Menu

ASKY Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii ASKY Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata ASKY Airlines?

Rozkład lotów ASKY Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty ASKY Airlines?

Bilety na lot linią ASKY Airlines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii ASKY Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem ASKY Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o ASKY Airlines

ASKY Airlines

Asky Airlines są tanimi liniami lotniczymi, działającymi na terenie Afryki, z bazą na lotnisku Lome w Togo. W kodzie IATA linie figurują pod skrótem literowym KP. Ten przewoźnik został powołany do życia przez rządy państw Zachodniej Afryki w 2008 roku, wypełniając tym samym pustkę w regionie. Przedsiębiorstwo w 80% należy do prywatnych inwestorów, tymczasem pozostały pakiet akcji znajduje się w rękach rządów państw-założycieli.

Pierwszy lot komercyjny odbył się dopiero w 2010 roku. Obecnie linie lotnicze obsługują 23 kierunki lotów głównie na krótkich i średnich trasach na obszarze Afryki Zachodniej. Połączenia obejmują także inne większe lotniska w pozostałych rejonach Afryki, jednak samoloty latają jedynie w obrębie tego kontynentu. Warto wspomnieć o współpracującym przewoźniku z Asky Airlines - o linii Ethiopian Airlines, z którymi podpisano umowy o współpracy. Te linie uznawane są też za organizację założycielską Asky Airlines.

Bagaż na pokładzie samolotów Asky Airlines

Wszyscy pasażerowie, którzy wybierają bilety lotnicze afrykańskich linii, mogą wnieść na pokład samolotów Asky Airlines bagaż podręczny. Wymiary i waga takiego bagażu są ściśle określone i nie mogą przekraczać 55cm długości, 25 cm szerokości i 40 cm głębokości. W zależności od klasy lotu Asky Airlines bagaż podręczny może mieć wagę 7 kg w klasie ekonomicznej albo 10 kg w klasie biznesowej.

W razie potrzeby przewiezienia większej ilości przedmiotów możliwe jest wzięcie dodatkowej walizki. Asky Airlines bagaż rejestrowany może mieć maksymalną długość 90 cm, a jego szerokość nie może przekraczać 53 cm. Także waga walizki jest ściśle określona i dla klasy ekonomicznej musi mieścić się w limicie 30 kg, z kolei w klasie biznes górny pułap to 40 kg. W liniach Asky Airlines bagaż objęty jest podobnymi przepisami jak w innych liniach lotniczych. Dużą uwagę kładzie się na zakaz przewożenia zwierząt i produktów pochodzenia zwierzęcego, a w niektórych państwach także żywności.

Klasy rezerwacyjne Asky Airlines

W większości lotów realizowanych przez Asky Airlines, klasy rezerwacyjne można wybrać spośród dwóch wariantów: ekonomiczny i biznes. W Asky Airlines klasa ekonomiczna umożliwia pasażerom skorzystanie z ergonomicznych foteli, które zapewniają komfortową podróż nawet na odległych trasach. W przypadku dłuższych lotów, podczas trasy podawane są posiłki i napoje. Różne menu dopasowane jest do pory przelotu i może to być śniadanie, lunch, przekąska albo kolacja. Pasażerowie mogą też dokonać zakupów bezcłowych produktów, które dostępne są w katalogu pokładowym.

Nieco więcej miejsca podczas lotu mają pasażerowie, których wyborem była w Asky Airlines klasa biznesowa. Tutaj siedzenia mają ponad 60 cm szerokości i w razie potrzeby mogą zamienić się w hamak wspierający. Przestrzeń między siedzeniami jest tak duża, że rozłożone siedzenia nie naruszają prywatności pozostałych pasażerów. Dodatkowo dla każdego uczestnika lotu przygotowano wełniany koc i poduszkę, które uprzyjemnią drzemkę podczas lotu. Posiłki podawane są na podobnych zasadach jak w klasie ekonomicznej.

Odprawa online

Jedną z największych wad tych linii lotniczych jest to, że odprawa online Asky Airlines jest niemożliwa. W związku z tym wszystkie formalności należy wykonać już po przybyciu na lotnisko. Przewoźnik sugeruje, żeby w porcie lotniczym pojawić się przynajmniej godzinę przed planowanym lotem liniami Asky Airlines. Odprawa będzie polegała na podaniu danych osobowych, wydrukowaniu karty pokładowej i w razie potrzeby odprawieniu bagażu rejestrowanego.

Flota samolotów

Nieduża ilość połączeń lotniczych realizowana jest przez około dziesięć samolotów z charakterystycznym logo Asky Airlines. Samoloty to w zdecydowanej większości amerykańskie Boeingi 737–700, które mogą pomieścić 115 pasażerów, oraz Boeingi 737-800, zabierające na pokład do 154 pasażerów. Flota Asky Airlines została wzbogacona także o brytyjski samolot typu Bombardier Dash 8-Q400, który został wypożyczony od Ethiopian Airlines. Na jego pokład może wejść niespełna 70 osób, a kabina dla pasażerów klasy biznes jest całkowicie oddzielona od pozostałych miejsc. Zapewnia to większy komfort i poczucie intymności, umożliwiające wypoczynek.

Usługi dodatkowe

Pasażerowie, wybierający bilety lotnicze Asky Airlines, mogą skorzystać z posiłków na pokładzie samolotów, a także zimnych i ciepłych napojów. Dla każdego klienta dostępny jest magazyn pokładowy, z którego można dokonać zakupów perfum lub pamiątek, a także posiłków i przekąsek. Posiadacze biletów klasy biznesowej mają możliwość skorzystania saloników prasowych na lotnisku, gdzie w spokoju oddadzą się pracy albo odpoczynkowi.

Asky Airlines prowadzi program lojalnościowy dla swoich stałych klientów, którzy sięgają po tanie loty u tego przewoźnika. W Asky Club pasażerowie zdobywają punkty za częste podróże z tym przewoźnikiem. Istnieją cztery poziomy członkostwa oznaczone kolorami: brązowy, srebrny, złoty i czarny. Pasażerowie posiadający najwyższy czarny poziom, podczas podróży mogą skorzystać z wyższego limitu bagażu podręcznego, który wynosi aż 20 kg.

Lotnisko bazowe

Bazą dla samolotów Asky Airlines jest lotnisko obsługujące stolicę Togo - Lome, położone na jej przedmieściach. W kodzie IATA ten port lotniczy oznacza się skrótem LFW. Jest to jednocześnie największe lotnisko w tym afrykańskim kraju. Rocznie obsługuje około 300 tysięcy pasażerów i kilkanaście tysięcy ton towaru. Asfaltowy pas startowy ma wymiary 3001 × 45 m.