Menu

Air Dolomiti

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Dolomiti na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Dolomiti?

Rozkład lotów Air Dolomiti obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Dolomiti?

Bilety na lot linią Air Dolomiti najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Dolomiti kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Dolomiti mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Dolomiti

Air Dolomiti

Air Dolomiti powstały w 1989 roku jako regionalny włoski przewoźnik. Pierwszy rejs, z Triestu do Genuy, odbył się w 1991 roku. Od 1999 roku Lufthansa stopniowo wykupywała akcje przewoźnika, aż w 2003 stałą się jedynym właścicielem linii. 
Air Dolomiti oferują loty z kilku włoskich miast do oraz z Monachium. Niektóre rejsy sprzedawane są pod marką Air Dolomiti, a część jako Lufthansa Regional. Linie latają też na wakacyjnych rejsach czarterowych.

Bagaż

W liniach lotniczych Air Dolomiti na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Dolomiti też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

W Air Dolomiti oferuje podróż klasą ekonomiczną (taryfa light lub plus) oraz biznesową (taryfa emotion).

Odprawa online

Podróżując liniami Air Dolomiti można się odprawiać online od 23 godzin przed planowym startem samolotu.

Flota

Flota linii Air Dolomiti składa się z 10 samolotów typu Embraer E-195.

Port lotniczy Werona-Villafranca

Międzynarodowe lotnisko Werona-Villafranca jest włoskim portem lotniczym, położonym w odległości 12 km na południowy zachód od centrum Werony. Na jego terenie znajduje się spory wybór restauracji, barów, kawiarni, wiele sklepów, w tym wolnocłowe. We wszystkich obszarach portu można bezpłatnie korzystać z dostępu do bezprzewodowej sieci Wi-Fi. 

Posiłki

Podróżując linią lotniczą Air Dolomiti z Bari, Bolonii, Florencji, Mediolanu, Wenecji i Werony do Monachium pasażerowie otrzymują przekąski i napoje oraz wina włoskich producentów. Pasażerom klasy biznes serwowane są śniadania kontynentalne, obiad lub kolacja oraz deser. Posiłek należy zamówić najpóźniej na 2 godziny przed lotem.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Air Dolomiti przewoźnik oferuje gazety codzienne i czasopisma. Podróżujący liniami mogą korzystać z programu lojalnościowego Miles & More, który pozwala gromadzić mile. Przewoźnik prowadzi też sklep internetowy.