Menu

Air Greenland

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Greenland na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Greenland?

Rozkład lotów Air Greenland obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Greenland?

Bilety na lot linią Air Greenland najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Greenland kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Greenland mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Greenland

Air Greenland

Linie Air Greenland należą do skandynawskiej Grupy SAS. Zostały założone w 1960 roku przez SAS i duńską firmę górniczą Kryolitselskabet. Do 2002 roku działały pod nazwą Grønlandsfly. Początkowo większość lotów obsługiwały śmigłowce. 
Dziś Air Greenland oferuje loty wewnątrz Grenlandii, do Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Islandii, Luxemburga, Norwegii, Szwecji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Oprócz tradycyjnych usług przewoźnik wykonuje specjalne loty takie jak np. taksówka powietrzna lub ambulans powietrzny, prowadzący poszukiwania i akcje ratownicze. Do zadań specjalnych wykorzystuje również helikoptery.

Bagaż

W liniach lotniczych Air Greenland na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Greenland też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Air Greenland oferuje do wyboru dwie klasy przelotu, Ekonomiczną i Biznes. W ekonomicznej można wybrać spośród dwóch taryf. Klasa Biznes oferowana jest na trasach transatlantyckich. Podróżujący nią są uprawnieni do korzystania z Business Class Lounge Novia na lotnisku w Kopenhadze. Na pokładzie mają dostęp m.in. do indywidualnego ekranu wideo, gniazdka zasilającego i koca.

Odprawa online

Podróżując liniami Air Greenland można się odprawiać online.

Flota

Flota linii Air Greenland składa się z 9 samolotów typu Airbus A330-200, Beechcraft King Air B200, Bombardier Dash 8 Q200 i 20 śmigłowców typu Bell 212, Eurocopter AS350, Sikorsky S-61N.

Port lotniczy Kangerlussuaq

Międzynarodowe lotnisko Kangerlussuaq jest największym portem lotniczym Grenlandii, położonym w jej środkowo-zachodniej części. W okresie letnim czynny jest 24 godziny na dobę. Na jego terenie znajduje się hotel, restauracja, samoobsługowy bar i klub nocny.

Posiłki

W przypadku rejsów transatlantyckich we wszystkich klasach serwowane są posiłki. 

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Air Greenland przewoźnik oferuje do czytania publikowany przez siebie kwartalnik kulturalno-polityczno-informacyjny.