Menu

LATAM Peru

Reklama

Najlepsze okazje linii LATAM Peru na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata LATAM Peru?

Rozkład lotów LATAM Peru obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty LATAM Peru?

Bilety na lot linią LATAM Peru najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii LATAM Peru kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem LATAM Peru mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o LATAM Peru

LATAM Peru

Linie lotnicze LAN Perú to narodowy przewoźnik peruwiański. Linie zostały założone w 1998 roku w Limie, gdzie mają swoją siedzibę. Obecnie wchodzą w skład międzynarodowej grupy LATAM, która jest jednocześnie największym przewoźnikiem w Ameryce Południowej. LATAM Peru, nazywany także LAN Peru, obsługuje połączenie do jedenastu krajów na świecie. Głównie są to porty lotnicze na terenie Ameryki Południowej, ale także w USA, czy w kilku miastach w Europie.

Bagaż w liniach lotniczych LAN Peru

Ten przewoźnik daje Ci kilka możliwości wyboru bagażu, który możesz wnieść na pokład samolotu, albo odprawić na lotnisku jako paczkę. Poza tym na pokład możesz dodatkowo wnieść bagaż osobisty o wymiarach 45x35x20 w formie torby na laptopa, małego plecaka lub artykułów do czytania. Umieszcza się go pod przednim siedzeniem. W żadnym typie bagażu nie wolno przewozić roślin, zwierząt, materiałów i cieczy łatwopalnych oraz zapalniczek.

Bagaż podręczny w liniach LATAM Peru

W większości taryf LAN Peru bagaż podręczny możesz wnieść na pokład bez żadnych dodatkowych opłat. Powinien być na tyle lekki, abyś mógł samodzielnie włożyć go do komory nad siedzeniem. Dokładnie określone są wymiary i waga bagażu podręcznego LAN Peru. Wymiary nie mogą przekroczyć 55x35x20, a waga to 8 lub 16 kg, w zależności od klasy rezerwacyjnej. Przed odlotem sprawdź też, czy możesz wnieść dany przedmiot na pokład. Linie lotnicze zabraniają wnoszenia wszelkich płynów, żeli, aerozoli, a także narzędzi ostrych, jak pilniki, nożyczki czy noże.

Bagaż rejestrowany w linach lotniczych LATAM Peru

Jeśli potrzebujesz przewieźć więcej przedmiotów, potrzebny Ci będzie dodatkowy bagaż rejestrowany. LATAM Peru na wszystkich liniach wprowadziło prostą zasadę, że suma wymiarów bagażu nie może przekroczyć 158 cm. Z kolei maksymalna waga dużej walizki to 23 kg.

Jakie klasy rezerwacyjne ma linia LATAM Peru?

Linie lotnicze LAN Peru umożliwiają wybór jednej z trzech klas rezerwacyjnych. Poza klasą ekonomiczną istnieje także klasa ekonomiczna Premium. Z kolei dla najbardziej wymagających klientów przygotowana została LATAM Peru Biznes Premium. Różnice między klasami podróży widoczne są przede wszystkim w jakości siedzeń, w jakich przyjdzie pasażerom spędzić podróż. Oferowana przez LATAM Peru klasa ekonomiczna to ergonomiczne siedzenia z regulowanymi zagłówkami. W klasie Premium Economy możemy liczyć już na skórzane obicia rozkładanych foteli i więcej miejsca na nogi. Klasa biznes to już pełna wygoda podróżowania. Zapewnia to duża przestrzeń między fotelami i możliwość rozłożenia ich do pozycji leżącej. Różnice między klasami rezerwacyjnymi widoczne są także w ilości bagażu podręcznego, jaki można wziąć na pokład.

Odprawa online w liniach LAN Peru

Jeśli nie chcesz czekać w kolejce i wolisz dokonać odprawy online, możesz to zrobić najwcześniej 48 godzin przed odlotem, a najpóźniej 2 godziny.

Jakie samoloty ma LATAM Peru w swojej flocie?

Linie lotnicze LATAM Peru obsługują regularnie około 30 połączeń. Z uwagi na niewielką ilość tras, samolotowa flota LATAM Peru również jest niewielka. Biało-niebieskich samolotów z wyraźnym logo jest kilkanaście. Trasy obsługują między innymi amerykańskie Boeing 767-300 oraz pochodzące z fabryk we Francji Airbus A319. Samoloty dysponują zróżnicowaną liczbą miejsc dla pasażerów, zależną od klasy rezerwacyjnej, w której można podróżować.

Jakie dodatkowe usługi ma linia LAN Peru w swojej ofercie?

Linie lotnicze LATAM Peru oferują możliwość korzystania z urządzeń mobilnych na pokładzie samolotów. Instalując na urządzeniu aplikację LATAM Play, uzyskujesz dostęp do prawie stu produkcji filmowych, trzystu odcinków popularnych seriali i prawie trzech tysięcy utworów muzycznych. Znajdziesz także specjalne programy rozrywkowe dla najmłodszych, mapy lotów, a także najnowsze informacje i wiadomości. Niektóre samoloty zostały wyposażone w indywidualne ekrany, które oferują jeszcze więcej rozrywki, niż aplikacja LATAM Play. Większość samolotów jest także wyposażona w gniazda do zasilania, które umożliwiają ładowanie urządzeń.

Wśród usług dodatkowych, jakie oferują linie lotnicze LAN Peru, możesz znaleźć także specjalne menu. Jeśli Twoja trasa będzie trwała dłużej niż trzy i pół godziny, możesz wybrać spośród kilku wariantów diety. Oferowana jest między innymi dieta dla dzieci, niskokaloryczna, o niskiej zawartości glutenu albo wegetariańska. Żeby zamówić posiłek, musisz skontaktować się z obsługą klienta LATAN Peru przynamniej dobę przed lotem.

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego miejsca obok, co przyda się osobom, które potrzebują w czasie lotu większej przestrzeni. Na dodatkowym miejscu możesz przewozić też instrumenty muzyczne, które nie spełniają wymagań wymiarowych dla bagażu podręcznego.

Główna siedziba LAN Peru - Port lotniczy Lima-Jorge Chávez

Linie lotnicze LAN Peru główną bazę dla swoich samolotów mają w porcie lotniczym Lima-Jorge Chávez, który w nazewnictwie IATA ma symbol LIM, a w ICAO znajdziesz je pod symbolem SPJC. Lotnisko obsługuje stolicę Peru i oddalone jest od centrum Limy o około 10 kilometrów. Trasę do centrum można pokonać zarówno autobusami turystycznymi, jak i taksówką. Zaleca się korzystanie z korporacji taksówkowych, które zarejestrowane są w hali przylotów.

W pobliżu lotniska usytuowane jest obszerne centrum handlowo – usługowe. Znajdują się w nim sklepy, restauracje, sklepy z pamiątkami, a nawet siłownia i SPA. Na wyższej kondygnacji można trafić na Food Cort, w którym umieszczono kilka barów szybkiej obsługi serwujących przekąski. Na lotnisku znajduje się także strefa bezcłowa, gdzie można kupić przede wszystkim markowe ubrania i kosmetyki.

Jeśli Twój lot zakończył się późno albo Lima jest tylko miejscem pośrednim na trasie, możesz skorzystać z czterogwiazdkowego hotelu znajdującego się na lotnisku. Dla wygody i satysfakcji klientów, obiekt wykonano z paneli, które tłumią hałas, dzięki czemu można spać spokojnie nawet przy startujących samolotach. Na terenie hotelu znajdują się też restauracja, bar, centrum biznesowe, a nawet basen.