Menu

Flydubai

Reklama

Najlepsze okazje linii Flydubai na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Flydubai?

Rozkład lotów Flydubai obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Flydubai?

Bilety na lot linią Flydubai najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Flydubai kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Flydubai mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Flydubai

Flydubai

Flydubai to młoda linia lotnicza ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Siedzibą linii jest port lotniczy w Dubaju. Flydubai oferuje tanie loty do ponad 95 miejsc docelowych na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Europie. Flota linii składa się z nowoczesnych samolotów produkcji Boeinga, m.in. Boeinga 737 MAX 8, którym przewoźnik operuje jako pierwszy w historii Bliskiego Wschodu. Oferta Flydubai podzielona jest na dwie klasy rezerwacyjne: ekonomiczną i biznesową. Dzięki technologicznie zaawansowanym maszynom przewoźnik gwarantuje pasażerom wiele możliwości rozrywki na pokładzie, wygodny przelot oraz dostęp do pokładowego baru lub kuchni.

Bagaż

Ilość bagażu, jaką można spakować w podróż z Flydubai zależy od klasy rezerwacyjnej. Bagaż podręczny zarówno w klasie ekonomicznej, jak i biznesowej, ma określone maksymalne wymiary, aby mógł zmieścić się w schowku nad siedzeniem lub pod fotelem. W klasie ekonomicznej dopuszczalna waga bagażu podręcznego i liczba sztuk jest mniejsza niż w klasie biznesowej. Dodatkowo do bagażu podręcznego można zabrać jedną torbę na laptopa lub damską torebkę. W przypadku bagażu rejestrowanego w obu klasach przewidziane są maksymalnie 3 sztuki na osobę, jednak maksymalna dopuszczalna waga jest różna w każdej klasie rezerwacyjnej. Ze względu na bezpieczeństwo, w bagażu nie wolno przewozić m.in. niebezpiecznych przedmiotów, baterii litowych, zwierząt czy towarów nielegalnych w kraju odlotu lub przeznaczenia.

Klasy rezerwacyjne

Podróże z Flydubai odbywają się w klasie ekonomicznej lub biznesowej. Klasy różnią się między sobą nie tylko ceną biletu i ilością dozwolonego bagażu, ale także warunkami przelotu. Samoloty w klasie ekonomicznej mieszczą ergonomiczne fotele oraz miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi, które są dodatkowo płatne. Podczas lotu na pokładzie dostępny jest barek z przekąskami i napojami. Klasa biznesowa oferuje pasażerom wygodne skórzane fotele w 12-osobowych kabinach. Przy rezerwacji istnieje możliwość zamówienia ciepłego posiłku serwowanego w trakcie lotu. Klasa biznesowa gwarantuje także udogodnienia na lotnisku: szybszą odprawę tylko dla klientów biznesowych, odbiór bagażu i osobne bramki. Na niektórych lotniskach można skorzystać ze specjalnych stref oczekiwania dla klasy biznesowej.

Odprawa online

Odprawa online jest dostępna tylko w przypadku lotów z wybranych lotnisk. Należy jej dokonać od 24 godzin do co najmniej na 90 minut przed odlotem. Odprawa online będzie niemożliwa, jeśli płatności za rezerwację dokonamy kartą kredytową lub debetową. Warto pamiętać, że po dokonaniu odprawy online nie można dokonywać zmian w rezerwacji. Podczas odprawy należy wybrać miejsca, a następnie wydrukować kartę pokładową. W podróży na niektórych trasach można wybrać opcję mobilnej karty pokładowej. W takiej sytuacji karta zostanie przesłana w formie linku poprzez SMS i będzie można ją przechowywać w telefonie lub tablecie. Niezależnie od wybranej opcji – papierowej lub mobilnej karty pokładowej – należy odpowiednio wcześnie stawić się z nią na lotnisku. Odprawa online usprawni procedury lotniskowe.

Flota

Mimo krótkiej dotychczasowej działalności, Flydubai prężnie się rozwija, co wyraźnie widać na przykładzie floty. Składa się ona w większości z Boeingów 737-800, a maszyną wartą szczególnej uwagi jest Boeing 737 MAX 8. Jest to samolot najnowszej technologii, zapewniający komfortową i ekonomiczną podróż, który linia zakupiła jako pierwsza na Bliskim Wschodzie. W najbliższej przyszłości wielkość floty znacznie się zwiększy – w marcu 2018 roku liczba zamówień czterokrotnie przewyższała liczbę posiadanych samolotów. Wśród zamówionych maszyn, oprócz Boeinga MAX 8 figurują również modele MAX 9 i MAX 10, które umocnią wizerunek Flydubai jako nowoczesnej i zorientowanej na rozwój linii lotniczej, która dba nie tylko o wygodę swoich pasażerów, ale także o środowisko.

Port lotniczy Dubaj

Port lotniczy w Dubaju to główne lotnisko Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest położone w odległości 5 km na północ od centrum miasta. Port lotniczy plasuje się na pierwszym miejscu na świecie pod względem wielkości ruchu międzynarodowego. W jego skład wchodzą trzy terminale, z czego najmłodszy i najbardziej nowoczesny jest Terminal 3. Budynek ten jest wielopoziomowy i mieści poczekalnie dla pasażerów klasy pierwszej i biznesowej, restauracje, parkingi oraz sklepy. Z lotniska do miasta można dostać się wypożyczonym samochodem, taksówką, metrem lub autobusem.

Posiłki

Opcje posiłków do wyboru w samolotach Flydubai  zależne są od klasy rezerwacyjnej oraz czasu trwania lotu. W klasie biznesowej zawsze istnieje możliwość zamówienia ciepłego posiłku. Podobnie jest w przypadku lotów dłuższych niż 90 minut w klasie ekonomicznej. Każdy posiłek należy zamówić odpowiednio wcześniej przed startem, a najwygodniej jest zrobić to online. Można też dowolnie często zmieniać swoje zamówienie. Pokładowe menu jest dostosowane do gust smakowych większości pasażerów, ponieważ składa się z potraw pochodzących z różnych kuchni świata. Ciepłe posiłki są serwowane w zestawie z wodą. W czasie wszystkich lotów na pokładzie można zakupić przekąski oraz napoje. Jest to jedyny sposób zaopatrzenia się w coś do zjedzenia w przypadku lotów krótszych niż 90 minut w klasie ekonomicznej.

Usługi dodatkowe

W każdej klasie rezerwacyjnej przewoźnik zapewnia inne usługi dodatkowe. W klasie ekonomicznej można uprzyjemnić sobie lot korzystając z płatnego pakietu rozrywki. Każde miejsce w samolocie posiada własny ekran dotykowy HD, na którym można oglądać filmy i programy telewizyjne, a także grać w gry i słuchać muzyki. W klasie biznesowej dodatkowym udogodnieniem są gniazda elektryczne do dyspozycji podróżujących. Podczas wszystkich lotów dostępna jest pokładowa sieć Wi-Fi. W zależności od potrzeb pasażera, linia oferuje różne pakiety Wi-Fi: 30-minutowe, tylko na komunikatory internetowe lub tylko na serwisy rozrywkowe, np. platformy filmowe. Dla tych, którzy chcą pozostać online przez cały lot, przeznaczony jest pakiet na wszystkie usługi internetowe.