Menu

EL AL Israel Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii El Al na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata El Al?

Rozkład lotów El Al obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty El Al?

Bilety na lot linią El Al najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii El Al kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem El Al mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o El Al

EL AL Israel Airlines

Linie lotnicze El Al to państwowy przewoźnik Izraela. Powstały w 1948 roku pod nazwą Israel National Aviation Company. Swój pierwszy rejs linie wykonały na trasie Tel Awiw – Paryż, z międzylądowaniem w Rzymie 31 lipca 1949 roku. Rok później na stałe w grafik przewoźnika wpisały się loty do Londynu i odbył pierwszy rejs do USA. Od 1961 roku El Al ma też stałe połączenie z Nowym Jorkiem. W latach 60. izraelskie linie te otworzyły niezależną firmę gastronomiczną Teshet Tourism and Aviation Services Ltd. 
El Al wielokrotnie brały udział w tajnych akcjach humanitarno-ratunkowych transportowania ludności żydowskiej z krajów prześladowania. Uczestniczyły m.in. na terenie Jemenu i Edenu w operacji pod kryptonimem „Zaczarowany Dywan”. W 1991 roku w ramach akcji „Operacja Salomon” przetransportowały w ciągu 36 godzin z zagrożonych obszarów 14 500 etiopskich Żydów bijąc przy tym rekord przewiezienia w jednym samolocie typu Boeing ok. 1100 osób na 760 dozwolonych. 
El Al obsługuje lotniska na czterech kontynentach, w tym ważne na terenie Europy, Ameryki Północnej, Dalekiego Wschodu i Azji Południowo-Wschodniej. Linie współpracują z wieloma liniami, m.in. z American Airlines, Iberia, Swiss, Bulgaria Air, Tandem Aero i Thai Airways Intl. 
Brak jest lotów El Al w czasie szabatu.

Bagaż EL AL

W liniach lotniczych El Al na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w El Al też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Samolotami El Al można podróżować w klasie pierwszej, biznes, ekonomicznej plus i ekonomicznej. 
Klasa pierwsza należy do ekskluzywnych. Ergonomiczne fotele rozkładają się w niej do pozycji łażącej. Dla maksymalnej wygody linie oferują materac ortopedyczny. Podobne warunki, tyle, że bez materaca, oferuje klasa biznes. Klasę ekonomiczną plus od ekonomicznej różni większa przestrzeń na nogi, ergonomiczne fotele i specjalny podnóżek.

Odprawa online

Odprawy online można dokonać od 20 godzin do 3 godzin przed planowanym odlotem.

Flota

Flota El Al składa się z 40 samolotów typu Boeing 737-700, 737-800, 737-900ER. 747-400, 767-300ER, 777-200ER, 747-400F.

Port lotniczy Tel Awiw

Międzynarodowe lotnisko Tel Awiw im. Bena Guriona leży w środkowej części Izraela, w odległości ok. 15 km na południowy wschód od Tel Awiwu i ok. 50 km od Jerozolimy. Na jego terenie znajdują się liczne restauracje, bary, kawiarnie, sklepy.

Posiłki

Menu pokładowe to posiłki koszerne. W razie konieczności linie przygotują na życzenie specjalne posiłki.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów El Al pasażerowie mają spory wybór filmów, seriali, muzyki, rozrywki dla dzieci, gier i wielu innych atrakcji. Można też korzystać z własnej rozrywki na osobistych urządzeniach łącząc się po starcie z siecią WiFi o nazwie EL AL.