Menu

Pegasus

Reklama

Najlepsze okazje linii Pegasus na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry
Reklama

✔️ Gdzie lata Pegasus?

Rozkład lotów Pegasus obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Pegasus?

Bilety na lot linią Pegasus najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Pegasus kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Pegasus mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Pegasus

Pegasus Polska - Flypgs Airlines

Pegasus jest prywatnym tureckim przewoźnikiem. Powstał w 1990 roku jako czarterowa spółka irlandzkich liniamii Aer Lingus i dwóch innych firm. Cztery lata później wspólnicy sprzedali swoje udziały do lokalnego banku, zamieniając Pegasusa w całkowicie turecką firmę. Po kilku latach sukcesów, w 2005 roku,  przewoźnik przekształcił się w tanią linię lotniczą. Już po dwóch latach Pegasus obsługiwał więcej tureckich podróżnych niż jakakolwiek inna linia lotnicza. W 2013 roku liczba pasażerów obsłużonych przez tego przewoźnika wyniosła 16,8 mln. 
Główną bazą linii są port lotnicze Stambuł-Sabiha Gökçen i Stambuł-Atatürk. Pegasus obsługuje loty w 97 kierunkach.

Bagaż

W liniach lotniczych Pegasus na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Pegasus też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Odprawa online

Odprawa online możliwa jest od 72 godzin do 40 minut przed planowanym odlotem samolotu. Podczas odprawy można wybrać siedzenie na pokładzie, posiłek (ale nie później niż 24 godziny przed lotem) oraz dokupić bagaż (ale nie później niż na 4 godziny przez odlotem).

Flota

Pegasus szczyci się najmłodszą w Turcji flotą lotniczą. Posiada 47 samolotów, z czego 43 to Boeingi 737-800, które mieszczą 189 pasażerów, 4 pozostałe – Airbusy A320-214 ze 174 siedzeniami.

Port lotniczy Stambuł-Sabiha Gökçen

Port jest jednym z międzynarodowych portów lotniczych w Stambule. Nosi imię na cześć Sabihy Gökçen, pierwszej na świecie kobiety – pilota wojskowego. 
Lotnisko znajduje się 35 km na południowy zachód od centrum miasta. Powstało, by zniwelować wzmagający się ruch w pobliżu portu lotniczego Stambuł-Atatürk. Lotnisko posiada dwa terminale – do obsługi lotów krajowych i międzynarodowych. Rocznie korzysta z niego ok. 25 mln pasażerów.
W 2010 roku w Londynie port lotniczy Sabiha Gökçen wygrał światowy kongres tanich linii lotniczych jako Najlepszy Port Lotniczy na Świecie. 

Posiłki

Dodatkowo płatne posiłki można zamówić najpóźniej na 24 godziny przed planowanym lotem. Do wyboru są menu dla dzieci, owoce z czekoladowym fondue, ciepłe lub zimne śniadanie, sznycel z kurczaka, grzybowe ravioli, pieczone udka z kurczaka, sałatka z łososia, ciasto, sushi, mozzarella z pomidorową sałatką, grillowane mięsne kulki, grillowany stek i owoce morza.

Dodatkowe usługi

Linie lotnicze posiadają własny program lojalnościowy o nazwie Pegasus Plus. Posiadacze karty tego programu mogą zbierać punkty za pokonane mile i korzystać z nich jako zniżki zamawiając kolejne loty.