Menu

Ethiopian Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii Ethiopian Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Ethiopian Airlines?

Rozkład lotów Ethiopian Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Ethiopian Airlines?

Bilety na lot linią Ethiopian Airlines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Ethiopian Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Ethiopian Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Ethiopian Airlines

Ethiopian Airlines

Linia lotnicza Ethiopian Airlines została założona 21 grudnia 1945 roku. Nadano jej kod IATA ET. Z dniem 8 kwietnia 1946 roku rozpoczęła krajowe loty komercyjne, by w 1951 roku rozszerzyć swoją ofertę o loty międzynarodowe. Ethiopian Airlines od 1959 roku jest członkiem International Air Transport Association, a od 1968 – członkiem African Airlines Association. Głównym lotniskiem przewoźnika jest port lotniczy Addis Abeba. W 2013 roku linia zdobyła szereg nagród, w tym wyróżnienie dla najlepszego personelu za perfekcyjną obsługę klienta, nagrodę dla najlepszej regionalnej linii lotniczej w Afryce czy trzecią z rzędu nagrodę za niezawodność linii lotniczej. Ethiopian Airlines oferuje swoim klientom tanie loty krajowe i międzynarodowe do Europy, Azji, Bliskiego Wschodu, Ameryki i Kanady.

Bagaż

Bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Ethiopian Airlines pozwala na przewóz bagażu w kabinie samolotu, jednak pod pewnymi warunkami. Bagaż powinien mieścić się w schowku nad głową lub pod siedzeniem. Jego maksymalne wymiary wynoszą 23 cm x 40 cm x 55 cm. Pasażerowie z biletem lotniczym w klasie ekonomicznej mogą zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnej wadze 7 kg, natomiast pasażerowie klasy biznesowej – dwie sztuki. Niezależnie od wybranej klasy pasażer może dodatkowo za darmo zabrać ze sobą torebkę, teczkę lub torbę na laptopa o maksymalnej wadze 5 kg.

Ograniczenia w przewozie rzeczy

Ze względów bezpieczeństwa w bagażu rejestrowanym i podręcznym Ethiopian Airlines zabrania się przewożenia niektórych rodzajów baterii litowych, materiałów wybuchowych i łatwopalnych, sprężonych butli z gazem czy trujących substancji, np. środków owadobójczych. Część przedmiotów niedozwolona w bagażu podręcznym może jednak zostać przewieziona w bagażu rejestrowanym. Do takich przedmiotów zaliczają się np. noże czy scyzoryki. W bagażu podręcznym można mieć ze sobą łącznie 1 l płynów w pojemnikach nie większych niż 100 mililitrów, które powinny być dodatkowo zapakowane w plastikową, szczelną i przezroczystą torebkę foliową. W bagażu podręcznym nie ma ograniczeń w przewozie jedzenia dla dzieci oraz lekarstw, jeśli pasażer ich potrzebuje.

Jakie klasy rezerwacyjne na linia Ethiopian Airlines?

W Ethiopian Airlines klasy rezerwacyjne podzielone są na dwie podstawowe: klasę biznes, nazywaną również Cloud Nine, oraz klasę ekonomiczną. Pasażerowie klasy Cloud Nine mają  do dyspozycji wiele udogodnień pokładowych, np. wygodniejsze i większe siedzenia czy więcej rodzajów rozrywki pokładowej. Pasażerowie klasy ekonomicznej, w zależności od rodzaju maszyny, mają do dyspozycji rozkładane siedzenia z większą przestrzenią na nogi i dostępem do audio i wideo. W przypadku wszystkich lotów niezależnie od wybranej klasy pasażerowie mają zapewniony posiłek i napoje w cenie biletu lotniczego. Oprócz tego mogą zamówić dodatkowe napoje za dopłatą.

Jak dokonać odprawy online w Ethiopian Airlines?

Każdy pasażer może skorzystać zarówno z tradycyjnej odprawy na lotnisku, jak i odprawy online Ethiopian Airlines. Druga ze wspomnianych metod jest znacznie wygodniejsza. Pozwala na potwierdzenie swojego lotu bez wychodzenia z domu oraz uniknięcie kolejek na lotnisku. Odprawa online jest możliwa najwcześniej 36 godzin i nie później niż 2 godziny przed wylotem. Zasada ta dotyczy lotów międzynarodowych i krajowych obsługiwanych przez linię Ethiopian Airlines. Po wpisaniu swoich danych i ewentualnym wyborze miejsca należy wydrukować wygenerowaną kartę pokładową i przynieść ją ze sobą na lotnisko razem z biletem lotniczym oraz dokumentem potwierdzającym tożsamość. Pasażerowie, którzy podróżują bez bagażu rejestrowanego, powinni zjawić się przed swoją bramką minimum 30 minut przed odlotem. Osoby nadające bagaż powinny przyjechać na lotnisko godzinę przed planowanym lotem międzynarodowym i 45 minut przed lotem krajowym, aby mieć czas na nadanie bagażu i przejście kontroli bezpieczeństwa.

Samoloty we flocie Ethiopian Airlines

W 2019 roku flota Ethiopian Airlines składała się z 116 maszyn. Większość z nich to różne modele Boeinga 737. Oprócz tego w skład floty wchodzi model Airbus A350-900. Dodatkowo warto wspomnieć, że w 2013 roku linia Ethiopian Airlines posiadała największą flotę ze wszystkich firm lotniczych w Afryce.

Jakie usługi ma Ethiopian Airlines w swojej ofercie?

Linia lotnicza Ethiopian Airlines przygotowuje posiłki pokładowe dla pasażerów ze specjalnymi zaleceniami dietetycznymi. Ponadto Boeing 787 Dreamliner jest wyposażony w szereg udogodnień dla pasażerów. Podróżni lecący w klasie ekonomicznej mogą skorzystać z 8,9-calowych telewizorów umieszczonych na siedzeniach. Mają do dyspozycji 80 oferowanych kanałów z rozrywką dostosowaną do osób w każdym wieku. Klasa biznesowa oferuje z kolei 15,6-calowe ekrany i 85 różnych kanałów.

Główna siedziba Ethiopian Airlines – Port Lotniczy Addis Abeba

Międzynarodowy Port Lotniczy Addis Abeba jest nie tylko bazą wypadową dla samolotów linii Ethiopian Airlines, ale też najbardziej ruchliwym lotniskiem w Etiopii. W ciągu roku obsługuje około 4 miliony pasażerów, a w czasie sezonu nawet 300 lotów dziennie. Jest on oddalony o 8 kilometrów na południowy wschód od centrum miasta. Na miejsce można dojechać minibusem lub taksówką. Dodatkowo na lotnisku jest możliwość wynajęcia samochodu. Port jest wyposażony w dwa terminale. Z pierwszego odbywają się loty krajowe i międzynarodowe linii Ethiopian Airlines i innych przewoźników. Terminal drugi zarezerwowany jest wyłącznie dla lotów międzynarodowych i stanowi największy terminal lotniczy w Afryce. Na lotnisku pasażerowie mogą skorzystać m.in.: strefy dla VIP-ów, strefy bezcłowej, darmowego Wi-Fi, banku, poczty, kantoru i wielu innych.

Dodatkowe usługi

Na rejsach długodystansowych linie oferują rozrywkę – najnowsze filmy, programy telewizyjne, gry, książki audio, i muzykę. Dodatkowo, podróżując z etiopskim przewoźnikiem, można gromadzić mile.