Menu

Thai AirAsia

Reklama

Najlepsze okazje linii Thai AirAsia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Thai AirAsia?

Rozkład lotów Thai AirAsia obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Thai AirAsia?

Bilety na lot linią Thai AirAsia najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Thai AirAsia kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Thai AirAsia mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Thai AirAsia

Thai AirAsia

Thai AirAsia to dostępne dla wszystkich, low-coastowe tajskie linie lotnicze z siedzibą w Bangkoku. Są częścią największej w Azji taniej linii lotniczej Air Asia. Linia Thai AirAsia to młodsza linia-córka, wraz z kilkoma innymi działalnościami lotniczymi, między innymi AirAsia Japan oraz AirAsia Philippine. Loty wykonywane są od 2004 roku. Samolotami przewoźnika można podróżować praktycznie po całym kontynencie. Dostępnych dla podróżnych tras jest około 25.

Bagaż

Restrykcje dotyczące bagażu rejestrowanego zależą przede wszystkim od trasy, jaka zostanie wybrana. W zależności od jej długości, dokładne wymiary, takie jak waga czy rozmiar, mogą ulec zmianie, dlatego warto mieć to na uwadze podczas planowania podróży. Bagaż podręczny można zabrać ze sobą na pokład samolotu, musi on jednak spełniać odgórne wymagania. Dodatkowo warto pamiętać, żeby nie zabierać ze sobą rzeczy uznawanych za niebezpieczne. Każdy z przewoźników ma inną listę rzeczy zakazanych, dlatego warto się z nią zapoznać przed skorzystaniem z przelotu.

Klasy rezerwacyjne

W Thai AirAsia dostępne są standardowo dwie klasy rezerwacyjne: klasa ekonomiczna i klasa biznes. Klasa ekonomiczna przeznaczona jest dla tych, dla których priorytetem jest podróżowanie w niskiej cenie. Na klasę biznes powinny natomiast zdecydować się podróżni, którzy cenią wysoki komfort przelotu. W klasie biznes pasażerom przysługują dodatkowe przywileje w postaci np. posiłku wliczonego w cenę biletu.

Odprawa online

Przed podróżą linią-córką AirAsia każdy z pasażerów może skorzystać z odprawy online, która znacznie ułatwi planowanie i załatwianie formalności. Przez Internet należy wpisać w formularz swoje dane, które były konieczne do zabukowania lotu. Odprawa online jest dostępna dla wszystkich, ale w zależności od wybranej trasy może się okazać, że za skorzystanie z niej należy dodatkowo zapłacić. Trzeba pamiętać również o tym, że przy odprawie na lotnisku jego pracownicy mogą sprawdzać ważną wizę, w zależności od kraju docelowego.

Flota

Thai AirAsia w swojej flocie posiada przede wszystkim dwa typy samolotów. Są to popularny na świecie Boeing 737-300 oraz Airbus 320-200. Łączna ilość maszyn, którymi dysponuje przewoźnik wynosi około trzydziestu. Linia stale się rozwija i inwestuje w nowe, ulepszone samoloty, dzięki czemu przeloty z roku na rok mogą być coraz bardziej wygodne i komfortowe.

Port lotniczy Bangkok-Don Muan

Najważniejszym lotniskiem linii Thai AirAsia jest port Bangkok-Don Muan, jeszcze do niedawna będący największym portem lotniczym w  Tajlandii.  Jest położony około 24 kilometrów od Bangkoku. Na jego terenie można zaczekać na swój lot, w otoczeniu sklepów i restauracji oraz stref wolnocłowych. Do dyspozycji podróżujących jest także darmowe wi-fi.

Posiłki

Posiłki w klasie standard są płatne, natomiast w klasie biznes w ramach biletu podróżnym przysługuje jedno danie w czasie lotu.  Rodzaj dania zależy od wybranej trasy i pory dnia. W sklepie samolotowym i barze można zakupić przekąski i inne dania, a także różnego rodzaju napoje gazowane, niegazowane oraz słodycze. Wszystko jest uwzględnione w dostępnym na pokładzie menu.

Dodatkowe usługi

W klasie standard nie są przewidziane dodatkowe rozrywki, które mają na celu umilić podrożującym przelot. Inaczej jest w klasie biznes, z której warto skorzystać, jeżeli wybieramy dłuższy przelot, aby się podczas niego po prostu nie nudzić. Na pokładzie znajduje się także ogólnodostępny bar, który serwuje dania w zależności od pory lotu.