Menu

Sky Airline

Reklama

Najlepsze okazje linii Sky Airline na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Sky Airline?

Rozkład lotów Sky Airline obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Sky Airline?

Bilety na lot linią Sky Airline najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Sky Airline kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Sky Airline mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Sky Airline

Sky Airline

Sky Airline to drugie największe linie lotnicza w Chile, które powstały w 1981 roku jako Sky Service, mogą więc poszczycić się dość długą tradycją. 20 lat później zmieniły właściciela i wtedy zmieniono ich nazwę na Sky Airline.

Ważną datę w jej historii stanowi rok 2009, kiedy linie Sky Airline podpisały umowę z z argentyńskimi Aerolineas Argentinas. Dzięki niej argentyński przewodnik może oferować swoje usługi w biurach Sky Airline.

Linia obsługuje loty między krajami Ameryki Południowej – Brazylią, Argentyną, Boliwią, Peru, Urugwajem – a także wewnętrzne loty w Chile.

Sky Airline – bagaż

W liniach lotniczych Sky Airline podróżni mogą zabrać ze sobą jeden lub dwa bagaże podręczne, w zależności od opcji, jaką wykupią, bagaż rejestrowany oraz zwierzęta. Zasady, jakie obowiązują na pokładach samolotów są dość uniwersalne i dla nikogo nie powinny być zaskoczeniem.

Sky Airline – bagaż podręczny

Sky Airline dopuszczają dwa rodzaje bagażu podręcznego.

Pierwszy z nich to podstawowy bagaż podręczny, dostępny dla wszystkich pasażerów, bez względu na wykupioną taryfę. Na jednego pasażera przypada jeden bagaż zapakowany dowolnie, byle spełniał wymogi:

 • Wymiary 25x35x45 cm
 • Max. waga 20 kg

Po wykupieniu taryfy Plus albo Full można dodatkowo wnieść na pokład bagaż:

 • Wymiary 25x35x55 cm
 • Max. waga 20 kg

Trzeba pamiętać o tym, że do wymiarów bagażu liczą się też kółka i uchwyty.

Bez dodatkowych opłat można wnieść także: kule, wózek inwalidzki, wózek dziecięcy, protezę, laskę, pojemniki na insulinę, koncentrator tlenu i urządzenie do dializ. Po spełnieniu wymogów formalnych, można przewozić również urny.

 

Czego nie można przewozić na pokładzie samolotów Sky Airline?

Przewoźnik zabrania zabierania na pokład takich przedmiotów, jak:

 • Materiały pirotechniczne,
 • Ostre przedmioty: szydełka, nożyczki, noże, scyzoryki, brzytwy
 • Substancje drażniące
 • Gaz pieprzowy
 • Broń elektrowstrząsowa
 • Przedmioty żrące, łatwopalne, radioaktywne
 • Łatwopalne ciecze
 • Nieopakowane baterie litowe

 

Zwierzęta, instrumenty, alkohol

Samolotami Sky Airline można transportować również zwierzęta, instrumenty muzyczne oraz napoje alkoholowe.

Jeśli chodzi o zwierzęta, na pokładzie mogą towarzyszyć swoim właścicielom wyłącznie psy oraz koty. Nie mogą ważyć więcej niż 12 kilogramów, a na każdy lot przypadają jedynie 2 zwierzęce miejsca na cały pokład.

Nieco więcej wolno fanom muzyki: mogą przewozić na pokładzie różne instrumenty: np. gitary i skrzypce, a także inne instrumenty, które można zapakować do miękkiego futerału. Maksymalne wymiary to: 110x45x20 cm, a waga: 20 kg.

W przypadku alkoholu przepisy są zmienne i należy sprawdzić regulacje kraju docelowego. W lotach krajowych i do Peru każdy pasażer może zabrać do 5 litrów alkoholu w maksymalnie litrowych butelkach.

Bagaż rejestrowany

W liniach Sky Airline bagaż rejestrowany można zabrać tylko po wykupieniu taryfy Full lub Plus. Każdemu podróżnemu przysługuje on wtedy bez dodatkowych opłat, w maksymalnej wadze 23 kilogramów. Dzieciom przysługuje taki sam bagaż jak dorosłym, niemowlętom nie przysługuje wcale. Osoby, które wykupiły taryfę Full, mogą zabrać 2 sztuki bagażu.

Jeśli potrzebujemy większego bagażu, niż przewiduje to nasza taryfa, można dokupić dodatkowy bagaż zgodnie z cennikiem przewoźnika. Waga dodatkowego bagażu zależna jest od kierunków docelowych. Na trasach z/do Limy oraz w Chile można zabrać bagaż o wadze do 45 kilogramów, a z/do Argentyny – do 32.

Bez względu na cenę i taryfę, łączne wymiary (długość, wysokość, szerokość) bagażu rejestrowanego nie mogą przekraczać 158 cm.

Klasy rezerwacyjne

W Sky Airline istnieją trzy klasy rezerwacyjne:

 • Zero
 • Plus
 • Full

Różnią się one od siebie przede wszystkim liczbą bagażu przypadającą na jednego pasażera. W taryfie Zero przysługuje jedynie podstawowy bagaż podręczny, w taryfie plus dwa bagaże podręczne i jeden rejestrowany, a w taryfie Full dwa bagaże podręczne i dwa bagaże rejestrowane. Zasady dotyczące rozmiarów oraz przewożonych przedmiotów nie ulegają zmianie ze względu na taryfę.

Odprawy w Sky Airline

W liniach Sky Airline możliwa jest odprawa online na 48-1 godziny przed planowanym wylotem. Odprawić się można także na lotnisku, w punktach Sky Express, bez dodatkowych opłat. Należy zrobić to jednak na dwie godziny przed lotem.

Flota i lotnisko

Bazą dla samolotów linii Sky Airline jest lotnisko Arturo Merino Benítez International Airport w Santiago (SCL).

Aktualnie linie posiadają 26 maszyn: 9 Airbusów A319-100 oraz 17 Airbusów A320neo oraz czekają na 27 kolejnych, również marki Airbus.

Żaden samolot Sky Airline nigdy nie uległ katastrofie.