Menu

Air Astana

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Astana na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Astana?

Rozkład lotów Air Astana obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Astana?

Bilety na lot linią Air Astana najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Astana kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Astana mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Astana

Air Astana

Linie lotnicze Air Astana są narodowym kazachskim przewoźnikiem, będącym w 51 proc. własnością Skarbu Państwa Kazachstan oraz w 49 proc. brytyjskiego koncernu BAE System. Powstały w 2001 roku. Flagowym przewoźnikiem Kazachstanu linie stały się w 2004 roku po bankructwie Air Kazakstan. Wówczas wszelkie prawa do tego miana rząd kazachski scedował na Air Astana. 
Linie są członkiem Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA. Na 41 Annual Air Transport World Awards wygrały nagrodę Lidera Rynku linii lotniczych na 2015 rok, a w 2014 roku na International Airshow w Farnborough linie Air Astana uznane zostały po raz trzeci za najlepszą linię lotniczą oraz drugi raz za najlepszy personel w Azji Środkowej i Indiach. 
W sieci połączeń Air Astana znajdują się loty krajowe i międzynarodowe. Samoloty linii lądują na lotniskach w Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie. Air Astana mają umowy codeshare z liniami Asiana Airlines, Austrian Airlines, Air India, Etihad Airways, Turkish Airlines.

Bagaż

W liniach lotniczych Air Astana na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Astana też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Podróżujący liniami Air Astana mają możliwość wyboru między trzema klasami przelotu: Business, Economy i Economy Sleeper. Ta ostatnia jest nowym produktem, dostępnym od lutego 2015 roku, a dostępna jest wyłącznie w samolotach Boeing 757-200 na trasach z Astana do Londynu, Frankfurtu i Paryża oraz z Almaty do Hongkongu. Klasa Economy Sleeper to fotele klasy Economy z zestawem udogodnień i przywilejów klasy Business. Samoloty Boeing 767 i 757 wyposażone są w klasach Business i Economy w indywidualny system rozrywki pokładowej, a w innych samolotach przewoźnik oferuje ręczny system rozrywki osobistej.

Odprawa online

Jest możliwa od 24 godzin do 60 minut przed planowanym odlotem.

Flota

Flota linii składa się z 30 samolotów typu Embraer 190, Airbus 319, A320, A321, Boeing 757, B767, B787 Dreamliner.

Port lotniczy Astana

To międzynarodowe lotnisko istnieje od 1931 roku i jest obecnie jednym z najnowocześniejszych w rejonie Euroazjatyckim. Położone jest ok. 18 km na południe od centrum kazachskiej stolicy, miasta Astana. W budynku terminala pasażerowie mają do dyspozycji kilka restauracji, kawiarni, jest też poczta oraz działa firma świadcząca usługi wynajmu samochodów, a w terminalu pasażerskim jest bezpłatny dostęp do sieci WiFi.

Posiłki

We wszystkich klasach przelotu dostępne są gorące posiłki i napoje, również alkoholowe. Mając na uwadze indywidualne potrzeby, linie przygotują specjalne posiłki. Należy je zgłaszać najpóźniej na 24 godziny przed planowanym odlotem.

Dodatkowe usługi

Podróżując liniami Air Astana można zbierać mile Miles&More.