Menu

Eurowings

Reklama

Najlepsze okazje linii Eurowings na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry
Reklama

✔️ Gdzie lata Eurowings?

Rozkład lotów Eurowings obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Eurowings?

Bilety na lot linią Eurowings najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Eurowings kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Eurowings mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Eurowings

Eurowings

Linie lotnicze Eurowings należą do Lufthansy, czyli największego niemieckiego przewoźnika i rozpoczęły działalność operacyjną w 1994 roku. Obecnie Eurowings dysponuje flotą około 100 samolotów i jest liderem pod względem liczby obsłużonych pasażerów na lotniskach w Düsseldorfie, Hamburgu, Stuttgarcie i Kolonii/Bonn. Eurowings oferuje tanie i bezpośrednie loty głównie w Europie. Łącznie linia obsługuje ponad 100, a w sezonie wakacyjnym nawet więcej niż 150 kierunków w ponad 50 krajach na świecie. Dzięki tak rozbudowanej siatce połączeń i 11 międzynarodowym bazom jest jedną z największych linii lotniczych w Niemczech. Eurowings zatrudnia obecnie około 3500 osób w całej Europie.

Bagaż

W liniach lotniczych Eurowings na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Eurowings też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Eurowings oferuje swoim pasażerom 3 taryfy:

  • BASIC – taryfa budżetowa obejmująca lot i jedną sztukę małego przedmiotu osobistego. W razie potrzeby do rezerwacji można dodać bagaż, posiłek i wiele innych usług według własnych potrzeb i upodobań.
  • SMART – taryfa standardowa obejmującą jedną sztukę bagażu rejestrowanego do 23 kg, pierwszeństwo wejścia na pokład, jedną dodatkową sztukę bagażu podręcznego w kabinie (max. 8 kg), bezpłatną odprawę na lotnisku oraz bezpłatną rezerwację miejsca.
  • BIZclass – taryfa premium obejmująca specjalne miejsca w rzędach 1–3 z darmowym miejscem obok, jeden przedmiot osobisty, dwie duże torby kabinowe (do 8 kg każda), dwie sztuki bagażu rejestrowanego (do 32 kg każda) i dostęp do saloniku lotniskowego.

Dodatkowo Eurowings oferuje miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi i możliwością wykupienia środkowego miejsca, tak aby pozostało wolne na czas lotu, umożliwiając pasażerom zwiększenie wygody podróży. Ceny za taką usługę zaczynają się już od 10€.

Odprawa online

Podróżując liniami lotniczymi Eurowings na zlecenie Germanwings odprawa online jest możliwa od 72 do 3 godzin przed planowanym odlotem, a podróżując z Niemiec można się odprawić przez internet do 30 minut przed odlotem. Natomiast gdy lot realizowany jest na zlecenie Lufthansy, odprawa jest możliwa na 23 godziny przed planowanym odlotem.

Flota

Flota Eurowings obejmuje łącznie około 100 samolotów. W jej skład wchodzą samoloty typu Airbus A319 (do 156 miejsc) i A320 (do 180 miejsc). W 2022 roku do floty Eurowings dołączą pierwsze z 13 najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych samolotów średniodystansowych na świecie – Airbus A320neo i A321neo.

Port lotniczy Dusseldorf

Międzynarodowe lotnisko Dusseldorf jest największym i najpopularniejszym w Nadrenii. Położone jest ok. 7 km od centrum miasta Dusseldorf. Na lotnisku znajduje się wiele restauracji, barów, kawiarni, sklepów oraz wypożyczalnie samochodów. Na terenie portu można skorzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu. 

Posiłki

W przypadku, gdy Eurowings lata na zlecenie Germanwings, pasażerowie mogą skorzystać z dodatkowych opcji serwisu pokładowego zgodnie z wykupioną taryfą. W klasie BEST z oferty pokładowego menu pasażerowie mogą korzystać bezpłatnie. W SMART otrzymują bezpłatny poczęstunek i napój, w opcji BASIC pasażerowie mogą dokonywać zakupów z menu SkyBistro. W ramach rejsów dla Lufthansy pasażerowie mogą liczyć tak samo, jak i u flagowego przewoźnika, na dobrą kuchnię pokładową.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Eurowings na rejsach wykonywanych dla Germanwings pasażerowie klasy BEST mają dostęp do rozrywki pokładowej, gniazdek elektrycznych i WiFi.

Kierunki

Oferta linii Eurowings obejmuje loty do ponad 100 miast w Niemczech i reszcie Europy. Eurowings oferuje okazyjne loty zarówno do popularnych kierunków wakacyjnych, takich jak Włochy, Grecja, Chorwacja i Wyspy Kanaryjskie, jak i do dużych metropolii, takich jak Berlin, Paryż czy Barcelona. Eurowings obsługuje także loty do wielu innych krajów m.in. do Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Finlandii, Gruzji, Islandii, Irlandii, Polski, Portugalii, Szwecji, Słowacji, Rosji i Wielkiej Brytanii.