Menu

Fiji Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii Fiji Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Fiji Airways?

Rozkład lotów Fiji Airways obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Fiji Airways?

Bilety na lot linią Fiji Airways najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Fiji Airways kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Fiji Airways mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Fiji Airways

Fiji Airways

Linia lotnicza Fiji Airways jest narodowym przewoźnikiem Fidżi i jedną z największych linii w Oceanii. Założył je w 1947 roku australijski lotnik Harold Gatty. Ten sam, który w 1932 roku był nawigatorem rekordowego lotu dookoła świata, a pilotem Wiley Post. Pierwszy lot komercyjny przewoźnik wykonał w 1951 roku. Po śmierci Gatty w 1958 roku linie Fiji Airways przejęły linie Qantas. Do 1966 roku jej udziałowcami były rządy Tonga, Samoa Zachodniego, Nauru, Kiribati i Wysp Salomona. W 1970 roku Fidżi uzyskała niepodległość od Wielkiej Brytanii. Nowy rząd rozpoczął od kupowania krajowych akcji i zmiany nazwy linii na Air Pacific, czyniąc je regionalnymi. W 1989 roku przewoźnik rozpoczął loty do USA, a w grudniu 2009 roku do Hongkongu. W maju 2012 roku linie wróciły do swojej poprzedniej nazwy Fiji Airways. 
Aktualnie w siatce połączeń oferują połączenia krajowe i międzynarodowe do siedemnastu miast w dziecięciu krajach na całym Oceanie Spokojnym, w tym Oceanii, USA i Hongkongu. 

Bagaż

W liniach lotniczych Fiji Airways na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Fiji Airways też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Fiji Airlines oferuje pasażerom klasę Economy i Business. W klasie Business pasażerom przysługuje zwiększony limit bagażu.

Odprawa online

Podróżując liniami Fiji Airways można się odprawiać online.

Flota

Flota linii Fiji Airways składa się z 8 samolotów typu Boeing 737-700, B737-800, Airbus A330-200.

Port lotniczy Nadi

Międzynarodowe lotnisko Nadi jest największym portem lotniczym Fidżi. Położone jest 10 km od centrum miasta Nadi i 20 km od centrum miasta Lautoka. Na jego terenie znajduje się szeroki wybór restauracji i barów oraz szereg sklepów z pamiątkami, odzieżowych, perfumerie, z biżuterią oraz sklepów bezcłowych. Na lotnisku dostępne jest Wi-Fi.

Posiłki

Linie lotnicze Fiji Airways serwują w czasie lotu posiłki oparte na kuchni południowego Pacyfiku oraz do wyboru różne napoje, wino oraz piwo. Na trasach krótkodystansowych oferuje lekkie przekąski. Natomiast alkohole dostępne są w sprzedaży. 
Posiłek w klasie biznes składa się z trzech dań. Z alkoholi serwowane są wina, szampany i likiery. Na życzenie pasażera przewoźnik przygotuje specjalny posiłek, zgodny z jego wymaganiami dietetycznymi. Trzeba go jednak zarezerwować wcześniej.

Dodatkowe usługi

Fiji Airways oferuje pasażerom pakiet rozrywki w postaci filmów, programów telewizyjnych, gier interaktywnych, kanałów radiowych.