Menu

SWISS Airlines

Reklama

SWISS Airlines

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Swiss?

Rozkład lotów Swiss obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Swiss?

Bilety na lot linią Swiss najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Swiss kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Swiss mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Swiss

SWISS Airlines

Szwajcarskie linie lotnicze SWISS na rynku są obecne od 2002 roku. Powstały w wyniku przejęcia części majątku upadłego Swissair przez dokapitalizowane regionalne linie lotnicze Crossair. Kolejny proces przejęcia przewoźnika przez niemiecką Lufthansę rozpoczął się w marcu 2005 roku. W lipcu tego samego roku Komisja Europejska wydała zgodę na fuzję obu linii. Rok później ich koszty zredukowały się o ponad 200 mln euro. Mimo integracji linii, SWISS zachował swój wizerunek, kierownictwo, siedzibę w porcie lotniczym Bazylea w Szwajcarii, własny personel oraz dominującą pozycję w swoim kraju. SWISS należy do sojuszu lotniczego Star Alliance i Miles & More. 
Głównym węzłem SWISS jest lotnisko w Zurychu, które linie łączą m.in. z warszawskim lotniskiem. Siatka połączeń przewoźnika obejmuje ok. 40 kierunków na całym świecie. Część z nich linie realizują samodzielnie, a część we współpracy z działającymi w ramach sojuszu przewoźnikami. 

Bagaż

W liniach lotniczych SWISS na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w SWISS też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

W klasie ekonomicznej na trasach międzykontynentalnych pasażerowie mają dostęp do biblioteki filmów, seriali oraz gier.
W klasie biznes na trasach międzykontynentalnych pasażerowie otrzymują torby z zestawem kosmetyków, fotele zamieniają się w 2-metrowe łóżka. Pasażerowie tej klasy na każdej trasie mogą skorzystać z saloników lotniskowych Star Alliance. Bagaż jest traktowany priorytetowo, a na lotnisku w Zurychu pod samolot podstawiany jest specjalny autobus dla pasażerów tej klasy.
Dla pasażerów pierwsze klasy przygotowane są osobne terminale, by możliwie skrócić czas oczekiwania na lotnisku. Fotele na trasach międzykontynentalnych wyposażone są w specjalne zagłówki, by pasaże miał jak najwięcej prywatności. 

Odprawa online

Podróżując liniami lotniczymi SWISS można się odprawiać online na 23 godziny przed planowanym odlotem lub przy pomocy aplikacji mobilnej. Elektroniczną kartę pokładową można wydrukować lub pobrać na telefon. 

Flota

Flota szwajcarskiego przewoźnika składa się z 65 samolotów typu Airbus A319-100, A320-200, A321-100, A321-200, A330-300, A340-300. Średnia ich wieku to ok. 10 lat.

Port lotniczy Zurych-Kloten

Międzynarodowe lotnisko Zurich-Kloten położone jest ok. 10 km od centrum Zurychu. W obrębie portu znajdują się kawiarnie, restauracje, bary, sklepy, w tym bezcłowe oraz wypożyczalnie samochodów. Lotnisko oferuje dostęp do bezprzewodowego internetu. 

Posiłki

Na wszystkich lotach europejskich linie oferują serwis drink oraz przekąskę uzależnioną w formie od pory dnia. Na krótszych lotach SWISS serwuje zimne przekąski, a na dłuższych gorące. Kanapki pokładowe przygotowywane są w szwajcarskiej piekarni. Na większości lotów pasażerowie przed lądowaniem częstowani są szwajcarską czekoladą.
Na trasach międzykontynentalnych pasażerowie w każdej klasie otrzymują co najmniej jeden ciepły posiłek. 

Dodatkowe usługi

Dzieci od 5 do 11 roku życia mogą podróżować samodzielnie. Dziecko ma zapewnioną opiekę załogi od chwili przybycia na lotnisko aż do przekazania dziecka wyznaczonej dorosłej osobie na lotnisku docelowym. W zależności od trasy cena usługi waha się od 40 do 80 EUR.