Menu

Egyptair

Reklama

Najlepsze okazje linii Egyptair na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Egyptair?

Rozkład lotów Egyptair obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Egyptair?

Bilety na lot linią Egyptair najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Egyptair kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Egyptair mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Egyptair

Egyptair

EgyptAir, narodowy egipski przewoźnik i największa linia lotnicza w Afryce, powstała pod nazwą Misr Airwork w 1932 roku. W 1960 roku połączyły się z Syrian Airlines, tworząc United Arab Airlines-UAA. Po 11 latach przewoźnicy rozdzielili się. Misr Airwork zmieniły nazwe na EgyptAir. 
Od 2008 roku linie należą do sojuszu Star Alliance, należą również do Arab Air Carriers Organization. 
Linie oferują połączenia z Europą, Afryką, Bliskim Wschodem, Azją, Ameryką Północną i Południową.

Bagaż

W liniach lotniczych EgyptAir na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w EgyptAir też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Alaska Airlines oferuje pasażerom klasę ekonomiczną, biznesową i pierwszą. Zależnie od trasy mogą w nich występować różne taryfy. Pasażerowie klas  biznes i pierwszej mogą skorzystać z pierwszeństwa odprawy, maja również dostęp do saloników na lotniskach.

Odprawa online

Podróżując liniami EgyptAir można się odprawiać online od 48 godzin do 90 minut przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota linii EgyptAir składa się z 63 samolotów typu Boeing 737-500, B737-800, B777-200ER, B777-300ER, Airbus A320-200, A321-200, A330-200, A330-300, A300-203F, A300-600F. 

Port lotniczy Kair

Międzynarodowe lotnisko Kair jest największym portem lotniczym Egiptu. Port położony jest 15 km na północny wschód od centrum Kairu, w dzielnicy Heliopolis i około 40 km od Gizy. Na jego terenie znajdują się czynne całą dobę różnego typu restauracje i bary oraz szereg sklepów z pamiątkami, odzieżowych, księgarni i sklepów bezcłowych. Na lotnisku dostępne jest WI-Fi.

Posiłki

Linie lotnicze EgyptAir serwują w czasie lotu posiłki i napoje. Na specjalne życzenie można zamówić posiłki dietetyczne. 

Dodatkowe usługi

Na pokładzie pasażerowie mają do dyspozycji zestaw filmowych nowości oraz klasyki kina, programów TV, seriali, filmów dla dzieci oraz gier. W  samolotach Airbus A330-300 przewoźnik wprowadził możliwość korzystania z sieci komórkowej oraz internetu. 
Do pasażerów często korzystających z usług EgyptAir skierowany jest program lojalnościowy Egyptair Plus.