Menu

Transavia

Reklama

Najlepsze okazje linii Transavia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Transavia?

Rozkład lotów Transavia obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Transavia?

Bilety na lot linią Transavia najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Transavia kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Transavia mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Transavia

Transavia

Transavia Airlines to holenderskie tanie linie lotnicze z siedzibą w Amsterdamie. Linie powstały w 1965 roku pod nazwą Transavia Limburg. Transavia Airlines stanowi część grupy Air France KLM, a głównym hubem linii jest port lotniczy Amsterdam-Schiphol. Flotę przewoźnika tworzy kilkadziesiąt nowoczesnych samolotów typu Boeing. Linia obsługuje loty do ponad 110 miejsc w Europie oraz Afryce Północnej. Celem Transavia Airlines jest zapewnienie pasażerom komfortowej podróży w atrakcyjnej cenie – do dyspozycji podróżujących jest tylko jedna klasa rezerwacyjna (ekonomiczna) oraz kilka taryf: Basic, Plus oraz Maxi.

Bagaż

Każdy pasażer może wnieść na pokład samolotu jeden bagaż podręczny o określonych wymiarach i wadze. Podróżujący mają do wyboru jeden z dwóch rozmiarów torby lub walizki. Mniejszy bagaż można przewozić pod siedzeniem, z kolei większy w schowku – w przypadku braku miejsca jest on umieszczany w luku bagażowym. Osobom podróżującym taryfą Plus przysługuje także jedna dodatkowa rzecz, jak np. torba na laptopa. Wszystkie płyny należy przewozić w opakowaniach o pojemności 100 ml, schowane w przezroczystej, zamykanej torbie o objętości 1 l.

Bagaż rejestrowany Transavia Airlines również posiada ściśle określone wymiary i wagę, a każde odstępstwo od regulaminu przewoźnika wiąże się z koniecznością umieszczenia opłaty za nadbagaż. W zależności od wybranej taryfy pasażerowie mają zawarty bagaż rejestrowany w cenie biletu lub też mogą go wykupić.

Transavia Airlines zezwala na przewóz psów oraz kotów.

Klasy rezerwacyjne

Transavia Airlines zapewnia pasażerom podróż jedną klasą rezerwacyjną. Podróżujący mają jednak do wyboru jedną z trzech możliwych taryf: Basic, Plus lub Maxi, które gwarantują dodatkowe korzyści podczas lotu. Przykładowo, pasażerom z wykupionym biletem w taryfie Maxi przysługuje bagaż rejestrowany o określonej wadzie, możliwość wyboru miejsca w samolocie, dokonywania zmian np. w dacie lotu oraz wcześniejsze wejście na pokład. Z tego powodu taryfa ta jest polecana także osobom podróżującym służbowo.

Odprawa online

Odprawa online Transavia Airlines jest możliwa w większości przypadków. Odprawa online jest dostępna na 30 godzin przed podróżą, a usługa ta kończy się w zależności od lotu na 4 lub na 1 godzinę przed startem samolotu. 

Odprawa online nie jest możliwa dla osób, które odprawiają się na lot z Dubaju.

Flota

Linie Transavia Airlines stawiają na nowoczesne i przyjazne środowisku samoloty. Przewoźnik posiada kilkadziesiąt maszyn typu Boeing, ale w przeszłości skład był bardziej różnorodny. Obecnie flota Transavia Airlines to samoloty Boeing 737-700 oraz Boeing 737-800, liczące po 149 i 189 miejsc. Niektóre z maszyn mają wbudowane oświetlenie LED, a o komfort pasażerów dbają m.in. wygodne siedzenia z ekologicznej skóry. 

Port lotniczy Amsterdam-Schiphol

Głównym hubem Transavia Airlines jest znajdujące się nieopodal Amsterdamu międzynarodowe lotnisko Amsterdam-Schiphol. Port lotniczy posiada jeden rozbudowany główny terminal. Do dyspozycji podróżujących jest centrum handlowe, liczne restauracje i kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantory, usługi (np. spa), pokój modlitw, pokój relaksu czy saloniki vipowskie. Bezpłatne WiFi działa w centrach internetowych, tam też można wydrukować np. kartę pokładową.

Osoby, które mają dłuższą przerwę w podróży, mogą skorzystać z ofert hoteli lub też skorzystać z płatnych kabin prysznicowych. Na najwyższym piętrze obiektu znajduje się taras widokowy. Pasażerowie mogą także relaksować się w bibliotece.

Lotnisko Amsterdam-Schiphol posiada kilka krótko- i długoterminowych parkingów. Warto pamiętać, że rezerwacja miejsca parkingowego online pozwoli nam zaoszczędzić nieco pieniędzy. Port lotniczy jest oddalony od Amsterdamu o ok. 9 km, a trasę tę można pokonać wypożyczonym samochodem lub środkiem transportu publicznego.

Posiłki

Pasażerowie Transavia Airlines mogą skorzystać z oferty sklepu pokładowego i wybrać dowolną pozycję z menu. Przewoźnik posiada w ofercie ciepłe i zimne napoje, soki, alkohol, przekąski, a także kanapki. W menu znajdują się także bezglutenowe przekąski. Niestety, posiłki w Transavia Airlines nie są zawarte w cenie biletu.

Usługi dodatkowe

Podczas lotu pasażerowie mogą się zrelaksować przy lekturze czasopisma pokładowego „Enjoy!”. W zależności od wybranej taryfy podróżujący mogą płatnie lub bezpłatnie wybrać miejsca w samolocie (np. miejsce z większą przestrzenią na nogi lub przy oknie).