Menu

Binter Canarias

Reklama

Najlepsze okazje linii Binter Canarias na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Binter Canarias?

Rozkład lotów Binter Canarias obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Binter Canarias?

Bilety na lot linią Binter Canarias najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Binter Canarias kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Binter Canarias mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Binter Canarias

Binter Canarias

Binter Canarias jest hiszpańskim przewoźnikiem, stacjonującym na Gran Canarii – jednej z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Firma została założona 18 lutego 1988, a pierwszy lot odbył się w marcu 1989. Linia ma 3 huby, z czego głównym jest port lotniczy Gran Canaria. Większość lotów to loty lokalne, ale dodatkowo przewoźnik obsługuje też połączenia m.in. do Portugalii, Hiszpanii, Maroko, Senegalu, Gambii i krajów wschodniej Sahary. Jako jedna z niewielu, a może nawet jedyna linia lotnicza Binter Canarias pomaga swoim klientom przezwyciężyć lęk przed lataniem. Robi to z pomocą kursu stworzonego przy współpracy psychologów i specjalistów aeronautyki, który dzięki zdobytej wiedzy pozwala latać spokojnie.

Bagaż

Kiedy już kupisz bilet na swój pierwszy lot z Binter Canarias i będziesz chciał skorzystać tylko z darmowego bagażu, masz do dyspozycji bagaż podręczny i bagaż rejestrowany. W ramach bagażu podręcznego weź jedną walizkę lub torbę o określonych przez linię wymiarach. Pamiętaj, aby po spakowaniu nie przekroczyła ona ustalonej dopuszczalnej wagi. Do bagażu podręcznego należy też damska torebka lub pokrowiec na laptopa bądź aparat. Bagaż podręczny zabierzesz ze sobą na pokład. Jeśli okaże się, że masz za mało miejsca, żeby się spakować, dodaj do rezerwacji bagaż rejestrowany. Limit darmowego bagażu oraz ograniczenia wagi i rozmiaru zależą od trasy. Bagaż rejestrowany wędruje na czas podróży do luku bagażowego. Ważne jest, aby w twoim bagażu nie znalazły się żadne przedmioty niebezpieczne.

Klasy rezerwacyjne

Kiedy sprawdzisz dostępne loty w Binter Canarias, w wyszukiwarce zobaczysz 5 możliwych klas rezerwacyjnych: Superpromo, Promo, Económica, Flexible oraz Business. Główną różnicą pomiędzy poszczególnymi klasami jest cena biletu: od najtańszego w taryfie Superpromo do najdroższego w klasie Business. Na cenę przelotu składają się usługi, które są standardem w danej klasie rezerwacyjnej. Zazwyczaj klasy różnią się między sobą możliwością zmiany imienia i nazwiska na rezerwacji, zwrotu pieniędzy za niewykorzystany bilet czy opcją zamówienia ciepłego posiłku, który będzie podany w czasie lotu. To, którą klasę rezerwacyjną wybierzesz, zależy od preferowanego przed ciebie standardu lotu oraz zasobności twojego portfela.

Odprawa online

Odprawa online jest dostępna przy wszystkich lotach Binter Canarias. Jej główną zaletą jest to, że możesz odprawić się w dowolnym miejscu i czasie, a dodatkowo sam wybierasz, w jakiej formie dostajesz kartę pokładową – na komórkę czy jako plik PDF. Co więcej, nie musisz czekać w kolejkach do odprawy na lotnisku. Jeśli wybierasz odprawę online, możesz otrzymać kartę pokładową nawet 7 dni przed datą lotu. Jeśli jednak zapomnisz odprawić się wcześniej, możesz to zrobić do poł godziny przed startem. Wystarczy, że wpiszesz datę odlotu, swój numer ID oraz numer rezerwacji. Raz wygenerowana karta pokładowa może spokojnie czekać na twoim mailu, a ty w każdej chwili masz do niej dostęp. Personel lotniska i załoga Binter Canarias akceptują zarówno papierowe karty pokładowe, jak i te elektroniczne.

Flota

Flota Binter Canarias to około 20 maszyn, które są w stanie przewieźć od 68 do nawet 100 pasażerów za jednym razem. W skład floty wchodzą dwa modele produkcji ATR – ATR 72-500 i ATR 72–600 – oraz jeden model Bombardiera, CRJ1000. Nie zawsze kształt floty Binter Canarias był taki sam. Na początku działalności przewoźnik wykorzystywał m.in. samolot CN-235, który dzisiaj służy wyłącznie do celów wojskowym. Zredukowanie floty to trzech modeli miało miejsce dopiero kilka lat temu. Według planów, w przyszłości flota zostanie umniejszona o samoloty ATR 72–500, które zastąpi dostawa nowszych modeli tego typu. Linia złożyła zamówienie na nowe maszyny w 2016, a część z nich została już dostarczona. Postępująca modernizacja niesie wiele korzyści dla załogi, środowiska i przede wszystkim pasażerów.

Port lotniczy Gran Canaria

Posiłki

Przewoźnik nie publikuje na swojej stronie informacji dotyczących posiłków na pokładzie, dlatego najbezpieczniej będzie, jeśli na wszelki wypadek weźmiesz ze sobą coś do zjedzenia do bagażu podręcznego. Podobne linie zazwyczaj oferują barek pokładowy dla wszystkich pasażerów. Działa on na zasadzie podniebnego sklepiku – podczas lotu załoga pokładowa podchodzi kolejno do wszystkich pasażerów ze specjalnym wózkiem i sprzedaje produkty. W barku zaopatrzysz się w przekąski, słodycze i napoje. Wybór jest duży, a oferta jest dopasowana do każdego, także dzieci czy osób z alergiami pokarmowymi. W innych liniach pasażerowie bardzo często mają też możliwość zamówienia ciepłego posiłku serwowanego w czasie lotu. Jest to jednak usługa oferowana na dłuższych trasach w droższych klasach rezerwacyjnych.

Dodatkowe usługi

Warto zwrócić uwagę na dwie dodatkowe usługi oferowane przez Binter Canarias: program lojalnościowy BinterMás oraz kurs, który pomaga przezwyciężyć lęk przed lataniem. Kiedy bierzesz udział w programie lojalnościowym, zbierasz punkty. Możesz je zdobyć za każdym razem, kiedy rezerwujesz lot, wykupujesz nocleg albo wynajmujesz samochód z Binter Canarias. Im więcej masz punktów, tym więcej korzyści zyskujesz, m.in. odprawę przez telefon, ekskluzywne oferty lotów czy priorytetową obsługę bagażową. Z kolei podniebny kurs Binter Canarias pomaga tym, którzy wciąż nie przekonali się do latania. To praktyczne i teoretyczne przygotowanie do twojego pierwszego lotu, które dzięki wiedzy psychologów i specjalistów aeronautycznych pozwoli ci latać bez strachu.