Menu

Air Arabia

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Arabia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Arabia?

Rozkład lotów Air Arabia obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Arabia?

Bilety na lot linią Air Arabia najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Arabia kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Arabia mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Arabia

Air Arabia

Jednym z najciekawszych przewoźników działających na rynku arabskim są linie AirArabia. O linii można powiedzieć, że jest tanim przewoźnikiem, który łączy kraje arabskie z miastami na całym świecie. Obecnie samoloty z logo AirArabia realizują połączenia na ponad 120 kierunkach międzynarodowych. Loty odbywają się między innymi do państw Afryki Północnej, wielu miast Europy, lokalizacji w Azji i na Bliskim Wschodzie, a także do Ameryki Północnej.

Od początku swojej działalności w 2003 roku, linie lotnicze należą do Arab Air Carriers Organization. Dzięki temu zachowują wszystkie surowe standardy zalecane w lotnictwie międzynarodowym. Linie AirArabia swoją siedzibę mają w Szardży mieście w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Te linie w międzynarodowym kodzie IATA symbolizuje skrót G9.

BAGAŻ

W cenie biletu lotniczego na połączenia z arabskim przewoźnikiem dostępny jest AirArabia bagaż podręczny. Ten rodzaj torby można wnieść na pokład, jeśli jego wymiary nie przekraczają 55 cm x 40 cm x 20 cm, a waga mieści się w 10 kilogramach. Przed zapakowaniem walizki warto zapoznać się z listą ograniczeń dotyczących przewożonych w niej przedmiotów

W przypadku, jeśli pasażer chce przewieźć większą ilość przedmiotów, może wybrać dodatkowo płatny w liniach AirArabia bagaż rejestrowany. Suma wymiarów takiej walizki musi mieścić się w wymiarze 160 cm. Mamy z kolei do wyboru trzy opcje, dotyczące wagi bagażu. Podczas zakupu biletu lotniczego możemy określić, czy nasz bagaż będzie mieścił się w granicach 20 kg, 30 kg albo 40 kg. Można wybrać nieograniczoną ilość bagażu rejestrowanego, a jeśli rezerwujemy go podczas zakupu, koszty będą znacznie niższe, niż w czasie odprawy.

KLASY REZERWACYJNE

W arabskich liniach AirArabia klasy rezerwacyjne dzielą się na dwie grupy. AirArabia klasa ekonomiczna to podstawowa klasa, w której możemy liczyć na niedrogi lot w wygodnym fotelu. Pasażerowie tej klasy mają także możliwość nieodpłatnie wniesienia na pokład bagażu podręcznego oraz mają dostęp do posiłków sprzedawanych w ramach magazynu pokładowego.

W AirArabia klasa biznesowa pojawia się tylko na dłuższych trasach międzynarodowych. W ramach biletu lotniczego obejmującego taki standard, pasażer może spędzić podróż w specjalnej kabinie klasy biznesowej, gdzie ma do dyspozycji rozkładane siedzenia, które dają możliwość komfortowego wypoczynku. Pasażerowie mogą też skorzystać z darmowych posiłków na pokładzie samolotu.

ODPRAWA ONLINE

Samodzielne odprawienie się jest sposobem na ograniczenie kosztów biletów lotniczych AirArabia. Odprawa online na samoloty startujące z lotniska w Szardży może być przeprowadzona już 36 godzin przed odlotem samolotu. W przypadk lotu realizowanego z innego portu lotniczego, dopiero na dobę przed podróżą jest możliwa odprawa online. AirArabia wymaga od swoich pasażerów wydrukowania karty pokładowej, wypełnionej w oparciu o dokument tożsamości. Ten sam dokument potrzebny będzie do okazania na lotnisku. W ten sposób odprawa przebiegnie znacznie szybciej i stanie się mniej uciążliwa.

FLOTA

W liniach lotniczych AirArabia samoloty pochodzą głównie od europejskiego konsorcjum lotniczego Airbus. Większość floty to maszyny typu Airbus A320, które na pokład mogą zabrać do 174 pasażerów i A321, w których zmieści się ponad 210 osób. W AirArabia flota liczy kilkadziesiąt maszyn, które oferują wysokie standardy lotów i ekonomiczne połączenia.

USŁUGI DODATKOWE

Posiłki na pokładzie samolotów AirArabia to jedna z dodatkowych usług, na które mogą liczyć pasażerowie. Jeszcze w czasie zakupu biletu lotniczego można zarezerwować wybrane danie. Do wyboru jest sporo propozycji z kuchni międzynarodowej, a także śniadania i kanapki. Z magazynu pokładowego można wybrać także różne przekąski i napoje. Na pokładzie samolotów AirArabia nie są serwowane napoje alkoholowe.

W ramach usług dodatkowych można także wybrać dowolne miejsce na pokładzie, które będzie najbardziej odpowiednie. Za dodatkową opłatą pasażer może też zyskać pierwszeństwo na bramkach i wejść do samolotu szybciej.

LOTNISKO

Port lotniczy w Szardży, który oddalony jest od tego miasta o 13 kilometrów, to główna baza dla samolotów AirArabia. To drugie co do wielkości lotnisko w Emiratach Arabskich rocznie obsługuje ponad 8 milionów pasażerów, głównie lecących z tym przewoźnikiem. W międzynarodowym oznaczeniu IATA lotnisko ma symbol SHJ. Na jego terenie znajdują się bankomaty i punkty wymiany walut, a także sale modlitewne i meczety.

Innymi portami lotniczymi, w których swoje bazy mają samoloty AirArabia, są port lotniczy Casablanca (IATA: CMN), Ras al-Chajma (RKT) i Burdż al-Arab (HBE).