Menu

Icelandair

Reklama

Najlepsze okazje linii Icelandair na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Icelandair?

Rozkład lotów Icelandair obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Icelandair?

Bilety na lot linią Icelandair najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Icelandair kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Icelandair mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Icelandair

Icelandair

Linie lotnicze Icelandair to islandzki narodowy przewoźnik, którego działalność opiera się na rejsach krajowych i międzynarodowych. Linie powstały w 1937 roku i z bazą w mieście Akureyri pod nazwą Flugfelag Akureyrar. W 1943 roku wraz z przeniesieniem siedziby do Reykjaviku zmieniły nazwę na Flugfelag Islands. Rok później na lotniczym rynku Islandii pojawiła się konkurencja, linie Loftleioir, znane też jako Icelandic Airlines. Przewoźnicy prześcigali się w uruchamianiu połączeń międzynarodowych i transatlantyckich. W 1973 roku firmy połączono, początkowo nadając spółce nazwę Flugleioir. W 1979 roku zmieniono ją na tę obowiązującą do dzisiaj, a pod nazwą Flugleioir przewoźnik funkcjonuje wyłącznie na terenie kraju. 
Aktualnie linie lotnicze Icelandair wykonują regularne rejsy do 39 miasta w 16 krajach po obu stronach Oceanu Atlantyckiego.
Główną bazą islandzkiego przewoźnika jest port lotniczy w Reykjaviku.

Bagaż

W liniach lotniczych Icelandair na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Icelandair też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Liniami lotniczymi Icelandair podróżować można trzema klasami: Economy, Economy Comfort i odpowiadającą klasie biznes Saga Class. Przewoźnik zapewnia pasażerom koce i poduszki. Standardowa klasą jest Economy, a najbardziej luksusową obsługę już na lotnisku oraz specjalne warunki na pokładzie zapewnia Saga Class. Pasażerowie tej ostatniej klasy traktowani są priorytetowo: mają dostęp do salonu przed odlotem, ich podróżowanie może być elastyczne, siedzą w wygodnych fotelach ze sporą przestrzenią na nogi, otrzymują gorące ręczniki w czasie lotu oraz poduszki i kołdry w przypadku rejsów nocnych.

Odprawa online

Można jej dokonać przez internet i mobilnie na loty z Europy do Kanady do 36 godzin, a w przypadku lotów do/z USA od 24 godzin do 60 minut przed planowanym odlotem.

Flota

Flota Icelandair składa się z 26 samolotów typu Boeing 757-200, 767-300.

Port lotniczy Reykjavik

Położone w granicach miasta Reykjavik lotnisko, ok. 2 km od jego centrum, jest największym portem krajowym w Islandii. Z powodu krótkich pasów startowych wykorzystywane jest wyłącznie do lotów krajowych, a także rejsów na Wyspy Owcze i na Grenlandię. Na terenie lotniska rozlokowane są m.in. restauracje i punkty usługowe, a wśród nich znajdują się firmy wynajmujące samochody.

Posiłki

Darmowe posiłki dostępne są wyłącznie w klasie Economt Comfort i Saga Class. Pasażerowie klasy Economy mają dostęp do pokładowego menu wyłącznie za opłatą.

Dodatkowe usługi

Prawie cała flota linii Icelandair wyposażona jest w szybkie WiFi. Pasażerowie mogą bezpłatnie korzystać z systemu pokładowej rozrywki AVOD, w jej ramach mając dostęp filmów, muzyki i gier. Przewoźnik zapewnia też zestawy słuchawkowe i drukowany raz na kwartał magazyn informacyjny „Icelandair”. Linie islandzkie oferują też program lojalnościowy Saga Club.