Menu

Arkia

Reklama

Najlepsze okazje linii Arkia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Arkia?

Rozkład lotów Arkia obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Arkia?

Bilety na lot linią Arkia najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Arkia kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Arkia mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Arkia

Arkia

Linie lotnicze Arkia są drugim co do wielkości izraelskim przewoźnikiem. Obsługują stałe rejsy i połączenia czarterowe, docierając na lotniska Izraela, Europy Zachodniej i w rejon basenu Morza Śródziemnego. Linie Arkia powołał do życia w 1947 roku jako Arkia Inland Airlines państwowy przewoźnik tego kraju, El Al i związek zawodowy Histadrut. Miały pełnić funkcję pomocniczą flagowych linii, obsługując połączenia z Tel Avivu do północnych i południowych terenów Izraela. Działalność przewoźniczą linie rozpoczęły w 1950 roku. Pierwsze trasy wykonywały łącząc Tel Awiw z Rosz Piną na północy Izraela i z Ejlatem na południu. W marcu 1980 roku przewoźnik połączył się z Kanaf Airlines. W tamtym dziesięcioleciu Arkia dość szybko się rozwijała i uruchomiła loty międzynarodowe. 

Bagaż

W liniach lotniczych Arkia na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Arkia też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Flota

Flota linii składa się z 9 samolotów typu ATR 42/72, Boeing 737, 757, Embraer ERJ-190. Średnia wieku maszyn wynosi ok. 12,4 lat.

Port lotniczy Tel Aviv

Międzynarodowe lotnisko w Tel Avivie im. Bena Guriona położone jest w środkowej części Izraela. Należy do najbardziej ruchliwych portów tego kraju. Na lotnisku znajduje się sześć firm wynajmujących samochody, liczne sklepy, bary, restauracje i kawiarnie.