Menu

Laudamotion

Reklama

Najlepsze okazje linii Laudamotion na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Laudamotion?

Rozkład lotów Laudamotion obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Laudamotion?

Bilety na lot linią Laudamotion najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Laudamotion kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Laudamotion mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Laudamotion

Laudamotion - co to za linia lotnicza?

Laudamotion Airlines to austriackie linie lotnicze typu low-cost. Historia przewoźnika jest dość długa. Linie lotnicze powstały w 2003 roku pod nazwą Niki, a jednym z ich współzałożycieli był były mistrz Formuły 1 Niki Lauda. Rok później przewoźnik rozpoczął współpracę z Air Berlin, po czym w 2011 roku obie linie się połączyły. Niestety, w grudniu 2017 roku Niki zawiesiło działalność. W styczniu 2018 roku Niki Lauda odkupił upadłe linie od Air Berlin i wznowił ich działalność kilka miesięcy później pod znaną obecnie nazwą Laudamotion. Co ważne, obecnie 100% udziałów linii lotniczej posiada Ryanair. W kolejnych latach ma nastąpić dynamiczny rozwój przewoźnika – kieruje on swoją ofertę dla podróżujących głównie po Europie Południowej, a konkurencyjne ceny biletów lotniczych Laudamotion to jedna z wielu zalet linii.

Kod IATA Laudamotion to OE. Siedziba przewoźnika znajduje się w Wiedniu. Odprawa online Laudamotion jest bezpłatna i dostępna dla większości podróżujących. Istnieje także możliwość przejścia odprawy na lotnisku.

Gdzie lata Laudamotion?

Siatka połączeń nowej linii lotniczej skupia się na południowej części Europy. Na początku swojej działalności linia ogłosiła aż kilkanaście lotów z Berlina, ale to niejedyne kierunki podróży, które są dostępne w ofercie przewoźnika. Podróżujący mogą wybrać tanie loty Laudamotion do ponad 40 miejsc docelowych w 18 krajach, a liczba ta będzie wzrastać wraz z rozwojem linii. Laudamotion lata z Austrii, Niemiec oraz Szwajcarii do takich krajów jak m.in. Hiszpania, Portugalia, Grecja, Cypr czy Włochy, choć w ofercie przewoźnika znajdują się również np. loty do Wielkiej Brytanii.

Czy Laudamotion lata z Polski?

Tak, przewoźnik zdecydował się także uruchomić loty z Polski. Od października 2018 roku pasażerowie mogą zarezerwować lot Laudamotion Kraków Wiedeń. Rejsy będą odbywać się 4 razy w tygodniu. Kolejnym krokiem przewoźnika są loty Kraków Stuttgart. W tym przypadku rejsy będą organizowane 3 razy w tygodniu, a pierwszy lot zaplanowano na kwiecień 2019 roku.

Kiedy Laudamotion ma promocje?

Promocje Laudamotion przykuły szczególną uwagę podróżujących – kilka miesięcy po rozpoczęciu działalności przewoźnik udostępnił pulę biletów lotniczych w niezwykle atrakcyjnej cenie 1 euro. Kolejna akcja zniżkowa linii skupiała się na biletach za kilka euro więcej. Biorąc pod uwagę politykę przewoźnika i jego ofertę, kolejne promocje są kwestią czasu. Za każdym razem promocja Laudamotion jest ogłaszana poprzez komunikat prasowy, warto zatem śledzić wszelkie profile społecznościowe przewoźnika oraz zapisać się do newslettera. Dzięki temu mamy dużą szansę na to, aby zdobyć tanie bilety lotnicze do Mediolanu, Ibizy, Barcelony, Wiednia itd. Wakacyjne loty w atrakcyjnej cenie? Czemu nie! Zazwyczaj promocje Laudamotion obejmują loty realizowane w kolejnych kilku miesiącach, więc z łatwością można zaplanować podróż z wyprzedzeniem.

Laudamotion wymiary i waga bagażu

Przewoźnik posiada określoną w regulaminie politykę bagażową, którą muszą przestrzegać wszyscy pasażerowie. Tania linia lotnicza ma do zaoferowania nie tylko atrakcyjne ceny za bilety lotnicze, ale również udogodnienia związane z przewozem bagażu. W Laudamotion bagaż podręczny ma wymiary 40x25x20 cm i jest wliczony w cenę biletu za lot. Torbę należy schować pod siedzeniem lub do schowka. Nie mogą znaleźć się w niej żadne niebezpieczne przedmioty z ostrymi zakończeniami, z kolei płyny można przewozić jedynie w opakowaniach o pojemności 100 ml, włożonych do przeźroczystej plastikowej torebki. Osobne przepisy regulują przewóz w kabinie żywności dla niemowląt oraz leków. Osoby podróżujące z niemowlęciem mogą również wnieść do kabiny dodatkowy bagaż podręczny. W przypadku aparatury medycznej oraz np. wózków inwalidzkich należy zgłosić przewoźnikowi chęć przewozu tego typu bagażu oraz dostosować się do jego decyzji w tej sprawie. Bagaż sportowy jest przewożony w luku za dodatkową opłatą.

Pozostałe bagaże są płatne i umieszczane w luku. Bagaż rejestrowany w Laudamotion jest płatny. Pojedynczy bagaż rejestrowany Laudamotion powinien mieć wymiary maks. 119x119x81 cm, a waga bagażu w Laudamotion nie może przekroczyć 20 kg. Opcjonalnie można wykupić w niższej cenie mały bagaż rejestrowany o wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 10 kg. Przewoźnik zastrzega, aby nie przewozić w bagażu rejestrowanym żadnych delikatnych i wartościowych rzeczy, gdyż nie ponosi odpowiedzialności za ich ewentualne szkody.

Jakie samoloty ma Laudamotion w swojej flocie?

Laudamotion to prężnie rozwijająca się linia lotnicza, która kładzie duży nacisk na zwiększenie floty. W planach przewoźnika jest podwojenie obecnej liczby maszyn i zakup nowych samolotów typu Airbus, jak i korzystanie na zasadach leasingu z Boeingów 737 Ryanaira. Obecnie flota Laudamotion liczy po kilka samolotów typu Airbus A320-200 oraz A321-200. Pierwsza z maszyn może pomieścić 180 pasażerów, druga ma 212 miejsc. W trakcie lotu pasażerowie mogą odprężyć się w wygodnych fotelach oraz skorzystać z serwisu (rozrywka, napoje, przekąski). Samoloty Laudamotion posiadają biało-czerwony design. Na początku działalności przewoźnik zdecydował się na malowanie floty, jednak zmiany polegały jedynie na odświeżeniu logotypu.