Menu

Lufthansa

Reklama

Najlepsze okazje linii Lufthansa na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Lufthansa?

Rozkład lotów Lufthansa obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Lufthansa?

Bilety na lot linią Lufthansa najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Lufthansa kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Lufthansa mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Lufthansa

Lufthansa

Lufthansa jest niemieckim przewoźnikiem narodowym, pierwszym w Europie i czwartym na świecie pod względem obsługiwanych klientów. Do Grupy Lufthansa należą Lufthansa Regional, Lufthansa Cargo, Germanwings, Austrian Airlines, Swiss Int. Airlines oraz kilka innych firm, które częściowo należą do niemieckiego giganta. Lufthansa jest jednym z założycieli sojuszu lotniczego Star Alliance. 
W 1926 roku w Berlinie powstało przedsiębiorstwo o nazwie Deutsche Luft Hansa. Dzisiaj siedziba firmy jest w Kolonii, ale główna baza znajduje się na lotnisku we Frankfurcie. Od 2001 roku bazą dla linii jest również lotnisko w Monachium. 
Lufthansa lata w 18 niemieckich i 202 międzynarodowych kierunkach. Cała grupa obsługuje ponad 400 destynacji na pięciu kontynentach.

Bagaż

W liniach lotniczych Lufthansa na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Lufthansa też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Pasażerowie mają do wyboru cztery klasy rezerwacyjne.
W najtańszej, ekonomicznej klasie, dostępnej na krótkich i średnich dystansach, pasażerowie mają sporo miejsca dzięki ergonomicznym kształtom foteli. Dodatkowy komfort zapewniają regulowane zagłówki. 
W klasie Premium Economy na trasach międzykontynentalnych pasażerom przysługuje zwiększony limit bagażu. 
Na większości lotnisk pasażerowie pierwszej i biznesowej klasy mogą korzystać ze specjalnych saloników, oferujących wiele usług. Pierwsza klasa Lufthansy została wyróżniona w rankingu Skytrax, który bada jakość usług lotniczych.

Odprawa online

Na 23 godziny przed odlotem można dokonać odprawy online, wybrać miejsce w samolocie i wydrukować kartę pokładową lub przesłać ją na swój telefon. Odprawa online jest możliwa na trasach:
• Lufthansa – cały świat,
• Austrian – pomiędzy Niemcami i Austrią,
• SWISS – tylko w przypadku wylotów z Frankfurtu, Monachium, Belgradu, Tokio, Wiednia i Katanii,
• LOT – (z wyjątkiem Hamburga i Stuttgartu) pomiędzy Niemcami a Polską,
• TAP Air Portugal tylko w przypadku wylotów z Dusseldorfu lub Londynu Heathrow,
• Adria Airways i Croatia Airlines przy wylotach z Niemiec,
• SAS w przypadku wylotów z Niemiec (z wyjątkiem Dusseldorfu, Hamburga, Berlina Tegel), Dubaju i Zagrzebia.

Flota

Należąca do Lufthansa Group flota lotnicza jest drugą największą na świecie. Składa się z blisko 300 statków powietrznych. Na trasach międzykontynentalnych latają samoloty Airbus A380-800, A340-600, A340-300, A330-300 oraz Boeing 747-8, 747-400, BBJ 737-800 IGW. Trasy średniodystansowe obsługiwane są przez Airbus A321-100/200, A320-200, A319-100 oraz Boeing 737-500, 737-300. Na najkrótszych odcinkach latają samoloty Embraer ERJ-195 i ERJ-190 oraz Bombardier CRJ900 i CRJ700.

Port lotniczy Frankfurt

Port znany jest również pod nazwą Ren-Men. Jest najbardziej zatłoczonym lotniskiem w Niemczech, trzecim w Europie (po Heathrow i Charles de Gaulle) oraz dziewiątym na świecie. Lotnisko znajduje się 12 km na południowy zachód od centrum Frankfurtu. Jest główną bazą Lufthansy oraz niemieckich linii Condor.
Port lotniczy Frankfurt powstał w 1936 roku. Dzisiaj w dwóch terminalach obsługuje 58 mln pasażerów rocznie. Terminal T1, podzielony na strefy A, B, C i Z, obsługuje loty linii Lufthansa i Star Alliance. Jest tam również wydzielona część terminala do obsługi pasażerów pierwszej klasy Lufthansy. 
Terminal T2 podzielony jest na strefę D i E.

Posiłki

W klasie ekonomicznej na wszystkich trasach podawane są ciepłe i zimne napoje, oraz zależnie od trasy – przekąski lub ciepły posiłek. W klasie Premium Economy pasażerowie witani są na pokładzie drinkiem. Pasażerowie klasy biznesowej mogą wybierać dania z menu uzależnionego od długości trasy i kierunku. Dania dla pasażerów pierwszej klasy przygotowują najlepsi kucharze.

Dodatkowe usługi

Na trasach międzykontynentalnych pasażerowie wszystkich klas mogą za darmo oglądać kanał Sport 24. W ofercie anglojęzycznego programu są mecze piłki nożnej niemieckiej Bundesligi, angielskiej Premier League, wyścigi Formuły 1, mecze tenisowe, turnieje golfowe. Warunkiem działania kanału jest dostępność na pokładzie usługi internetowej FlyNet (ma ją ok. 90 procent statków powietrznych przewoźnika). Dzięki niej pasażerowie mogą również korzystać z Internetu na własnych urządzeniach podczas lotu.