Menu

Kenya Airways

Najlepsze okazje linii Kenya Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Kenya Airways

Kinijskie linie lotnicze Kenya Airways powstały w 1977 roku. Dziś rząd posiada 23 proc. udziałów, najwięcej akcji należy do KLM. 
Kenya Airway obsługują lotniska w całej Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Azji, Ameryce Północnej, Europie i Oceanii. 

Bagaż

W liniach lotniczych Kenya Airways na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Kenya Airways też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie lotnicze oferują dwie klasy podróży – ekonomiczną i biznes. 
Pasażerom klasy biznes przysługuje pierwszeństwo obsługi na lotnisku oraz większe limity bagażu podręcznego i rejestrowanego. 

Odprawa online

Podróżujący liniami Kenya Airways mogą odprawić się online od 30 do 2 godzin przed planowanym startem samolotu. 

Flota

Flota linii lotniczych Kenya Airways składa się z 45 samolotów typu Boeing 737-300, B737-700, B737-800, 777-200ER, B777-300ER, B787-8, B737-300F i Embraer 190.

Port lotniczy Nairobi

Międzynarodowe lotnisko Nairobi jest największym portem lotniczym Kenii i siódmym w Afryce. Nazwane zostało na cześć Jomo Kenyattta, pierwszego premiera kraju. Położone jest w Embakasi, ok. 15 km od centrum stolicy, miasta Nairobi. Lotnisko ma dwa terminalne, na ich terenie znajduje się kilka lokali gastronomicznych i handlowych.

Posiłki

Linie Kenya Airways oferują na pokładach samolotów usługi cateringowe. 

Dodatkowe usługi

Linie oferują dostęp do filmów, programów muzycznych, gier. Linie udostępniają również pasażerom własny magazyn Msafiri. Proponują też uczestnictwo w programie lojalnościowym flyingBlue.