Menu

Air Vanuatu

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Vanuatu na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Vanuatu?

Rozkład lotów Air Vanuatu obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Vanuatu?

Bilety na lot linią Air Vanuatu najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Vanuatu kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Vanuatu mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Vanuatu

Air Vanuatu

Linia lotnicza Air Vanuatu to przewoźnik narodowy Republiki Vanautu. Kraj ten obejmuje 83 wyspy Oceanii znajdujące się 800 km na północny wschód od Fidżi. Wyspy były kondominium brytyjsko-francuskim. W 1977 roku postanowiono Vanuatu przyznać niepodległość, co oficjalnie ogłoszone zostało dopiero 30 lipca 1980 roku. Rok później założone zostały linie Air Vanuatu. Działalność przewoźnik rozpoczął przy wsparciu linii Ansett Airlines, które miały 40 proc. udziałów, a pozostałe 60 proc. było w rękach rządu kraju. Pierwszy lot linie odbyły 5 września 1981 roku z Sidney do Port Villa, należącym do Ansett samolotem Mconnell Douglas DC-9-31. Kiedy w marcu 1986 roku wygasła umowa między Air Vanuatu i Ansett Airlines, przewoźnik Vanuatu został uziemiony. W 1987 roku linia ponownie weszła na rynek, w całości będąc własnością rządu Vanuatu. Obecnie linia Air Vanautu wykonuje loty krajowe i międzynarodowe, a jej samoloty lądują na lotniskach Nowej Zelandii, Australii, Wyspach Salomona, Fidżi i Nowej Kaledonii.

Bagaż

W liniach lotniczych Air Vanuatu na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Vanuatu też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linia Air Vanuatu oferuje dwie klasy przelotu: Economy i Business. 

Odprawa online

Podróżując linią Air Vanuatu odprawa online jest możliwa od 24 do 3 godzin przed planowanym odlotem samolotu w przypadku rejsów międzynarodowych i do 60 minut w przypadku rejsów krajowych.

Flota

Flota linii Air Vanuatu składa się z 6 samolotów typu ATR 72-500, Boeing 737-800 i Harbin Y-12.

Port lotniczy Port Vila

Międzynarodowe lotnisko Port Vila jest największym portem Vanuatu. Port położony jest na wyspie Efate, w granicach stolicy kraju, miasta Port Vila. 

Posiłki

Na pokładzie samolotów Air Vanuatu pasażerowie klasy Economy bezpłatnie otrzymują posiłek lub przekąskę, mogą również skorzystać z baru. W klasie Business przewoźnik oferuje pasażerom gorące posiłki oraz francuskie wina i szampana. Przewoźnik na specjalne zamówienie, złożone nie później niż 72 godziny przed wylotem, przygotuje indywidualne posiłki, dostosowane do diety lub wyznania religijnego.

Dodatkowe usługi

Pasażerowie mogą w czasie lotu korzystać z umilającego czas systemu rozrywki pokładowej. Przewoźnik udostępnia różnego rodzaju kanały TV, audio oraz kolorowy kwartalnik „Island Spirit”. Linia wespół z linią Quantas oferuje uczestnictwo w programie lojalnościowym Quantas Frequent Flyer. Zebrane punkty za wylatane mile wymienia się na przeloty. Linia Air Vanuatu prowadzi w czasie lotu wolnocłowy Island Sky Boutique.