Menu

Jetstar Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii Jetstar Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Jetstar Airways?

Rozkład lotów Jetstar Airways obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Jetstar Airways?

Bilety na lot linią Jetstar Airways najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Jetstar Airways kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Jetstar Airways mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Jetstar Airways

Jetstar Airways

Jetstar Airways to australijskie tanie linie lotnicze z siedzibą w Melbourne. Przewoźnik działa na rynku od 2003 roku, oferując podróżującym tanie loty do Australii, Nowej Zelandii, Azji oraz loty w rejonie Pacyfiku. Siatka połączeń Jetstar Airways liczy ponad 85 miejsc, a loty są realizowane samolotami typu Airbus, Boeing oraz Bombardier. Linia lotnicza posiada swój główny hub w porcie lotniczym Melbourne. Przewoźnik zapewnia podróżującym możliwość lotu jedną z dwóch klas rezerwacyjnych, a także zakup specjalnych pakietów, dzięki którym podróż staje się bardziej komfortowa.

Kod IATA Jetstar Airways to JQ.

Jetstar Airways bagaż: wymiary i waga

W Jetstar Airways bagaż musi mieć określone wymiary i wagę, które są podane w regulaminie przewoźnika.

 

Jetstar Airways bagaż podręczny: wymiary i waga

Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą zabrać na pokład samolotu dwa bagaże podręczne o łącznej wadze 7 kg. Istnieje także możliwość wykupienie dodatkowego bagażu o wadze 3 kg. Należy pamiętać, że główny bagaż podręczny musi się zmieścić w luku bagażowym, z kolei mniejszy (torebkę, torbę na laptopa) należy schować pod siedzenie. Bagaż podręczny w klasie biznesowej może liczyć 14 kg, a pasażerowie mogą wnieść na pokład samolotu dwie walizki oraz jeden mały przedmiot dodatkowy.

 

Jetstar Airways bagaż rejestrowany: wymiary i waga

W Jetstar Airways bagaż rejestrowany zależy od klasy i taryfy, którą podróżujemy oraz trasy lotu. W klasie biznesowej limit bagażu wynosi zazwyczaj 30 kg (istnieje możliwość dokupienia dodatkowych 10 kg). W klasie ekonomicznej i pakietach Starter i Flex nie przysługuje darmowy bagaż rejestrowany (można wykupić od 15 do 40 kg bagażu). Pakiet Starter Plus umożliwia podróż z 20 kg bagażu i dokupienie dodatkowych 20 kg, pakiet Starter Max to z kolei 30 kg darmowego bagażu rejestrowanego i możliwość dokupienia 10 kg. Warto pamiętać, że jedna walizka może liczyć maksymalnie 32 kg. Walizki o długości lub szerokości powyżej 1 m są uznawane za bagaż wielkogabarytowy.

Jakie klasy rezerwacyjne ma Jetstar Airways?

W Jetstar Airways klasy rezerwacyjne są zazwyczaj dwie: ekonomiczna oraz biznesowa. Podróżujący mogą także wykupić jeden z dostępnych pakietów – w ramach klasy ekonomicznej do wyboru są pakiety Starter, Starter Plus, Starter Max oraz Flex, z kolei w klasie biznesowej są to pakiety Business oraz Business Max. W zależności od wybranej klasy i pakietu pasażerowie mogą liczyć na pewne usługi dodatkowe. W Jestar Airways klasa biznesowa gwarantuje komfortowy lot z  rozrywką i posiłkami w cenie, a także większy limit bagażu. Osobom chcącym kupić tanie bilety lotnicze w Jetstar Airways, klasa ekonomiczna będzie w zupełności wystarczająca. W razie potrzeby pasażerowie mogą wykupić usługi dodatkowe w ramach poszczególnych pakietów, np. możliwość wyboru miejsca w samolocie, miejsca z większą przestrzenią na nogi, posiłki itp.

Jetstar Airways odprawa online

W Jetstar Airways odprawa jest możliwa na kilka sposobów i zależy od trasy lotu. Zazwyczaj podróżujący mogą odprawić się na lotnisku przed lotem lub skorzystać z szybszej i bezpłatnej usługi, jaką jest odprawa online Jetstar Airways. Kiedy można się odprawić online?

  • Loty krajowe w Australii i Nowej Zelandii: od 28 dni do 35 minut przed lotem (jeśli mamy wykupione miejsce) lub od 2 dni do 35 minut przed lotem (gdy nie wykupiliśmy miejsca). 
  • Loty krajowe w Japonii: od 2 dni do 35 minut przed lotem.
  • Loty krajowe w Wietnamie: od 2 dni do 1h przed lotem.
  • Loty międzynarodowe: jeśli usługa jest dostępna, pasażerowie mogą odprawić się od 2 dni do 2h przed lotem.

Jetstar Airways samoloty

W Jetstar Airways flota liczy ponad 70 maszyn dostosowanych do krótkich, średnich i długich lotów. Samoloty Airbus A320 oraz Airbus A321 obsługują loty na terenie Azji, Nowej Zelandii i Australii. Bombardier Q300 może zabrać na pokład 50 pasażerów, więc maszyny tego typu są wykorzystywane do regionalnych lotów na terenie Nowej Zelandii. Z kolei samoloty Boeing 787 Dreamliner obsługują loty międzynarodowe – w trakcie rejsów tymi maszynami pasażerowie klasy biznesowej mogą skorzystać z darmowej rozrywki na pokładzie (filmy, muzyka, TV, gry) lub wykupić pakiet, który zapewnia dostęp do niej w klasie ekonomicznej.

Jakie usługi dodatkowe ma Jetstar Airways w swojej ofercie?

Linia lotnicza słynie z tanich lotów, więc poszczególne usługi dodatkowe są zazwyczaj płatne. Na darmową rozrywkę i posiłki w trakcie lotu mogą liczyć pasażerowie klasy biznesowej. Menu Jetstar Airways w klasie ekonomicznej zależy od trasy lotu i pakietu, który wykupiliśmy. Niektóre pakiety klasy ekonomicznej zawierają w cenie biletu przekąski/danie ciepłe i kawę lub herbatę. Pasażerowie mogą również kupić specjalny pakiet komfort, czyli paczkę z m.in. kocem, maską na oczy, szczoteczką do zębów czy zatyczkami do uszu. Program lojalnościowy Jetstar Airways, czyli Qantas Frequent Flyer, pozwala na zbieranie punktów/mil za loty w ramach niektórych pakietów i wymienianie je na vouchery u przewoźnika lub firm partnerskich. Wszelkie promocje Jetstar Airways są ogłaszane przez linię na stronie internetowej lub w wysyłanych drogą mailową newsletterach.

Główna siedziba Jetstar Airways – lotnisko w Melbourne

Lotnisko Melbourne, znane również jako Tullamarine Airport, znajduje się 22 km od centrum Melbourne. Port powstał w 1970 roku i jest drugim co do wielkości lotniskiem w Australii. Obiekt liczy 4 terminale, między którymi kursuje bezpłatny autobus. Na terenie lotniska znajdują się m.in. liczne sklepy, kawiarnie, kantory, apteka, punkt medyczny i wypożyczalnie samochodów. Podróżujący mogą także skorzystać z sieci WiFi. Na terenie lotniska wydzielono przestrzeń na krótko- i długoterminowe parkingi. Dojazd z/na lotnisko w Melbourne zapewniają autobusy oraz taksówki. W pobliżu portu lotniczego znajdują się liczne hotele, oferujące noclegi w różnych przedziałach cenowych.