenach.  
Linie zajmują się także przewozami typu cargo na terenie Wielkiej Brytanii, Europy kontynentalnej i USA. 
Dzięki współpracy z innymi liniami (Stobart Air, Jetblue Airways, United Airlines) oferuje wiele połączeń do Wielkiej Brytanii, USA i Kandy.

Bagaż

W liniach lotniczych Aer Lingus na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Aer Lingus też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

W najtańszej klasie rezerwacyjnej, Low Fare w cenie biletu jest jedna sztuka bagażu podręcznego do 10 kg oraz brak opłat przy odprawie. Na trasach do USA w cenie jest dodatkowo jedna sztuka bagażu rejestrowanego do 23 kg, darmowy posiłek i napój oraz dostęp do filmów, gier i muzyki na życzenie. 
W klasie Plus Fare w cenie biletu jest bagaż rejestrowany i darmowa odprawa. Na krótkich trasach maksymalna waga bagażu rejestrowanego wynosi 20 kg.
Kolejna klasa, Flex Fare, oferuje większą elastyczność. Bez ponoszenia dodatkowych kosztów można zmienić datę lub godzinę lotu do dwóch godzin przed zaplanowanym odlotem. W tej taryfie można korzystać z części usług dostępnych w klasie biznes, m.in. z dostępu do saloników biznesowych na lotniskach.
Najbardziej komfortowa klasa biznes oferuje luksusowe fotele, które łatwo można rozłożyć, wyśmienitą kuchnię na pokładzie oraz obsługę na światowym poziomie. Pasażerowie korzystający z tej taryfy bez dodatkowych opłat m.in. mogą zarezerwować miejsce na pokładzie samolotu, korzystają z usługi priorytetowego bagażu, a na pokładzie otrzymują dania ze specjalnego menu. 

Odprawa online

Podczas odprawy siedzenia są automatycznie przypisywanie do pasażerów. 
Online można odprawić się od 30 do 2 godzin przed planowanym odlotem samolotu w przypadku podróży z Dublina, Shannon, Cork, Belfastu, Londynu (Heathrow, Gatwick), Manchesteru, Birmingham, Glasgow, Edynburga, Aberdeen, Bristolu, Kerry, Wyspy Man i Waterford.
Od 24 do 2 godzin przez odlotem odprawa jest możliwa w przypadku wylotów z i do Nowego Jorku (JFK), Bostonu, Chicago i Orlando.
W przypadku wylotów z pozostałych lotnisk odprawa online rozpoczyna się 30 godzin przed wylotem, a zamykana jest na 4 i półgodziny przez planowanym wylotem.

Flota

Flota Aer Lingus liczy 50 samolotów, z czego 47 lata pod marką własnych linii, a trzy jako Air Constructors w imieniu Aer Lingusa. Na długich trasach latają maszyny typu Airbus A330-300, Airbus A330-200 oraz Boeing 757, a na krótkich Airbus A321, Airbus A320, Airbus A319.

Port lotniczy Dublin

Międzynarodowe lotnisko znajduje się 10 km na płnoc od Dublina, w pobliżu miasteczka Swords. W 2013 roku z lotniska skorzystało 20,2 mln pasażerów. Lotnisko posiada bardzo dobrze rozbudowaną sieć tras średnio i długodystansowych, obsługiwanych przez wielu przewoźników. 
Port lotniczy Dublin jest główną bazą Aer Lingusa, regionalnej irlandzkiej linii Stobart Air oraz Ryanair. Lotnisko obsługiwane jest przez sieć autobusów i dróg, które komunikują je z Dublinem i innymi większymi miastami Irlandii. Dublin Bus jest głównym przewoźnikiem na trasie Dublin – lotnisko wzdłuż drogi 747. Autobusami można dostać się nie tylko do centrum miasta, ale również na stacje kolejowe Dublin Connolly i Dublin Heuston. Dublin Bus zatrzymuje się również w Santry, Swords, Rathfarnham, Sutton, Malahide, Beaumont, Harold's Cross, Drumcondra i Portmarnock.
Autokarem z lotniska można natomiast dojechać m.in. do takich miejsowości jak Donnybrook, Leopardstown, Sandyford, Dalkey, Greystones, Bray, Blackrock, Dun Laoghaire i Sandymount oraz do bardziej odległych miast. Ze stacji Dublin Connolly i Dublin Heuston można podróżować Iarnród Éireann (irlandzka kolej) koleją podmiejska lub międzymiastową. 

Posiłki

Menu na pokładzie uzależnione jest od wybranej klasy rezerwacyjnej i dystansu. 
Posiłki podawane na europejskich trasach w klasie ekonomicznej przygotowano we współpracy ze znanym z irlandzkiej telewizji kucharzem Clodagh McKenna. Jego kuchnia to pyszne, domowej roboty potrawy przyrządzane ze świeżych produktów. Na długich trasach pasażerowie otrzymują pełnowartościowe posiłki przyrządzane z lokalnych produktów najwyższej jakości. 
Dla pasażerów korzystających z klasy Fare Aer Lingus razem z Clodagh McKenna przygotowała trzy dania do wyboru – łososia, pieczonego kurczaka i soczystego steka. Dodatkowo można wybrać białe lub czerwone wino. 
W klasie biznes można delektować się daniami smacznymi jak w restauracji. Podróżni mogą korzystać z baru, a przed lotem częstowani są szampanem.

Dodatkowe usługi

Powiększone miejsce na nogi dostępne jest na przedzie kabiny.
Na międzykontynentalnych trasach w klasie ekonomicznej dodatkowo można korzystać z Wi-Fi i systemu rozrywki.
Korzystanie z WI-Fi i sieci komórkowej jest dostępne we wszystkich Airbusach A330 na trasach międzykontynentalnych. System rozrywki zapewnia dostęp do najnowszych filmów, wiele godzin programów telewizyjnych, muzyki i klipów wideo. Dostępne są również gry jedno i dwuosobowe.
Na pokładzie można zakupić produkty luksusowych marek w obniżonych cenach. 

Zgodnie z regulacjami EASA sprzęty elektroniczne nie muszą już być wyłączane podczas startu i lądowania samolotu. Z urządzeń można korzystać podczas wszystkich faz lotu z wyjątkiem tankowania oraz podczas ograniczonej widoczności. Sprzęty typu telefony czy tablety nadal mogą być używane wyłącznie w trybie samolotowym.