Menu

Bulgaria Air

Reklama

Najlepsze okazje linii Bulgaria Air na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Bulgaria Air?

Rozkład lotów Bulgaria Air obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Bulgaria Air?

Bilety na lot linią Bulgaria Air najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Bulgaria Air kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Bulgaria Air mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Bulgaria Air

Bulgaria Air

Bulgaria Air to narodowe linie lotnicze Bułgarii. Przewoźnik działa na rynku od 2002 roku, a jego główna siedziba znajduje się w Sofii. Linie te zostały powołane do życia w miejsce upadłych Balkan Bulgarian Airlines. Przewoźnik realizuje loty do Europy oraz na Bliski Wschód, a wspólnie ze swoimi liniami sojuszniczymi (np. Air France czy Iberia) umożliwia pasażerom podróż do kilkuset miejsc na całym świecie. Bulgaria Air oferuje również klientom możliwość wykupienia lotów czarterowych do ponad 100 miejscowości oraz leasingu samolotów.

Kod IATA Bulgaria Air to FB.

Bagaż

Bagaż Bulgaria Air musi spełniać określone przez przewoźnika wymagania dotyczące wymiarów i wagi. Bez względu na wybór klasy rezerwacyjnej, pasażerowie mogą zabrać na pokład samolotu jeden bagaż podręczny w cenie biletu. Kosmetyki i płyny należy przewozić w plastikowych opakowaniach o pojemności 100 ml. W bagażu podręcznym nie mogą znaleźć się żadne niebezpieczne i niedozwolone rzeczy (lista zakazanych przedmiotów i substancji jest dostępna na stronie internetowej przewoźnika).

Dopuszczalna ilość bagażu rejestrowanego zależy od wybranej klasy rezerwacyjnej. Osoby podróżujące klasą biznesową mogą nadać o jeden bagaż więcej niż pasażerowie klasy ekonomicznej. Wymiary i waga walizek są ściśle określone. Nadbagaż bagażu podręcznego oraz rejestrowanego podlega dodatkowej opłacie, która jest zależna nie tylko od przekroczonych limitów wagi czy wymiarów bagażu, ale także samej trasy lotu (lot krajowy lub międzynarodowy).

Klasy rezerwacyjne

Bulgaria Air ma dwie klasy rezerwacyjne: ekonomiczną oraz biznesową. Wybór danej klasy wiąże się z określonymi przywilejami podczas podróży. Przykładowo, osoby podróżujące klasą biznes mają do dyspozycji komfortową przestrzeń, idealną do wypoczynku czy pracy podczas lotu. Mogą również liczyć na bardziej zróżnicowany catering, a także skorzystać z możliwości nadania większej ilości bagażu rejestrowanego. Podczas lotu pasażerowie klasy biznesowej mają do dyspozycji odrębny personel.

Odprawa online

Odprawa online Bulgaria Air jest możliwa, ale w określonych przypadkach. Po pierwsze, mogą ją wykonać tylko osoby, których lot rozpoczyna się na jednym z podanych przez przewoźnika lotnisk. Na liście miejsc znajduje się m.in. lotnisko w Sofii czy Londynie.

Odprawa online jest dostępna na 24 h przed podróżą i należy pamiętać, aby zakończyć ją najpóźniej na 2 h przed startem samolotu. Podróżujący muszą także wydrukować kartę podkładową, bez której nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu. Sam proces odprawy jest szybki i intuicyjny, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie przewoźnika i postępować dalej według wskazówek.

Warto pamiętać, że odprawa online nie jest możliwa w przypadku rezerwacji grupowych powyżej 9 osób oraz pasażerów, którzy podróżują ze zwierzętami.

Flota

Flota Bulgaria Air jest przystosowana do lotów na krótkich i średnich dystansach. W jej skład wchodzą samoloty z rodziny Airbus: Airbus A319 oraz Airbus A320. Flotę przewoźnika tworzy kilkanaście maszyn. Do dyspozycji podróżujących są nowoczesne i komfortowe samoloty, w których wydzielono przestrzeń na klasy ekonomiczne oraz biznesowe, dzięki czemu pasażerowie mogą wybrać miejsce najbardziej odpowiadające im upodobaniom.

Port lotniczy Sofia

Hubem Bulgaria Air jest Sofia Airport, położony ok. 10 km od centrum Sofii. Port lotniczy Sofia to największe lotnisko w Bułgarii. Odległość między miastem a lotniskiem można pokonać busem lub taksówką. W 2006 roku uruchomiono drugi terminal z 34 stanowiskami odprawy dla podróżujących – powierzchnia budynku wynosi ponad 56 tys. m2, z czego 4000 m2 przeznaczono na lokale handlowe. W tym samym roku Terminal 1 został przeznaczony do obsługi tanich linii lotniczych. Na terenie lotniska znajdują się m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, punkty udzielania pomocy medycznej, banki, poczta, kantory, biura turystyczne oraz wypożyczalnie samochodów. Budynek jest przystosowany do osób niepełnosprawnych (windy, toalety dla niepełnosprawnych). Podróżujący mają do dyspozycji również publiczne parkingi zlokalizowane przed lotniskiem oraz parkingi przy terminalach – Terminal 1 posiada parking na 400 miejsc, z kolei parking przy Terminalu 2 może pomieścić 800 pojazdów.

Posiłki

Bulgaria Air zapewnia pasażerom komfortową podróż z cateringiem w cenie biletu na lot. Menu jest zróżnicowane i zależy od tego, którą klasą rezerwacyjną podróżujemy. W klasie ekonomicznej pasażerowie mają do wyboru napoje: kawę, herbatę, napoje bezalkoholowe i alkoholowe, a także przekąski i kanapki. Wegetarianie mogą podczas rezerwacji lotu poprosić o przygotowanie kanapki wegetariańskiej, jednak prośbę tę należy złożyć nie później niż na 24 h przed podróżą. Osoby latające klasą biznesową otrzymują powitalnego drinka. Podczas rejsu są im serwowane napoje (do wyboru kawa, herbata, alkohol oraz napoje bezalkoholowe) oraz ciepłe posiłki.

Dodatkowe usługi

Przewoźnik dokłada wszelkich starań, aby pasażerowie byli zadowoleni z jego usług. Osoby często korzystające z oferty lotów Bulgaria Air z pewnością zainteresowanie informacja, że linia ta ma program lojalnościowy o nazwie Fly More. W jego ramach podróżujący otrzymują różne przywileje oraz zbierają punkty za każdy rejs, które z kolei mogą wymienić na zniżki na wybrane usługi, np. kolejny bilet na lot czy też wypożyczenie samochodu. Program Fly More posiada 3 poziomy: Basic Level, Silver Standard Card oraz Gold Privilege Card, od których zależy to, z jakich przywilejów i rabatów możemy skorzystać.

Podczas lotu podróżujący mogą się zrelaksować przy lekturze czasopisma podkładowego The Inflight Magazine, w którym znajduje się wiele ciekawostek na temat Bułgarii, jak i teksty dotyczące np. biznesu. Pasażerowie mogą także zrobić zakupy w sklepie pokładowym (w ofercie są m.in. perfumy, pamiątki czy przekąski) lub też zdecydować się na wcześniejsze zarezerwowanie online wybranych przedmiotów z oferty sklepu, które personel dostarczy nam na pokład samolotu.

Więcej informacji dotyczących usług Bulgaria Air znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika.