Menu

Air Belgium

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Belgium na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Belgium?

Rozkład lotów Air Belgium obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Belgium?

Bilety na lot linią Air Belgium najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Belgium kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Belgium mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Belgium

Air Belgium

Fińskie linie lotnicze zostały założone w 1987 roku, rok później rozpoczęły działalność jako Air Botnia, a od 1998 roku należą do Grupy SAS. Nazwą Blue1 przewoźnik posługuje się od stycznia 2004 roku. W listopadzie tego samego roku został pełnoprawnym członkiem Star Alliance, w dodatku pierwszym regionalnym, jednak 8 lat później opuścił sojusz i stał się filią Scandinavian Airlines. Od 1 listopada 2012 roku marketing i sprzedaż Blue1 obsługiwane są przez SAS.

Bagaż

W liniach lotniczych Blue1 na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Blue1 też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie Blue1 oferują dwie klasy – Economy oraz Economy Extra. Pasażerowie tej drugiej odprawiani są w standardzie klasy biznes, co oznacza, że mają dowolność wyboru miejsc w samolocie, obejmują ich elastyczne taryfy, mają możliwość dokonywania zmian w biletach, przysługuje im na pokładzie bezpłatny posiłek oraz mogą zbierać dodatkowe punkty w programie EuroBonus.

Odprawa online

Odprawa online przed podróżą liniami Blue1 jest możliwa od 22 do najpóźniej 1 godziny przed planowanym odlotem. 

Flota

Flota Blue1 składa się z pięciu samolotów typu Boeing 717-200. W każdym z nich znajduje się 115 skórzanych foteli.

Port lotniczy Helsinki

Międzynarodowe lotnisko Helsinki-Vantaa jest najruchliwszym lotniskiem Finlandii. Położone jest w mieście Vantaa, zlokalizowanym ok. 15 km na północ od fińskiej stolicy. Na terenie portu znajdują się restauracje, kawiarnie, sklepy, firmy wynajmujące samochody. W obrębie portu można korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego internetu.

Posiłki

W klasie Economy na wszystkich lotach serwowana jest darmowa kawa i herbata, odpłatne są posiłki pokładowe – kanapki i inne napoje. W Economy Extra posiłki i napoje są bezpłatne.

Dodatkowe usługi

Podróżując liniami Blue1 można skorzystać z programu lojalnościowego, zbierać punkty, a potem wymieniać je na nagrody.