Menu

Iberia

Reklama

Najlepsze okazje linii Iberia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Iberia?

Rozkład lotów Iberia obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Iberia?

Bilety na lot linią Iberia najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Iberia kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Iberia mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Iberia

Iberia

Linie lotnicze Iberia są narodowym przewoźnikiem Hiszpanii. Powstały 28 czerwca 1927 roku z inicjatywy biznesmena Horacio Echeberrieta, przy porozumieniu zarządców niemieckich linii lotniczych Lufthansa. W pierwszych latach działalności pod nazwą Compania Aerea de Transportes, Iberia świadczyła rejsy przewozów pocztowych pomiędzy Madrytem a Barceloną. Potem rozszerzono je o loty krajowe, a od 1946 roku międzynarodowe, wtedy to też hiszpański przewoźnik odbył swój pierwszy międzykontynentalny rejs z Madrytu do Buenos Aires, który wykonał samolotem Douglas DC-4, a tym samym zapisał się w historii jako pierwszy lotniczy przewoźnik cywilny oferujący stałe rejsy z Europy do Ameryki Południowej. Częściowo sprywatyzowana w 2001 roku Iberia, dziś w połączeniach naszego kontynentu z Ameryką Łacińską jest monopolistą. Największe linie Hiszpanii są czwartymi pod względem wielkości w Europie. Na lotnisku Madryt-Barajas ma swój osobny terminal. 
Iberia od 1999 roku jest członkiem aliansu OneWorld i jako jeden z pierwszych przewoźników wprowadziła bilet elektroniczny. W 2001 wraz z Lufthansą, SAS i Air France hiszpańskie linie Iberia powołały do życia komputerowy system sprzedaży biletów lotniczych Amadeus, a w 2011 roku połączyły się z British Airways, w wyniku czego powstał holding International Airlines Group.
Sieć połączeń Iberii jest bardzo rozbudowana, przewoźnik obsługuje ponad 100 lotnisk w 39 krajach świata, na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Australii, a na kolejnych 90 lotniskach ląduje poprzez umowy code share z 20 innymi przewoźnikami. 

Bagaż

W liniach lotniczych Iberia na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Iberia też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Swoim pasażerom linie lotnicze Iberia oferują do wyboru klasy przelotu Biznes, Biznes Club, Biznes Plus i Ekonomiczną. 
Business Class jest dostępna na lotach krajowych i rejsach po Europie. Jej wybór gwarantuje priorytetową obsługę na lotnisku i na pokładzie, pierwszeństwo transportu bagażu i dostęp do salonu.
Business Club to klasa oferowana na rejsach do Egiptu, Gwinei Równikowej, Izraela, Nigerii i Rosji. Fotele w niej znajdują się w specjalnej kabinie, są szersze, mają większy odstęp między siedzeniami, są wyposażone w podnóżki.
Biznes Plus najbardziej luksusowa, dostępna jest na lotach długodystansowych do Ameryki i Afryki Południowej. Fotele w tej klasie rozkładają się do pozycji płaskiego łóżka, a jej pasażerowie mogą liczyć na udogodnienia takie jak w klasie Biznes.

Odprawa online

Można jej dokonać maksymalnie na godzinę przed planowanym odlotem samolotu Iberia. 

Flota

Flota Iberii składa się z 76 samolotów typu Airbus A319-100, A320-200, A321-200, A330-300, A340-300, A340-600.

Port lotniczy Madryt-Barajas

Międzynarodowe lotnisko Madryt-Bajaras położone jest 13 km na północny wschód od hiszpańskiej stolicy. Jest to największy port w tym kraju, a jego Terminal 4 jest jednym z największych na świecie. Na terenie lotniska rozlokowane są liczne bary, restauracje, kawiarnie, sklepy. W obrębie lotniska znajduje się 5 firm wynajmujących samochody. W każdym miejscu portu jest dostęp do bezprzewodowego internetu, do 30 min. darmowy. 

Posiłki

Na pokładzie samolotów linii Iberia pasażerom Business Class posiłki, przekąski, napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane są bezpłatne, a w klasie Ekonomicznej odpłatnie.

Dodatkowe usługi

Swoim pasażerom Iberia oferuje program lojalnościowy Iberia Plus. Zbierane w jego ramach punkty mogą wymieniać na darmowe przeloty, zniżkowe bilety, noclegi w hotelu czy też na wynajem samochodu. W ramach rozrywki Iberia oferuje pasażerom na pokładach samolotów filmu w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim i portugalskim oraz dostęp do seriali, programów sportowych, muzyki i gier. W nowych samolotach kursujących na długodystansowych trasach w czasie dostępne jest bezpłatne satelitarne WiFi i roaming w sieciach GSM.