Menu

KLM Royal Dutch Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii KLM na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata KLM?

Rozkład lotów KLM obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty KLM?

Bilety na lot linią KLM najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii KLM kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem KLM mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o KLM

KLM Royal Dutch Airlines

Holenderski pasażerski przewoźnik lotniczy KLM, czyli Królewskie Towarzystwo Lotnicze, jest najstarszą linią lotniczą świata, funkcjonującą na rynku od 1919 roku. Pierwszy lot KLM miał miejsce 17 maja 1920 roku z Londynu do Amsterdamu samolotem Airco de Havilland 16. 
Linie od 2004 roku wchodzą w skład holdingu Air France-KLM. Holenderski przewoźnik współpracuje też z amerykańskimi liniami lotniczymi Delta Airlines. KLM jest członkiem aliansu lotniczego SkyTeam. Przewoźnik dociera do niemal każdego zakątka świata. Wraz ze swoimi partnerami obsługuje ponad 130 lotnisk w blisko 70 krajach na pięciu kontynentach. Polskie porty w Krakowie i Warszawie dla holenderskich linii pełnią najczęściej funkcję lotnisk przesiadkowych na dalsze trasy.

Bagaż

W liniach lotniczych KLM na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w KLM też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie lotnicze KLM oferują dwie klasy przelotu, biznesową i ekonomiczną. 
Na trasach długodystansowych pasażerom tej klasy przewoźnik zapewnia indywidualną rozrywkę, prywatne ekrany, programy muzyczne, ofertę zakupową. Pasażerom na tych rejsach przysługują ciepłe posiłki, śniadania, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Na lotach krótkodystansowych KLM zapewnia pasażerom klasy ekonomicznej świeże posiłki, napoje i serwis rozrywkowy. Na trasach powyżej 60 min. pasażerowie mogą dokonać zakupów ze specjalnego pokładowego katalogu. 
Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą ze sobą zabrać w ramach ceny biletu lotniczego 1 sztukę bagażu podręcznego do 12kg, o wymiarach 55x25x35cm i 1 sztukę bagażu rejestrowanego do 23kg.
Klasa biznesowa zapewnia pasażerom udogodnienia jeszcze przed odlotem. Na lotnisku korzystają oni ze specjalnego stanowiska szybkiej odprawy i komfortowych poczekalni na kilku większych lotniskach na świecie. Podróżujący klasą biznes siedzą w fotelach z siedziskami wyposażonymi w funkcję masażu, zaopatrzonymi też w niewielkie ekrany telewizyjne, poza tym dysponują dodatkowym miejscem na nogi, mają też indywidualny dostęp do gniazda pozwalającego na podłączenie zasilania oraz internetu do przenośnego komputera, lampkę do czytania i osobisty telefon. Pasażerowie klasy biznes mogą ponadto skorzystać z bogatego menu. Na rejsach długodystansowych pasażerowie mogą liczyć na specjalne posiłki dla wymagających z lampką czerwonego wina oraz rozbudowaną ofertę rozrywkową. W części samolotów znajdują się również rozkładane na płasko fotele. 
Pasażerowie klasy biznes mogą ze sobą zabrać w ramach ceny biletu lotniczego 2 sztuki bagażu podręcznego do 18 kg każda i 3 sztuki bagażu rejestrowanego do 23 kg każda.

Odprawa online

Podróżując liniami lotniczymi KLM przed każdym lotem można dokonać odprawy online. 

Flota

Przeznaczona do przelotów pasażerskich flota holenderskiego przewoźnika składa się z maszyn typu Airbus A330-200, A330-300, Boeing 737-700, 737-800, 737-900, 747-400, 747-400M, 777-200ER, 777-300ER. Łączna ich liczba wynosi 110 samolotów o średniej wieku 9 lat.

Port lotniczy Amsterdam Schiphol

To największe lotnisko w Holandii i czwarte w Europie. Położone jest ok.15 km na południowy zachód od centrum holenderskiej stolicy. Port jest głównym węzłem dla linii lotniczych KLM. W jego obrębie znajdują się hotel Mercury Schiphol, zlokalizowane w holu głównym i strefie dla pasażera liczne bary, restauracje, kawiarnie, w wielu punktach ustawione są automaty z napojami, słodyczami i przekąskami. Ponadto w strefie ogólnodostępnej jak i dla podróżnych znajdują się sklepy z różnego rodzaju asortymentem. Na terenie całego amsterdamskiego lotniska jest dostęp do internetu bezprzewodowego, a w specjalnych punktach można skorzystać z podłączonych do sieci komputerów.

Posiłki

Pasażerom klasy biznes na rejsach długodystansowych serwowany jest trzydaniowy posiłek. Podróżujący tą klasą po Europie otrzymują zimny posiłek i gorące danie główne lub trzydaniowy posiłek w zależności od czasu trwania lotu. Pasażerom klasy ekonomicznej na trasach długodystansowych serwowany jest gorący posiłek oraz w zależności od czasu trwania podróży drugi gorący posiłek lub śniadanie. Na krótkich trasach otrzymują oni kanapki oraz słodką lub pikantną przekąskę. Na większości rejsów KLM serwuje bezpłatne napoje alkoholowe. W obu klasach rezerwacyjnych istnieje możliwość zamówienia specjalnego posiłku do 24 lub 36 godzin przed odlotem. Specjalne posiłki obejmują menu dla dzieci, dania wegetariańskie, uzależnione od zaleceń medycznych oraz posiłki zgodne z zasadami religijnymi.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów KLM przewoźnik we wszystkich klasach udostępnia system audio/video na żądanie, obejmujący interaktywną rozrywkę, m.in. filmy klasyki światowego kina, programy telewizyjne, muzykę, kursy językowe. System umożliwia też wysyłanie smsów i maili. Jeden z samolotów, Boeing 777-300ER, wyposażony jest w WiFi, z którego można korzystać po osiągnięciu przez samolot odpowiedniej wysokości.