Menu

Frontier Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii Frontier Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Frontier Airlines?

Rozkład lotów Frontier Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Frontier Airlines?

Bilety na lot linią Frontier Airlines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Frontier Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Frontier Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Frontier Airlines

Frontier Airlines

Frontier Airlines to ultra-tania linia lotnicza w USA z główną siedzibą na lotnisku w Denver. Jest ósmym największym przewoźnikiem w Stanach Zjednoczonych, który obsługuje przede wszystkim połączenia w granicach kraju, ale także kilka połączeń międzynarodowych do Kanady, Meksyku, Puerto Rico czy Republiki Dominikany. Celem przewoźnika jest osiągnięcie takiego poziomu usług, aby 90% populacji USA mogło znaleźć się w dowolnym miejscu w kraju w ciągu godziny od wejścia do samolotu. Wyjątkowo niskie ceny biletów Frontier Airlines osiągnęło przez minimalizację świadczenia usług dodatkowych, takich jak Wi-Fi na pokładzie czy serwowanie ciepłych posiłków oraz wykorzystanie oszczędnych samolotów do przewozu dużej ilości pasażerów. Tanie latanie można jednak wzbogacić o dodatkowo płatne usługi.

Bagaż

Pakując się w podróż z Frontier Airlines, możesz zdecydować się na bagaż podręczny lub bagaż rejestrowany. Bagaż musisz kupić dodatkowo do swojej rezerwacji. Najlepiej jest zrobić to przez Internet, ponieważ na lotnisku ceny są dużo wyższe. Zarówno bagaż podręczny, jak i rejestrowany podlegają ograniczeniom wagi i rozmiaru, których nie można przekroczyć, aby nie zostać zatrzymanym na lotnisku i nie musieć wnosić dodatkowych opłat. Ograniczenia dla bagażu rejestrowanego są nieco mniej wymagające. Bagaż podręczny jest przechowywany w czasie lotu w schowku nad siedzeniem, natomiast bagaż rejestrowany wędruje do luku bagażowego. Każdy pasażer może za darmo zabrać ze sobą do samolotu jeden przedmiot osobisty. Może to być np. torba na laptopa lub damska torebka, która zmieści się pod siedzeniem.

Klasy rezerwacyjne

We Frontier Airlines pasażerowie znajdą dwie klasy rezerwacyjne: standardową oraz zniżkową. W ramach oferty standardowej podróżni za darmo mogą zabrać ze sobą do samolotu jeden przedmiot osobisty, taki jak pokrowiec na laptopa czy damska torebka, które zmieszczą się pod siedzeniem. Mają również możliwość dodatkowego zakupu opcji wyboru miejsca, bagażu podręcznego oraz bagażu rejestrowanego. Aby móc wybrać ofertę zniżkową, trzeba być członkiem programu lojalnościowego przewoźnika Discount Den. Członkostwo w programie jest płatne. Program oferuje niższe ceny biletów, promocje przeznaczone tylko dla członków oraz możliwość zakupu lotu dla maksymalnie 6 osób przy jednej rezerwacji.

Odprawa online

Odprawy online należy dokonać przed odlotem w ściśle określonym czasie, który jest różny dla lotów na terenie USA oraz lotów międzynarodowych. Opcja odprawy online jest dostępna na stronie przewoźnika, a niedawno Frontier Airlines wprowadził także darmową aplikację mobilną przeznaczoną specjalnie do tego celu. Dzięki temu pasażer może odprawić się jeszcze wygodniej – z poziomu swojego smartfona. Po przejściu przez proces odprawy online należy pobrać kartę pokładową, wydrukować ją i mieć przy sobie w dniu lotu. Przewoźnik radzi, aby być na lotnisku minimum na godzinę przed odlotem, aby na pół godziny wcześniej stawić się przy odpowiedniej bramce i zdążyć przed jej zamknięciem, które następuje 10 minut przed startem.

Flota

Na marzec 2018 roku flota Frontier Airlines składała się z niespełna 80 samolotów, z których wszystkie pochodziły z produkcji Airbusa. Jednak jak widać po zamówieniach, w przyszłości nastąpi prężny rozwój linii pod względem liczby maszyn. Zamówionych pozostaje około 200 Airbusów, w tym najwięcej Airbusów A320 neo. Pojawiający się w nazwie człon „neo” to skrót od frazy „new engine option” , która wskazuje, że samoloty tego typy zostały wyposażone w bardziej nowoczesne silniki, które są o 20% tańsze w utrzymaniu i zużywają 16% mniej paliwa. Pierwszy samolot tego typu wszedł w posiadanie Frontier Airlines w 2016 roku. Wtedy linia stała się drugim operatorem maszyny w Stanach Zjednoczonych. Oprócz Airbusa A320 neo we flocie Frontier Airlines miejsce znalazły modele generacji A319, A320 i A321.

Port lotniczy Denver

Port lotniczy Denver to międzynarodowe lotnisko, położone 30 km na północny-wschód od Colorado State Capitol. Do miast aglomeracji Denver-Aurora i Boulder można dostać się autobusami ekspresowych linii obsługujących port. Port lotniczy Denver wyróżnia się w wielu dziedzinach: jest największym pod względem powierzchni lotniskiem w Stanach Zjednoczonych, przekraczającym niemal dwukrotnie powierzchnię Manhattanu i osiemnastym najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie, a w 2017 został oceniony przez Skytrax na drugie najlepsze lotnisko w USA i dwudzieste ósme na świecie. Dodatkowo, gmach lotniska zdecydowanie można uznać za atrakcję turystyczną samą w sobie. Rzeźby, malowidła i niejasna historia portu lotniczego dały początek wielu tajemniczym opowieściom ze zjawiskami paranormalnymi w tle.

Posiłki

Na pokładzie dostępny jest barek z przekąskami, w którym można zaopatrzyć się w napoje, alkohole oraz coś małego na ząb. Atrakcyjną ofertę dla pasażerów stanowią zestawy, np. kawa z przekąską na śniadanie, 2 napoje i 2 przekąski lub 2 alkohole w parze z napojem i przekąską, które razem można kupić w obniżonej cenie. Oferta zestawów i pojedynczych produktów jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Przewoźnik chce utrzymać status jak najtańszej, jeśli nie najtańszej linii lotniczej w Stanach Zjednoczonych, dlatego nie oferuje swoim pasażerom ciepłych posiłków podczas lotów, ponieważ mogłyby one zwiększyć ceny biletów.

Dodatkowe usługi

Priorytetem dla Frontier Airlines jest zapewnienie pasażerom jak najtańszej usługi, dlatego rozrywki urozmaicające podróż, takie jak np. Wi-Fi, telewizja online czy wybór filmów na życzenie nie są dostępne podczas lotów z tym przewoźnikiem. Jednak chęć utrzymania jak najtańszej oferty nie przeszkadza linii w oferowaniu dodatkowych usług dla osób o specjalnych wymaganiach – na wózkach inwalidzkich, niedosłyszących, z trudnościami w słyszeniu czy poruszaniu się. Aby uzyskać pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu lub obsłudze podczas lotu, wystarczy wskazać przy rezerwacji, że istnieje taka potrzeba i zaznaczyć, jaki rodzaj pomocy będzie wymagany.