Menu

Korean Air

Reklama

Najlepsze okazje linii Korean Air na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Korean Air?

Rozkład lotów Korean Air obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Korean Air?

Bilety na lot linią Korean Air najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Korean Air kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Korean Air mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Korean Air

Korean Air

Linia lotnicza Korean Air, pierwsza i największa linia Korei Południowej, powstała w 1946 roku jako prywatna linia kapitana Shin Young-Wooka pod nazwą Korean National Airlines.
W 1962 roku rząd znacjonalizował transport, odbierając pod przymusem linie kapitanowi.
1 marca 1969 roku kontrolę nad liniami przejął Hanjin Transport Group. Od 26 kwietna 1971 roku linie zaczęły świadczyć przewóz towarów na trasach długodystansowych, a od 16 kwietnia 1972 roku przewóz pasażerów nad Pacyfikiem. W 1973 roku odbyły pierwszy lot na trasie Seul – Paryż, a w 1979 roku Seul – Nowy Jork. 
Po odłączeniu się od Związku Radzieckiego w 1991 roku rozpoczął się nowy etap ekspansji międzynarodowej dla linii. Aktualnie Korean Air oferuje połączenia prawie z całym światem, obsługuje 114 międzynarodowych połączeń w 50 krajach na 6 kontynentach. Przewoźnik jest członkiem-założycielem sojuszu SkyTeam i oficjalnym sponsorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018. Z wyjątkiem Middle East Airlines i TAROM koreańskie linie mają podpisane umowy ze wszystkimi członkami SkyTeam i wieloma innymi do sojuszu nie należącymi.

Bagaż

W liniach lotniczych Korean Air na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Korean Air też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linia Korean Air oferuje trzy klasy przelotu: First, Prestige i Economy. Dodatkowo klasy podzielone są na taryfy. 
W klasie First fotele rozkładają się na płasko, mają również regulowane podnóżki. Pasażerowie mają też do dyspozycji wygodny blat roboczy i lampkę do czytania. 

Odprawa online

Podróżując liniami Korean Air można się odprawiać online od 48 godzin do 60 minut przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota linii Korean Air składa się ze 164 samolotów typu Airbus A330-200, A330-300, A380-800, Boeing 737-800, B737-900, B737-900ER, B747-400, B747-8l, B777-200ER, B777-300, B777-300ER, B787-9, B747-400ERF, B747-400F, B747-8F, B777F.

Port lotniczy Seul-Incheon

Lotnisko Seul-Incheon jest głównym i największym portem międzynarodowym Korei Południowej, w dodatku jednym z najruchliwszych portów przesiadkowych Azji. Lotnisko położone jest na wyspie, w pobliżu miasta Incheon, 52 km na zachód od Seulu. W obu terminalach portu znajdują się restauracje, bary i kawiarnie oraz centrum handlowe i ponad 40 sklepów bezcłowych. Na terenie lotniska za opłatą można skorzystać z internetu.

Posiłki

W klasie Economy pasażerom serwowane są proste dania i przekąski. Pasażerom klasy Prestige oferowane jest wino i szampan. Podróżujący pierwsza klasą goszczeni są posiłkiem składającym się z przystawki, głównego dania i deseru.
Specjalne posiłki należy rezerwować najpóźniej na 24 godziny przed planowanym odlotem.

Dodatkowe usługi

Pasażerowie mają dostęp do filmów, muzyki i gier. Linia oferuje udział w programie lojalnościowym SKYPASS.