Menu

Malaysia Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii Malaysia Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Malaysia Airlines?

Rozkład lotów Malaysia Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Malaysia Airlines?

Bilety na lot linią Malaysia Airlines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Malaysia Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Malaysia Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Malaysia Airlines

Malaysia Airlines

Linie lotnicze Malaysia Airlines to narodowy przewoźnik Malezji. Od 1957 roku są kierowaną przez państwo spółką. Działalność linie rozpoczęły pod nazwą Malayan Airways w 1947 roku. Potem zmieniły ją na Malaysian Airways, a następnie na Malezja-Singapore Airlines, ale twór ten w 1972 roku zakończył działalność, a powstały z niego dwie linie lotnicze Malaysian Airlines i Singapore Airlines. 
Pierwszy międzynarodowy rejs linie odbyły do Hongkongu w 1960 roku. W 1997 roku linie Malaysia Airlines wzięły udział w najdłuższym niehandlowym locie świata z Seattle do Kuala Lumpur. Przewoźnik otrzymał liczne nagrody, m.in. prestiżową nagrodę Skytrax, jest też notowany na giełdzie. 
Malaysia Airlines jest członkiem sojuszu Oneworld. Główną bazą linii jest lotnisko w Kuala Lumpur, to z niego obsługuje połączenia z całym światem. Przewoźnik ma podpisane umowy codeshare z 32 liniami lotniczymi.

Bagaż

W liniach lotniczych Malaysia Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Malaysia Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Malezyjskimi liniami podróżować można w klasie pierwszej, ekonomicznej i klasą biznes. 
Klasa ekonomiczna jest dostępna we wszystkich samolotach przewoźnika. Pasażerowie mają dostęp do wspólnych telewizorów.  
Klasa biznes wcześniej znana była jako Golden Club Class. Dostępna jest w całej flocie Malaysia Airlines. Nowe fotele ustawione są w parach, rozkładają się do pozycji półleżącej i wyposażone są w porty USB. 
Pierwsza klasa to namiastka apartamentu, dostępna w Airbusach A380 na trasach do Londynu (Heathrow) i Paryża (Charlesa de Gaulle’a).

Odprawa online

Zarówno odprawa online jak i mobilna jest możliwa od 48 godzin przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota malezyjskich linii składa się ze stu samolotów typu Airbus A330-300, A380, Boeing 737-800, B777-200ER.

Port lotniczy Kuala Lumpur

Międzynarodowe lotnisko Kuala Lumpur położone jest 44 km od miasta Kuala Lumpur. Jest siódmym najbardziej ruchliwym portem Azji. Na jego terenie znajdują się liczne bary, restauracje, kawiarnie, budki z fast-foodami, wielobranżowe placówki handlowe, w tym sklepy wolnocłowe, a w hali przylotów 7 wypożyczalni samochodów. 

Posiłki

Menu pokładowe dla pasażerów klasy pierwszej i biznes składa się z 25 dań. Najpóźniej na 24 godziny przed odlotem można liniom zgłosić zamówienie specjalnego posiłku. Przewoźnik oferuje 20 specjalnych posiłków dostosowanych do wymogów religijnych, dietetycznych i medycznych. 

Dodatkowe usługi

W klasie ekonomicznej 14-calowe monitory LCD zamieszczone są w co czwartym rzędzie. W czasie lotu pasażerowie mają dostęp do magazynu TAM. 
W pierwszej klasie pasażerowie rozrywkę odbierają na płaskim, 23-calowym telewizorze. Ta klasa, jak i klasa biznes, mają do dyspozycji bogaty program audio i wideo oraz muzyczny. Programy audio-video dostępne są w 14 językach. Linie oferują swoim klientom program lojalnościowy Enrich.