Menu

Olympic Air

Reklama

Najlepsze okazje linii Olympic Air na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Olympic Air?

Rozkład lotów Olympic Air obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Olympic Air?

Bilety na lot linią Olympic Air najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Olympic Air kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Olympic Air mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Olympic Air

Olympic Air

Olympic Air to narodowe greckie linie lotnicze, które powstały po sprywatyzowaniu państwowych linii Olympic Airlines w 2009 roku. W październiku cztery lata później Olympic Air nawiązały współpracę z nową linią – Aegean Airlines.  Rezultatem współpracy było połączenie dwóch firm i jednoczesny podział tras lotniczych pomiędzy przewoźników. Odtąd jako Olympic Air linia kursuje regionalnie po całej Grecji, zaś jako Aegean Airlines – na trasach międzynarodowych. Obecnie Olympic Air dociera praktycznie do wszystkich lotnisk na terenie Grecji, obsługując nie tylko jej mieszkańców, ale także turystów.

Bagaż

W cenie biletu pasażerowie Olympic Air mogą ze sobą zabrać bagaż podręczny i bagaż rejestrowany o określonej masie i wielkości. Wartości te różnią się w zależności od wybranej klasy – ekonomicznej lub biznesowej. Należy pamiętać, że do samolotu nie można wnosić przedmiotów uznawanych za niebezpieczne dla współpasażerów i załogi. Wszelkie płyny powinny być przewożone w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml.​

Klasy rezerwacyjne

Główne klasy rezerwacyjne w linii lotniczej Olympic Air to klasa biznesowa oraz klasa ekonomiczna. Klasa ekonomiczna jest odpowiedna dla tych, którzy chcą podróżować taniej, a biznesowa – dla tych, którzy wymagają wyższego standardu podczas lotu. W klasie biznesowej pasażerom przysługują wygody, których nie ma w klasie ekonomicznej, na przykład możliwość zabrania ze sobą większego bagażu. Pasażerowie klasy business mogą dodatkowo odprawiać się w prywatnym punkcie, a także oszczędzić czas przy wysiadaniu, ponieważ ich bagaż rejestrowany jest wydawany jako pierwszy.

Odprawa online

Odprawa online w Olympic Air jest dostępna dla wszystkich pasażerów, niezależnie od wybranego lotu. Internetowy system odprawy jest otwarty od 48 godzin do nawet 30 minut przed czasem wylotu. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, a następnie wydrukować otrzymaną na skrzynkę pocztową kartę pokładową. Karta pokładowa będzie służyła jako przepustka do wejścia do samolotu, dlatego koniecznie zabierz ją ze sobą na lotnisko.

Flota

Flota Olympic Air liczy sobie około czterdziestu samolotów. Są to głównie Airbusy oraz Boeingi, a także – w mniejszej ilości – samoloty De Havilland Canada Dash. W polityce linii nie ma podziału samolotów na trasy – wszystkie maszyny obsługują loty krótko- i średniodystansowe. Wyjątkiem są Airbusy, które latają wyłącznie na długich dystansach. Samoloty Olympic Air latają łącznie do około 70 państw, głównie europejskich. Dane te odnoszą się do całkowitej liczby lotów obsłużonych przez Olympic Air i  Aegean Airlines w ramach ich współpracy.

Port lotniczy Ateny

Port Lotniczy w Atenach to jeden z największych portów lotniczych w Grecji. W jednym roku potrafi obsłużyć aż 16 mln pasażerów, nie tylko z Grecji czy Europy, ale z całego świata. Od Aten oddalony jest o 25 kilometrów. Dystans ten w dość krótkim czasie można pokonać wynajętym na lotnisku samochodem, komunikacją miejską lub taksówką. Na terenie lotniska znajduje się kilka restauracji oraz sklepów w sferze bezcłowej. W sklepach możesz zaopatrzyć się w coś do zjedzenia podczas lotu, jeśli zapomniałeś przygotować prowiantu wcześniej. Na lotnisku dostępne jest także wifi.

Posiłki

Olympic Air serwuje swoim pasażerom darmowe, ciepłe posiłki niezależnie od trasy. Aby otrzymać posiłek, należy wcześniej go zamówić. Istnieje możliwość dopasowania posiłku do diety. Możesz zamówić danie wegańskie lub koszerne, w zależności od wymagań dietetycznych. Dodatkowo, na pokładach samolotu na każdej trasie znajduje się sklepik z przekąskami oraz napojami, także alkoholowymi.

Usługi dodatkowe

Samoloty Olympic Air są dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Maszynami przewoźnika można przewozić także małe dzieci. Na pokładzie samolotów na pasażerów czekają dotykowe ekrany, dzięki którym podróżni mogą umilić sobie lot oglądaniem filmów. Do ich dyspozycji jest także magazyn linii lotniczej w dwóch językach do wyboru – angielskim i greckim.