Menu

Uzbekistan Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii Uzbekistan Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Uzbekistan Airways?

Rozkład lotów Uzbekistan Airways obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Uzbekistan Airways?

Bilety na lot linią Uzbekistan Airways najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Uzbekistan Airways kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Uzbekistan Airways mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Uzbekistan Airways

Uzbekistan Airways

Uzbekistan Airways to główne linie lotnicze państwa Uzbekistan, położonego w Azji  Środkowej. Linie te powstały w 1992 roku, a pierwszy lot odbył się na inny kontynent – do Europy, do Londynu. Linia lotnicza Uzbekistan Airways jest dużą linią lotniczą, która obejmuje głównie loty międzykrajowe oraz międzykontynentalne. Przewoźnik odbywa trasy zarówno po Azji, jak i lata do Stanów Zjednoczonych oraz do Europy. Uzbekistan Airways swoją siedzibę ma w Taszkencie, stolicy Uzbekistanu, a głównym portem lotniczych tych tanich linii jest lotnisko w Taszkencie. Na przestrzeni lat linia lotnicza Uzbekistan Airways poszerzała swoją flotę lotniczą, obecnie w jej skład wchodzą m.in. samoloty typu Boeing. Kod IATA do: HY.

Uzbekistan Airways – bagaż wymiary i waga

Na pokład tanich linii lotniczych Uzbekistan Airways można zabrać zarówno bagaż podręczny, jak i rejestrowany. Co prawda, waga bagażu rejestrowanego różni się nieco w zależności od rodzaju lotu i od kraju, do którego lecimy, jednak przyjęte są ogólne normy wagowe i rozmiarowe. Bagaż podręczny określany jest za pomocą wymiarów. Musi on mieć zatem wymiary: 56x45x25cm. Pamiętajmy, że pakując się na lot Uzbekistan Airways, musimy przestrzegać wymogów bagażowych. Nie wolno nam na pokład zabierać m.in. przedmiotów ostrych, broni, gazów w sprayu itp. Kosmetyki natomiast możemy przewozić jedynie w 100 ml opakowaniach. Jeśli chodzi o bagaż rejestrowany, możemy zabrać w biznes klasie do około 32 kg, natomiast w klasie ekonomicznej około 23 kg. Przyjmuje się jednak, iż warto zmieścić się w pełnych wartościach, czyli 30 kg i 20 kg.

Jakie klasy rezerwacyjne ma linia lotnicza Uzbekistan Airways?

Co ciekawe, jeśli będziemy chcieli zakupić bilet lotniczy na linię Uzbekistan Airways, mamy do wyboru aż trzy klasy rezerwacyjne!  Możemy polecieć tzw. klasą pierwszą, klasą ekonomiczną i klasą biznesową. W najpopularniejszej klasie, czyli w klasie ekonomicznej nie mamy darmowych posiłków, ani siedzisk do spania, jak np. w klasie biznesowej, możemy jednak korzystać z wielu wygód. Jedną z nich jest z pewnością możliwość słuchania muzyki poprzez odtwarzacz zamontowany na pokładzie samolotu lub oglądanie filmów. Co ciekawe, korzystając z linii lotniczych Uzbekistan Airways, możemy zdecydować się na taryfę grupową, jeśli podróżujemy w nie mniej niż 15 pasażerów. We wszystkich klasach są natomiast zniżki dla dzieci. Niemowlęta mogą liczyć nawet na 90% upust, co przy zakupie taniego lotu Uzbekistan Airways wychodzi naprawdę niewiele.

Odprawa online linii lotniczych Uzbekistan Airways

Jak w przypadku większości już linii lotniczych, przewoźnik Uzbekistan Airways ma dostępną możliwość dokonania odprawy online. Co istotne, odprawiamy się poprzez wydruk karty pokładowej, która umożliwia nam wejście na pokład bez męczącego oczekiwania na lotnisku na lot. Musimy jedynie dostosować się do wymogów Uzbekistan Airways. Należy pamiętać, że na pokład wchodzi się 40 minut przed planowanych lotem, dlatego warto być na lotnisku około półtorej godziny wcześniej, aby nie przegapić lotu. Po zamknięciu wejścia na pokład nie mamy już możliwości wylotu.

Flota – jakie samoloty ma przewoźnik Uzbekistan Airways?

Uzbekistan Airways jest dużą linią lotniczą, latającą m.in. z Azji do Stanów, nic więc dziwnego, że ma naprawdę rozbudowaną flotę. Liczba samolotów tego przewoźnika jest zmienna, gdyż co roku pojawiają się nowe samoloty. Obecnie flota liczy około 30 samolotów, w tym kilka Boeingów, Airbusów i Aerofłotów. Te ostatnie były pierwszymi samolotami Uzbekistan Airways, gdy linia lotnicza rozpoczynała swoją działalność. Wszystkie samoloty tej linii są bezpieczne i wygodne. Co roku przechodzą przeglądy serwisowe i badania techniczne. Warto także wspomnieć, że są to dosyć duże samoloty, gdyż pomieszczą nawet do około 250 pasażerów.

Główna siedziba lotniska Uzbekistan Airways

Linie lotnicze Uzbekistan Airways mają swoją główną siedzibę na lotnisku w stolicy Uzbekistanu, czyli w Taszkencie. Jest to międzynarodowy i największy port tego miasta i jest położony zaledwie 12 km od ścisłego centrum. Co ciekawe, lotnisko przeszło gruntowny remont w 2001 roku, dzięki temu jest w stanie obsłużyć obecnie 1000 pasażerów w godzinę, co sprawia, że według statystyk rocznie obsługuje 2 mln pasażerów! Na lotnisku znajdują się wszystkie udogodnienia, m.in. restauracje, bary szybkiej obsługi, sklepy z ubraniami, kawiarnie. Jest także strefa wolnocłowa. Do centrum bez problemu można dojechać taksówką, komunikacją miejską albo wypożyczonym samochodem.

Jakie usługi dodatkowe ma Uzbekistan Airways w swojej ofercie?

Pasażerowie mogą przede wszystkim skorzystać z programu lojalnościowego o nazwie UzAirPlus. Są do udogodnienia przygotowane dla stałych pasażerów, którzy często podróżują. Program przewiduje m.in. tańsze bilety, benefity, związane z ilością przewożonego bagażu oraz więcej udogodnień podczas lotu. Korzystając z Uzbekistan Airways, możemy także poprosić o posiłki na życzenie: dla wegan, wegetarianów, alergików itp.