Menu

Azerbaijan Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii Azerbaijan Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Azerbaijan Airlines?

Rozkład lotów Azerbaijan Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Azerbaijan Airlines?

Bilety na lot linią Azerbaijan Airlines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Azerbaijan Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Azerbaijan Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Azerbaijan Airlines

Azerbaijan Airlines

Linie lotnicze Azerbaijan Airlines (inaczej Azal) to azerski przewoźnik, który swoją siedzibę ma w Baku, stolicy Azerbejdżanu. Linie te obsługują sporo połączeń nie tylko po Azji, ale także do Europy i USA. Azerskimi liniami można dolecieć, np. do Francji, Wielkiej Brytanii, czy do Włoch. Tanie linie lotnicze Azerbaijan Airlines powstały w 1992 roku jako pierwsze linie tuż po odzyskaniu niepodległości przez państwo Azerbejdżan. Przewoźnik ten współpracuje na zasadzie codeshare z liniami, takimi jak m.in.: Belavia, Air France, airBaltic. Kod IATA to: J2.

Bagaż Azerbaijan Airlines – wymiary i waga

Jakie wymiary i wagę może mieć bagaż podręczny i rejestrowany w tanich liniach lotniczych Azerbaijan Airlines? Wszystko zależy od klasy, jaką lecimy. Jeśli chodzi o klasę ekonomiczną, możemy zabrać jedną walizkę podręczną, natomiast podróżując klasą biznesową, możemy zabrać dwie torby podręczne. Warto wiedzieć, że lecąc liniami lotniczymi AZAL, bagaż podręczny może mieć do 10 kg i wymiary: 55 x 35 x 20 cm. Walizki rejestrowane natomiast można zabrać ze sobą podczas podróży zarówno klasą ekonomiczną, jak i biznesową. W klasie biznesowej możemy mieć bagaż do 32 kg, a w ekonomicznej do 23 kg. Co ciekawe, kupując bilet na linie lotnicze Azerbaijan Airlines, możemy zabrać na pokład jeden przedmiot osobisty (torebkę, teczkę, laptopa itd.).

Jakie klasy rezerwacyjne ma Azerbaijan Airlines?

Standardowo podróżując liniami lotniczymi Azerbaijan Airlines, możemy skorzystać z opcji lotu w klasie ekonomicznej lub biznesowej. Klasa biznesowa ma dla pasażerów o wiele więcej udogodnień, np. darmowe posiłki, fotele sypialniane, jednak bilet jest nieco droższy. Jeśli kupimy bilet na AZAL w klasie ekonomicznej, będziemy mogli skorzystać m.in. z wygodnych foteli oraz ekranu dotykowego 10-calowego zlokalizowanego przy fotelu. Można tam oglądać filmy lub słuchać muzyki. Pasażerowie Azerbaijan Airlines mogą skorzystać także z opcji Comfort Club, która oferuje pierwszeństwo podczas odprawy oraz miejsca w samolocie z przestrzenią osobistą, np. do pracy, a także z przelotu w pokoju VIP, czyli w pierwszej kabinie z płaskimi łóżkami.

Czy można dokonać odprawy online Azerbaijan Airlines?

Istnieje możliwość odprawy online dla podróżnych tanimi liniami lotniczymi Azerbaijan Airlines. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, by odprawić się najwcześniej na 24 godziny przed lotem oraz najpóźniej na dwie godziny przed. Odprawa online to dużo korzyści, m.in. niweluje problem długich kolejek do odprawy i konieczności stania w niej 3 godziny lub więcej. Przychodzimy tuż przed lotem i wchodzimy na pokład!

Jakie samoloty ma w swojej flocie linia lotnicza Azerbaijan Airlines?

Azerskie linie lotnicze są przewoźnikiem nie tylko krajowym, ale także międzynarodowym, odbywa on loty zarówno do Europy, jak i do Stanów Zjednoczonych. Nic więc dziwnego, że flota Azerbaijan Airlines jest dosyć rozbudowana. Liczy ona mniej więcej 30 samolotów i kilka samolotów VIP. W skład floty tego przewoźnika wchodzą maszyny, takie jak: Airbus, Boeing, Irkut. Podróżując tanimi liniami lotniczymi Azerbaijan Airlines, można czuć się naprawdę bezpiecznie, gdyż maszyny są regularnie serwisowane, a w razie konieczności naprawiane lub wymieniane na nowe. Samoloty są przestronne i wygodne, stworzone specjalnie do długich podróży.

Główna siedziba Azerbaijan Airlines

Jak każda linia lotnicza AZAL także ma swój główny port lotniczy, znajduje się on w Baku, stolicy Azerbejdżanu.  Port ten zlokalizowany jest mniej więcej 20 km od stolicy tego kraju. Lotnisko to, co roku obsługuje około 2 milionów pasażerów, ponadto można stamtąd dolecieć do różnych krajów Azji oraz Europy. Chcąc dojechać do centrum Baku, możemy skorzystać z transportu publicznego lub z taksówki, za około pół godziny będziemy na miejscu. W porcie lotniczym Baku, możemy skorzystać  z kawiarni oraz punktów gastronomicznych, np. by zjeść obiad. Jest także strefa wolnocłowa.

Usługi dodatkowe Azerbaijan Airlines (AZAL)

Korzystając z usług tanich linii lotniczych Azerbaijan Airlines, możemy brać udział w programie lojalnościowym. Polega on na zbieraniu punktów za każde wydane euro. Dzięki temu pasażerowie mają dostęp do wielu atrakcyjnych benefitów. Możemy punkty wymieniać na droższe bilety w biznes klasie lub VIP, a także zabrać cięższą walizkę bez dopłaty, itp. Opłaca się korzystać z programu lojalnościowego!