Menu

Air Mauritius

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Mauritius na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Mauritius?

Rozkład lotów Air Mauritius obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Mauritius?

Bilety na lot linią Air Mauritius najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Mauritius kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Mauritius mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Mauritius

Air Mauritius

Linia lotnicza Air Mauritius została założona 14 czerwca 1967 roku na Mauritiusie przez Air France. Początkowo obsługiwała połączenia międzynarodowe w połączeniu z Air France, Air India i British Airways, które w tym czasie miały łącznie 25 proc. udziałów w Air Mauritius. W 1973 roku linia British Airways umożliwiła uruchomienie dalekodystansowej trasy do Londynu przez Nairobi. W 1985 roku Air Mauritius dołączyła do Stowarzyszenia African Airlines. W 1995 roku zadebiutowała na giełdzie. Dziś przewoźnik w 51 proc. jest własnością Air Mauritius Holdings Ltd., w 19,97 proc. publiczną, w 6,32 proc. Port Louis Fund, w 4,72 proc. State Investment Corporation, w 4,53 proc. rządu Mauritiusa, 4,28 proc. Rogers and Company, w 2,78 proc. Air France i w 2,56 proc. linii Air India.
Air Mauritius jest czwartym pod względem wielkości przewoźnikiem w Afryce Subsaharyjskiej. Swoim zasięgiem obejmująe również Afrykę, regiony Oceanu Indyjskiego i Europę. Oprócz regularnych lotów pasażerskich świadczy również usługi cargo i turystyczne przeloty helikopterami nad wyspą. 

Bagaż

W liniach lotniczych Air Mauritius na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Mauritius też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linia Air Mauritius oferuje do wyboru dwie klasy przelotu, Economy i Business. 
Klasa Economy oferuje wygodne, nowoczesne fotele i dużo przestrzeni. Fotele w klasie Business rozkładają się na  płasko, są wyposażone w opcję masażu, nadmuchiwane woreczki lędźwiowe dla dodatkowego komfortu. W samolotach Air Mauritius kabiny tak są zaprojektowane, żeby pasażerowie poczuli się, jakby już byli na wyspie. Otacza ich, wyglądająca na naturalną, piękna sceneria laguny, oceanu, zielonych drzew, cukrowych pól i niezwykłych kwiatów.

Odprawa online

Podróżując linią Air Mauritius można dokonać odprawy online.

Flota

Flota linii Air Mauritius składa się z 12 samolotów typu Airbus A319-100, A330-200, A340-300C, A340-300E, ATR72-500.

Port lotniczy Mauritius

Międzynarodowe lotnisko Mauritius jest największym i jedynym portem na Mauritiusie. Na cześć Sir Sewoosagur Ramgoolam, pierwszego premiera kraju, nazwano lotnisko jego nazwiskiem. Port położony jest 5 km na południowy zachód od centrum Mahebourg i 40 km na południowy wschód od centrum stolicy Mauritiusu, miasta Port Louis. Na terenie portu znajdują się restauracje, kawiarnie, snack bary, sklepy wolnocłowe, księgarnie, kwiaciarnie, salony odzieżowe i sklepy z lokalnym rękodziełem.

Posiłki

W klasie Economy linie serwują dania główne oaz napoje. W klasie Business pasażerowie maja większy wybór dań.

Dodatkowe usługi

Linia dostarcza pasażerom rozrywkę w postaci hollywoodzkich hitów filmowych, muzyki oraz gier wideo. Podczas lotu pasażerowie mają dostęp do wydawanego przez Air Mauritius kolorowego magazynu, mogą też zrobić zakupy w podniebnym wolnocłowym butiku oferującym szeroką gamę produktów. Poza tym linia oferuje pasażerom uczestnictwo w programie lojalnościowym Kestrelflyer.