Menu

Kenya Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii Kenya Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Kenya Airways?

Rozkład lotów Kenya Airways obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Kenya Airways?

Bilety na lot linią Kenya Airways najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Kenya Airways kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Kenya Airways mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Kenya Airways

Kenya Airways

Kenya Airways to czwarte co do wielkości linie lotnicze w Kenii oraz jedne z największych na terenie Afryki. Przewoźnik działa na rynku od 1977 roku, a w swojej ofercie ma nie tylko tanie loty krajowe po całej Afryce, ale także loty cargo oraz loty pasażerskie do Europy, Azji, Ameryki oraz loty na Bliski Wschód. Pasażerowie mają do wyboru ponad 50 destynacji, z czego ponad 40 z nich jest zlokalizowanych w Afryce. Loty Kenya Airways są realizowane nowoczesną flotą, przewoźnik oferuje rejsy zarówno klasą ekonomiczną, jak i klasą biznesową. Główny hub Kenya Airways znajduje się w Embakasi, a jest nim międzynarodowe lotnisko im. Jomo Kenyatta. Linie lotnicze należą do sojuszu Sky Team Alliance.

Kenya Airways bagaż: wymiary i waga

W Kenya Airways bagaż musi mieć określone wymiary i wagę, które są podane w regulaminie przewoźnika.

Kenya Airways bagaż podręczny: wymiary i waga

W Kenya Airways bagaż podręczny jest bezpłatny, a jego limit zależy od trasy lotu, a także wybranej klasy i taryfy. Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą wnieść na pokład jeden bagaż oraz dwa mniejsze akcesoria, typu torebka czy torba na laptopa. Łączna waga bagażu nie może przekraczać 12 kg. Limit ilości bagażu podręcznego w klasie biznesowej jest taki sam, czyli jeden bagaż i dwa akcesoria, jednak jego łączna waga może wynosić 12 lub 18 kg (w zależności od trasy lotu).

Kenya Airways rejestrowany: wymiary i waga

W Kenya Airways bagaż rejestrowany jest bezpłatny, o ile nie przekroczymy ustalonego przez przewoźnika limitu. W klasie ekonomicznej każdemu pasażerowi przysługuje 1 lub 2 bagaże po 23kg każdy (w zależności od taryfy), w klasie biznesowej (inaczej Premier World) limit bagażu to 2x32kg. Członkom Sky Team Elite plus & Elite przysługuje większy limit bagażu.

W Kenya Airways lot ze zwierzęciem nie jest możliwy (wyjątek stanowią psy towarzyszące).

Jakie klasy rezerwacyjne ma Kenya Airways?

W Kenya Airways klasy rezerwacyjne są dwie: ekonomiczna oraz biznesowa, a w ramach każdej z nich można wybrać jedną z kilku taryf.  Klasa ekonomiczna Kenya Airways ma następujące taryfy: Best Buy (najtańsza z opcji), Economy, Economy Flex oraz Economy Super Flex. Poszczególne taryfy różnią się nie tylko cenami biletów lotniczych, ale także m.in. ilością naliczanych mil za loty czy też opłatą za zmiany w rezerwacji lotu. W Kenya Airways klasa biznesowa, nazywana inaczej Premier World, ma dwie taryfy: Business oraz Business Best Buy. Podróż Premier World oznacza wiele korzyści, jak m.in. szybsza odprawa i pierwszeństwo wejścia na pokład, większy limit bagażu czy też rozbudowana oferta posiłków w trakcie rejsu. Lot klasą biznesową to także większy komfort dla pasażerów, w tym szersze i rozkładane fotele oraz możliwość ładowania urządzeń elektronicznych.

