Menu

Uzbekistan Airways

Najlepsze okazje linii Uzbekistan Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Uzbekistan Airways

Uzbeckie linie lotnicze Uzbekistan Airways powstały w 1992 roku. Od początku głównym założeniem linii były połączenie lotnicze kraju z zachodnią Europą. 
Dziś linie obsługują ponad 40 miast na świecie – w Azji, Europie i Ameryce Północnej.

Bagaż

W liniach lotniczych Uzbekistan Airways na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Uzbekistan Airways też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie lotnicze Uzbekistan Airways oferują przelot dwoma klasami – biznes i ekonomiczną. 
Fotele w klasie ekonomicznej wyposażone są w stoliki, przesuwne tace i lampki do czytania. 
W klasie biznes fotele maja regulowane zagłówki, rozkładają się na płasko. Otrzymują również poduszki i wełniane koce. 

Odprawa online

Podróżujący linią Uzbekistan Airways mogą odprawić się online. 

Flota

Flota linii lotniczej Uzbekistan Airlines składa się z 34 samolotów typu Airbus A320-200, A300-600F, Boeing 757-200, B767-300ER, B767-300F, Iljuszyn Ił-114-100.

Port lotniczy Taszkient

Międzynarodowe lotnisko w Taszkiencie położone jest ok. 12 km od centrum stolicy Uzbekistanu. Jest najbardziej ruchliwym portem lotniczym w Azji Środkowej. Na jego terenie znajdują się restauracje, bary i sklepy. 

Posiłki

W  Uzbekistan Airways pasażerowie klasy ekonomicznej otrzymują posiłek oraz napoje, zimne przekąski i czerwone wino. Podróżującym klasa biznes mają możliwość wyboru dań oraz alkoholi. Ponadto każdy pasażer może zamówić specjalny posiłek, zgodny z własną dietą. 

Dodatkowe usługi

Pasażerowie obu klas mają dostęp do rozrywki pokładowej: gazet, telewizji, muzyki i filmów. Dodatkowo podróżującym w klasie biznes przewoźnik udostępnia iPady, mogą również korzystać z własnych urządzeń. Na pokładach samolotów funkcjonuje SkyShop. Uzbecka linia oferuje również program lojalnościowy UzAirPlus.