Menu

Czech Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii Czech Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Czech Airlines?

Rozkład lotów Czech Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Czech Airlines?

Bilety na lot linią Czech Airlines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Czech Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Czech Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Czech Airlines

Czech Airlines

Linie lotnicze Czech Airlines są flagowym przewoźnikiem Czech. Należą do najstarszych istniejących na rynku lotniczym przewoźników. Powołał je do życia 6 października 1923 roku czechosłowacki rząd. Przed końcem miesiąc wykonano pierwszy krajowy lot, z Pragi do Bratysławy. Pierwszą międzynarodową trasę, z Pragi do Zagrzebia, przewoźnik wykonał w 1930 roku, a pierwszy transatlantycki lot do Hawany miał miejsce w 1962 roku. Dziś w siatce przewoźnika znajduje się ponad sto destynacji w 44 krajach. Linie oferują połączenia do większości europejskich stolic, a także do ważniejszych miast Ameryki Północnej. Samoloty Czech Airlines latają też na Bliski Wschód i do Afryki. W Polsce lądują w Krakowie i Warszawie.

Bagaż

W liniach lotniczych Czech Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Czech Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

W samolotach Czech Airlines podróżować można w klasie biznes lub ekonomicznej. 
Klasa biznes znajduje się na samym początku maszyny, jest oddzielona od reszty samolotu, dzięki czemu pasażerowie mają zapewniony większy komfort i prywatność. Odległość pomiędzy fotelami w klasie biznes uzależniona jest od typu samolotu i trasy. Pasażerowie tej klasy w cenie biletu mają zagwarantowane pierwszeństwo podczas odprawy, zmianę rezerwacji, rezerwację miejsca, poczęstunek, możliwość skorzystania na lotnisku z saloników VIP. Przewoźnik pasażerom tej klasy zapewnia zestaw pokładowych przyborów toaletowych. W cenę biletu klasy biznes wliczone są dwa bagaże podręczne o wadze 12 kg każdy oraz dwa bagaże rejestrowane po 32 kg. 
W klasie ekonomicznej czeskie linie zapewniają standard obowiązujący w międzynarodowych liniach lotniczych. W klasie ekonomicznej w cenę biletu wliczony jest posiłek pokładowy, jeden bagaż podręczny o wadze do 8 kg oraz jeden bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg.

Odprawa online

Podróżując liniami lotniczymi Czech Airlines można się odprawić online już na 30 godzin przed odlotem, a najpóźniej godzinę przed planowanym startem. Czech Airlines oferuje również odprawe poprzez aplikację na telefon.

Flota

Flota czeskiego przewoźnika składa się z 38 nowoczesnych i bezpiecznych samolotów, w tym 9 typu Airbus 319-100, 8 typu Airbus 320-200, 2 typu Airbus 321-200, 8 typu Boeing 737-500, 4 typu ATR72-202 i 7 typu ATR42-320/500.

Port lotniczy Praga

Międzynarodowe lotnisko im. Václava Havla w Pradze jest główną bazą operacyjną narodowego przewoźnika Czech, linii lotniczych Czech Airlines. Położone jest ok. 10 km na północny zachód od czeskiej stolicy. Port dysponuje dwoma terminalami i jest największym w kraju. Na jego terenie zlokalizowane są cztery hotele. W obu terminalach znajdują się restauracje, bary, kawiarnie oraz ogólnodostępne sklepy, a w obrębie stref tranzytowych są także sklepy bezcłowe. W budynku portu znajdują się placówki wynajmujące samochody. Na terenie całego lotniska dostępny jest bezprzewodowy internet.

Posiłki

Na wszystkich rejsach Czech Airlines przewoźnik oferuje poczęstunek, zarówno jego ilość, jak i rodzaj zależą od czasu przelotu i typu samolotu. Na krótkodystansowych lotach serwowany jest zimny poczęstunek, a na długich, w zależności od wybranej przez pasażera klasy przelotu, oferowany jest jedno- lub wielodaniowy ciepły posiłek. Dla dzieci przewoźnik proponuje specjalny posiłek – baby meal, czyli posiłek dla niemowląt lub child meal, czyli posiłek dla dzieci. Specjalne posiłki dla dzieci należy zamówić podczas rezerwacji biletu.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Czech Airlines funkcjonuje bar i sky shop, w którym można nabyć m.in. kosmetyki, markowe perfumy, biżuterię i zegarki. Poza tym przewoźnik oferuje bezpłatnie gazety i magazyn, a na wybranych rejsach pasażerowie mogą korzystać z pokładowego programu audio/video. Poza tym dzięki centralnemu systemowi monitorów można śledzić na mapie pozycję samolotu na trasie lotu.