Menu

LATAM Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii LATAM Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata LATAM Airlines ?

Rozkład lotów LATAM Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty LATAM Airlines ?

Bilety na lot linią LATAM Airlines  najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii LATAM Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem LATAM Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o LATAM Airlines

LATAM Airlines

Linie lotnicze LATAM Airlines to chilijski narodowy przewoźnik. Te należące do LATAM Airlines Group linie są największymi w kraju i jednymi z największych w Ameryce Łacińskiej oraz 49. najstarszymi na świecie. Powstały 5 marca 1929 roku. Pierwotnie nazywały się Linea Aeropostal Santiago-Arica, w 1932 roku przemianowane zostały na Linea Aerea Nacional de Chile ze skrótem LAN Chile. Międzynarodowe loty przewoźnik wykonywać zaczął w październiku 1946 roku, a pierwszy taki rejs odbył do Buenos Aires. We wrześniu 1989 roku rząd Chile sprywatyzował przewoźnika, sprzedając większą część udziałów spółkom Icarosan i Scandinavian Airlines, który swoje udziały sprzedał kilka lat później lokalnym inwestorom. W marcu 2004 roku LAN Chile i zależne spółki w postaci LAN Peru, Ekwador LAN, LAN Dominicana i LAN Express zjednoczyły się w jedną markę LAN. 17 czerwca 2004 roku sieć LAN Chile zmieniła nazwę na LAN Airlines. W połowie 2005 roku przewoźnik uruchomił w Argentynie filię LAN Argentina i obsługuje rejsy z Buenos Aires. Podobnie postąpił w październiku 2010 roku w Kolumbii, otwierając filię LAN Kolumbia. 
Linie LATAM Airlines aktualnie są najważniejszymi liniami na lotniskach Chile i Peru, są też drugimi największymi w Argentynie, Kolumbii i Ekwadorze. Oferują 31 połączeń międzynarodowych i 17 krajowych po Chile.
Chilijskie linie od 2000 roku są członkiem sojuszu Oneworld, a ich siedzibą jest lotnisko w Santiago.

Bagaż

W liniach lotniczych LATAM Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w LATAM Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Chilijskimi liniami podróżować można w klasie Economy, Premium Economy i Business. 
W Economy pasażerowie siedzą w ergonomicznych fotelach, z regulowanymi zagłówkami.
W klasie Premium Economy pasażerowie mają większą przestrzeń na nogi, siedzą w skórzanych, rozkładanych fotelach.
Z kolei klasa Business zaprojektowana jest do podróży połączonych z prawdziwym odpoczynkiem. Fotel rozkłada się do pozycji płaskiego łóżka, a odległość między siedzeniami jest większa niż oferują inne linie.

Odprawa online

Jest możliwa od 48 do 2 godzin przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota chilijskiego przewoźnika LATAM Airlines składa się ze 139 samolotów typu Airbus A319-100, A320-200, A321-200, Boeing 737-300ER, B787-8, B787-9.

Port lotniczy Santiago

Międzynarodowe lotnisko Santiago położone jest w Pudahuel, 15 km na północny zachód od centrum Santiago. Port jest największym w kraju, a pełna jego nazwa brzmi Aeropuerto International Arturo Merino Benitez Comodoro. Na terenie lotniska znajduje się wiele barów, restauracji, kawiarni, sklepów wielobranżowych m.in. jubilerskie, muzyczne, perfumerie, z rękodziełem, pamiątkami i wolnocłowe. W hali przylotów świadczy swoje usługi 7 wypożyczalni samochodów. 

Posiłki

W klasie Economy LATAM  Airlines serwuje smaczne dania i przekąski. Pasażerom klasy Business linie oferują bardziej różnorodne menu i świetne wina. 

Dodatkowe usługi

Podróżujący klasą Economy mogą korzystać z indywidualnego systemu rozrywki z muzyką, filmami i grami. 
Pasażerowie klasy Premium Economy mają dostęp do nowoczesnego systemu rozrywki na osobistych ekranach, do kanałów audio, szerokiego wyboru czasopism i gazet.
W klasie Business pasażerowie korzystają z ekskluzywnej rozrywki, a w jej ramach mają dostęp do dobrych filmów – premierowych hitów, muzyki, 42 programów TV, ponad tysiąca płyt CD i 25 gier.
Chilijskie linie oferują swoim klientom program lojalnościowy LANPASS.