Menu

Air New Zealand

Reklama

Najlepsze okazje linii Air New Zealand na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air New Zealand?

Rozkład lotów Air New Zealand obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air New Zealand?

Bilety na lot linią Air New Zealand najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air New Zealand kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air New Zealand mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air New Zealand

Air New Zealand

Linie lotnicze Air New Zealand (kod IATA: NZ) powstały w 1940 roku. Obecnie są to jedyne linie, które obsługują połączenia dające możliwość okrążenia całego świata. Gdzie lata Air New Zealand? Pasażerowie linii podróżują do kilkunastu różnych krajów w Azji, Ameryce Północnej oraz Europie, w tym na najdłuższej trasie świata pomiędzy Sydney a Nowym Jorkiem. Ponadto linie oferują możliwość korzystania z ponad 20 połączeń krajowych.

Air New Zealand - bagaż rejestrowany i nadbagaż

Bagaż rejestrowany Air New Zealand jest przewożony bez dodatkowych opłat, jeśli jego waga wynosi do 23 kg (50 funtów), a jego zsumowane wymiary nie przekraczają 158 cm (62’’). Jeżeli waga bagażu rejestrowanego Air New Zealand wynosi 23-32 kg, możliwe jest dokonanie opłaty za nadbagaż na lotnisku. Pasażerowie z nadbagażem mogą skorzystać z tańszego rozwiązania, jeżeli przed podróżą przepakują bagaż do dwóch walizek i wykupią dodatkowy bagaż rejestrowany. Przedmioty o wymiarach przekraczających dopuszczalną wielkość i wagę bagażu rejestrowanego oraz niemożliwe do przepakowania w torby o wadze poniżej 32 kg są przewożone przez Air New Zealand jako ładunki. Przewóz ładunku zgłasza się liniom lotniczym na co najmniej 5 dni przed odlotem. Pasażerowie klasy biznes mogą zabrać ze sobą bez dodatkowych opłat 3 walizki z bagażem rejestrowanym o wadze do 23 kg każda. W klasie ekonomicznej premium dozwolone jest przewożenie 2 toreb, natomiast w klasie ekonomicznej - 1.

 

Transport sprzętu sportowego i instrumentów muzycznych

Linie lotnicze Air New Zealand dopuszczają przewożenie sprzętu sportowego, takiego jak lotnie, deski windsurfingowe i rowery, oraz instrumentów muzycznych. Wymienione przedmioty są transportowane przez Air New Zealand jako bagaż rejestrowany - wymiary i waga pakunków są takie same jak w przypadku walizek z innymi przedmiotami.

 

Air New Zealand - bagaż podręczny

W Air New Zealand bagaż podręczny powinien mieć wagę do 14 kg i być zapakowany do jednej walizki kabinowej. Prócz niej pasażer ma możliwość bezpłatnego zabrania na pokład przedmiotów osobistych zapakowanych do torebki lub neseseru oraz laptopa i aparatu fotograficznego. Zabronione jest przewożenie w bagażu wszelkich przedmiotów, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla innych pasażerów lub członków załogi (np. nożyczek, pilniczków do paznokci, zapalniczek, śrubokrętów).

 

Air New Zealand - bagaż podręczny w klasie biznes

Jeżeli podróżuje się klasą biznes Air New Zealand, bagaż podręczny (wymiary i waga) jest objęty takimi samymi ograniczeniami jak w klasie ekonomicznej. Pasażerowie mogą jednak zabrać na pokład 2 walizki kabinowe bez dodatkowej opłaty, pod warunkiem, że każda z toreb spełnia warunki dotyczące wagi i wymiarów dla bagażu podręcznego.

Klasy rezerwacyjne Air New Zealand

Linie Air New Zealand oferują 3 klasy rezerwacyjne: ekonomiczną, ekonomiczną premium oraz biznesową. W Air New Zealand klasy rezerwacyjne do wyboru są zależne od czasu trwania lotu oraz pokonywanej odległości. Na wszystkich trasach międzykontynentalnych dostępne są miejsca Economy SkyCouch oraz klasy biznesowej. Klasa ekonomiczna Air New Zealand obejmuje standardowe miejsca bez większych udogodnień - są to głównie miejsca na tanie loty krajowe. Klasa ekonomiczna premium Air New Zealand umożliwia podróżowanie w atrakcyjnej cenie na długich trasach. Bilety lotnicze Air New Zealand w tej klasie są niewiele droższe niż standardowe miejsca ekonomiczne. W Economy SkyCouch Air New Zealand do dyspozycji pasażerów przeznaczone są 3 fotele w jednym rzędzie, które można wykorzystać jak kanapę. Klasa biznesowa Air New Zealand obejmuje miejsca z możliwością rozłożenia do łóżka o długości 202 cm. Personel pokładowy dostarcza podróżnym poduszki. W każdej klasie w czasie długich lotów pasażerowie otrzymują posiłki bez opcji dine on demand oraz mogą zakupić przekąski oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe z karty.

Odprawa online

Odprawa online Air New Zealand rozpoczyna się na 24 godziny przed odlotem samolotu i kończy się 30 minut przed startem w przypadku lotów krajowych lub 90 minut przed rozpoczęciem podróży w przypadku lotów międzynarodowych. W Air New Zealand odprawa online z elektronicznymi kartami podkładowymi jest akceptowana na wszystkich lotniskach w Nowej Zelandii. Bilety lotnicze Air New Zealand na samoloty startujące z Norfolk, Singapur Changi International oraz Ngurah Rai nie są akceptowane w formie mobilnej lub drukowanej, dlatego odprawa online jest tam niemożliwa. Jeżeli podróżuje się z wymienionych lotnisk samolotami Air New Zealand, odprawa odbywa się w sposób tradycyjny na 120 minut przed odlotem. W przypadku, gdy nie spełnia się warunków wjazdu do kraju docelowego (np. obowiązku posiadania wizy), odprawy dokonuje się na lotnisku po wcześniejszym dokonaniu odpowiednich formalności.

Jakie samoloty ma Air New Zealand w swojej flocie?

Flota Air New Zealand obejmuje ponad 50 maszyn średniego i dalekiego zasięgu. Samoloty Air New Zealand to Boeingi-777 i 787, Airbusy A320 i A321, ATR72 obsługujące tanie loty krajowe oraz Bombardiery Q300.

Jakie usługi dodatkowe oferuje Air New Zealand?

Air New Zealand udostępnia pasażerom darmowe filmy, muzykę oraz gry dla dzieci i dorosłych, z których można korzystać za pomocą 10-calowych monitorów i słuchawek. Podróżni z dziećmi mogą korzystać ze specjalnych posiłków dla maluchów. Przed odlotem na zamówienie dostępne są posiłki dla alergików i diabetyków, a w przypadku ich braku - podróżny może zabrać ze sobą na pokład własne jedzenie. Osoby niepełnosprawne otrzymują niezbędną pomoc od personelu pokładowego w czasie lotu i boardingu. Dla osób często podróżujących przygotowano program lojalnościowy Airpoints.

Główna siedziba Air New Zealand - Auckland Mangere

Lotnisko Auckland Mangere z siedzibą Air New Zealand znajduje się około 21 km od centrum Auckland. Obsługuje się na nim ok. 70 proc. wszystkich pasażerów przylatujących i odlatujących z Nowej Zelandii. Terminale krajowy i międzynarodowy znajdują się w sąsiedztwie licznych restauracji i kawiarni, drogerii, aptek oraz sklepów z jedzeniem i pamiątkami. Podróżni mogą korzystać z bankomatów oraz bezpłatnej sieci WiFi.