Odprawa online Kenya Airways

W Kenya Airways odprawa jest możliwa na dwa sposoby: online lub na lotnisku. Odprawa na lotnisku wymaga stawienia się w odpowiednim punkcie o wyznaczonej porze. Zgodnie z regulaminem przewoźnika pasażerowie lotów międzynarodowych muszą odprawić się minimum 2,5h przed lotem, z kolei w przypadku lotów krajowych odprawa musi zakończyć się na 1,5h przed rejsem. Odprawa online Kenya Airways jest możliwa na 30h przed podróżą, a kończy się godzinę przed startem samolotu. Jak dokonać odprawy online w Kenya Airways? W tym celu wystarczy mieć przygotowany numer rezerwacji oraz dane osobowe pasażerów, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami, które pojawią się na ekranie. Należy pamiętać, że w Kenya Airways odprawa online musi zakończyć się wydrukowaniem karty pokładowej – bez niej wejście na pokład samolotu nie jest możliwe.

Kenya Airways flota

Przewoźnik realizuje rejsy nowoczesnymi maszynami, które zapewniają pasażerom komfort podczas lotu. Jakie samoloty ma Kenya Airways w swojej flocie? Są to samoloty typu Boeing 737-700, Boeing 737-300 F, Boeing 787-8, Boeing 737-800 oraz Embraer E190. Każdy z nich jest ozdobiony widocznym sloganem przewoźnika, który brzmi„Pride of Africa”. Flota linii lotniczej liczy ponad 30 maszyn i stale się powiększa. W Kenya Airways samoloty mają wydzieloną przestrzeń na klasę ekonomiczną oraz biznesową. Większość z maszyn posiada wbudowane ekrany w oparcia siedzeń, które zapewniają pasażerom dostęp do rozrywki. Z kolei w samolotach Boeing 737-700 oraz Boeing 737-800 dostępna jest także usługa KQ Cinema. Pasażerowie przy pomocy specjalnej aplikacji mogą pobierać i odtwarzać na własnych urządzeniach filmy i muzykę.

Jakie usługi dodatkowe ma Kenya Airways w swojej ofercie?

Podczas lotu pasażerowie mogą skorzystać z systemu rozrywki lub też oddać się lekturze czasopisma Msafiri. W Kenya Airways posiłki na pokładzie są dostępne, jednak menu zależy od klasy, którą podróżujemy oraz trasy lotu. Pasażerowie mogą także złożyć zamówienie na specjalny posiłek (m.in. wegetariański, bezglutenowy, dla dzieci, hinduski itp.) na 24h przed podróżą. Osoby podróżujące klasą ekonomiczną za dodatkową opłatą mogą wybrać miejsce do siedzenia, w tym miejsce z większą przestrzenią na nogi. Przewoźnik oferuje pasażerom możliwość skorzystania z programu lojalnościowego Flying Blue oraz programu lojalnościowego dla firm Bluebiz, w ramach których zbiera się mile za loty. Z kolei usługa Flight Pass umożliwia wykupienie karnetu na lot (bilety lotnicze w niskiej cenie) i zrealizowanie go w dowolnym momencie. Oferta ta nie obejmuje lotów do Europy. Program Upgrade to Business Class to propozycja dla osób, które wykupiły bilety lotnicze w klasie ekonomicznej. Na 48h przed lotem można złożyć przewoźnikowi ofertę cenową za lot w warunkach biznesowych i zaczekać na jego odpowiedź, która zostanie dostarczona najpóźniej 24h przed rejsem.

Główna siedziba Kenya Airways – lotnisko Jomo Kenyatta w Nairobi

Główną siedzibą linii lotniczych jest międzynarodowe lotnisko im. Jomo Kenyatta, zlokalizowane w Embakasi, 15 km od centrum Nairobi. Jest to największy port lotniczy w Kenii, działający od 1958 roku. Obiekt liczy dwa terminale, a loty Kenya Airways są realizowane z pierwszego z nich.  Lotnisko Jomo Kenyatta jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pasażerowie mają do dyspozycji kilka sklepów oraz lokali gastronomicznych, kantory i pocztę. Wokół lotniska wydzielono przestrzeń na parkingi. Dojazd do centrum Nairobi umożliwiają autobusy oraz taksówki, istnieje także możliwość wynajęcia samochodu.