Menu

Air Seychelles

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Seychelles na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Seychelles?

Rozkład lotów Air Seychelles obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Seychelles?

Bilety na lot linią Air Seychelles najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Seychelles kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Seychelles mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Seychelles

Air Seychelles

Linie lotnicze Air Seychelles są narodowymi lotniczymi liniami państwa Seszele, położonego na kontynencie afrykańskim. Air Seychelles to stosunkowo duży przewoźnik, obsługujący loty zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Tanie linie lotnicze Air Seychelles powstały w 1977 roku, jednak wtedy nosiły nazwę Seychelles Airlinies. Przewoźnik zmienił nazwę na obecną pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku. Pierwsze loty odbyły się do Londynu i Frankfurtu. Obecnie można zakupić bilet lotniczy na Air Seychelles, chcąc lecieć, np. do Europy (m.in. do Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii) do wielu państw Azji i Afryki. Kod IATA linii to HM.

Bagaż Air Seychelles - wymiary i waga

Linia lotnicza Air Seychelles ma inne wytyczne odnośnie do wagi bagażu, niż standardowo jest przyjęte u innych przewoźników. Waga całego bagażu rejestrowanego nie może przekraczać 32 kg, ale nie została wyznaczona konkretna liczba walizek. Bagaż podręczny Air Seychelles natomiast musi mieć wymiary: 55 cm x 40 cm x 20 cm. Ten rodzaj bagażu zabieramy ze sobą na pokład i chowamy do luku bagażowego. Co istotne, na pokład samolotu nie możemy zabrać ostrych przedmiotów, różnorodnych sprayów łatwopalnych, broni, czy innych, ostrych rzeczy. Oznacza to, że nie możemy spakować do walizki pewnych kosmetycznych sprzętów, np. pilniczka do paznokci, czy golarki do ciała. Są to jednak niedrogie przybory, które bez problemu zakupimy na miejscu. Co ciekawe, jeśli chcemy polecieć trasą Seszele – Mauritius, nadal będzie obowiązywał nas podział na liczbę walizek.

Jakie klasy rezerwacyjne ma Air Seychelles?

Tania linia lotnicza Air Seychelles ma dwie klasy rezerwacyjne: ekonomiczną oraz biznesową. Jeśli zakupimy bilety na lot liniami lotniczymi Air Seychelles w klasie ekonomicznej, możemy korzystać z wielu przywilejów. Pasażerowie mogą skorzystać z darmowych napojów oraz obejrzeć filmy na pokładzie, czy posłuchać muzyki. Pasażerowie klasy biznesowe mogą natomiast korzystać z wysokojakościowych, skórzanych foteli z funkcją spania. Co istotne, pasażerowie mają także możliwość oglądania filmów na osobistych ekranach. Ciekawą ofertą jest także możliwość skorzystania z tzw. bezpłatnej torby rekreacyjnej, gdzie mamy dostęp do kosmetyków, maseczek i innych produktów do pielęgnacji skóry. Jest to bardzo komfortowa opcja dla osób, odbywających np. długi lot w klasie biznesowej.

Air Seychelles odprawa online

Odprawa internetowa jest jedną z wygodniejszych opcji odprawy. Nie musimy przybywać na lotnisko dużo wcześniej, gdyż wszystko załatwiamy internetowo. Należy pamiętać jedynie o tym, że odprawa online musi odbyć się od 24 godzin do godziny przed wylotem. Gdy nie mamy bagażu rejestrowanego, wystarczy, że z wydrukowaną kartą pokładową przejdziemy do kontroli paszportowej i bezpieczeństwa. Jeśli natomiast mamy bagaż rejestrowany, zostawmy go w dokładnie wyznaczonym ku temu miejscu, obsługa się nim zajmie. Pamiętajmy jedynie o tym, by walizki nie przekroczyły określonej wagi.

Jakie samoloty ma Air Seychelles w swojej flocie?

Linia lotnicza Air Seychelles ma kilka dużych samolotów w swojej flocie. Trudno jednoznacznie stwierdzić ich liczbę, ponieważ wartości te zmieniają się co roku. Wszystkie samoloty są jednak zawsze bardzo duże, potrafią pomieścić nawet do 170 pasażerów. W skład floty Air Seychelles wchodzą m.in. samoloty typu Airbus oraz Viking. Są to bezpieczne i bardzo nowoczesne samoloty, co roku sprawdzane pod kątem sprawności i bardzo dobrego działania. Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo pasażerów.

Główny port lotniczy linii lotniczej Air Seychelles

Głównym lotniskiem tanich linii lotniczych Air Seychelles jest port lotniczy Mahe, który jest zlokalizowany niedaleko stolicy Seszeli – Victorii, oddalony o jakieś 11 km. Z lotniska można się bez problemu dostać do centrum transportem publicznym lub korzystając z taksówki bądź samochodu wynajętego. Co ciekawe, port lotniczy w Mahe może pomieścić około 11 maszyn na swoim placu, jednak jak na wielkość Seszeli i m.in. linii lotniczych Air Seychelles, jest to wartość całkowicie odpowiednia. W porcie lotniczych Mahe odpoczniemy przed podróżą lub kolejną wyprawą, jeśli, np. korzystamy z przesiadki. Możemy tam też bez problemu zakupić jedzenie oraz kawę lub herbatę i usiąść w restauracji lub kawiarni. Co istotne, port ten ma także strefę handlową, kupimy tam ubrania, buty oraz perfumy.

Dodatkowe informacje dla podróżujących na Seszele

Nie ma potrzeby szczepienia się na malarię, cholerę, czy inne choroby tropikalne. Jedynymi szczepieniami, jakie należy odbyć, to szczepienie na żółtą gorączkę. Co istotne, korzystający z połączeń tanich linii lotniczych Air Seychelles mogą zgłaszać specjalne prośby do załogi samolotu. Mogą im zostać podane posiłki wegańskie, wegetariańskie, dla osób chorych, np. na cukrzyce. Dostępne są też specjalne posiłki dla małych dzieci i niemowląt. Pamiętajmy, aby poinformować załogę linii lotniczych w momencie rezerwacji. W przeciwnym razie posiłki zostaną wydane standardowo, według obowiązujących norm.