Menu

Ukraine International

Najlepsze okazje linii Ukraine International na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry
  • Stany Zjednoczone Ameryki
    z: Warszawa (WAW)
    Nowy Jork (NY)
    Sprawdź szczegóły
    od 1763 PLN

Ukraine International

Linie lotnicze Ukraine International Airlines, bardziej znane jako flyUIA, to największy przewoźnik Ukrainy. Istnieją od 1992 roku. Założycielami linii byli: Ukraińska Organizacja Lotnictwa Cywilnego i irlandzka firma leasingowa – Guinness Peat Aviation. Dodatkowymi akcjonariuszem Ukraine International Airlines zostało w 1999 roku dwóch znanych przewoźników: Austrian Airlines i Swissair, a rok później dołączył do nich Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Linie założone zostały jako spółka akcyjna, a w 2011 roku w pełni zostały sprywatyzowane. Linie jako pierwsze we Wspólnocie Niepodległych Państw zostały wyróżnione certyfikatem Audytu Bezpieczeństwa Operacyjnego IATA (IOSA) i wpisane do rejestru IOSA.
Linie obsługują połączenia krajowe, europejskie, na Bliski Wschód i do Ameryki Północnej. Po bankructwie swojego konkurenta Aerosvit, linie te przejęły wiele połączeń, m.in. do Warszawy. W 2001 roku wybrane zostały jako oficjalny przewoźnik papieża Jana Pawła II podczas jego wizyty na Ukrainie.

Bagaż

W liniach lotniczych flyUIA na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w flyUIA też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie lotnicze Ukraine oferują klasy przelotu: Biznes, Ekonomiczną Premium i Ekonomiczną. Najbardziej uprzywilejowani są pasażerowie klasy biznesowej, poza prawem do większego bagażu rejestrowanego i podręcznego, mogą się cieszyć prawie na każdym lotnisku usługami business lounge, możliwością bezpłatnej zmiany daty podróży i innymi.
Premium Economy jest elastyczną klasa ekonomiczną. Atutem jej jest bezpłatna możliwość zamówienia specjalnych posiłków, gwarancja otrzymania bezpłatnych dwóch porcji posiłków, przekąsek, kawy, herbaty, soków, większej wagi bagażu rejestrowanego i podręcznego. Pasażerowie tej klasy siedzą w komfortowych, obszernych fotelach z dodatkową przestrzenią na nogi, siedzenia rozkładają się do pozycji półleżącej, otrzymują osobisty zestaw podróżny, w którego skład wchodzą koc, skarpety, zatyczki do uszu, maska na oczy. Dzięki monitorom wmontowanym w fotele pasażerowie mają dostęp do rozrywki.
Klasa Ekonomiczna jest najtańszą formą podróżowania w poprawnych warunkach i z płatnym cateringiem.

Odprawa online

Przed podróżą liniami flyUIA można dokonać odprawy online od 23 godzin do 60 minut przed planowanym odlotem.

Flota

Flota Ukraine International Airlines składa się z ponad 40 samolotów typu Boeing 737-300, 737-300F, 373-400, 737-500, 737-800, 737-900, 767-300, Embraer E190.

Port lotniczy Kijów Boryspol

Lotnisko Kijów Boryspol jest najpopularniejszym i największym międzynarodowym portem Ukrainy. Oddalone jest 29 km od centrum miasta. Na terenie terminali znajdują się restauracje, kawiarnie, kilka sklepów oraz trzy firmy świadczące usługi w zakresie wynajmu samochodów. W lożach dla VIP-ów jest bezprzewodowy dostęp do internetu, dostęp do sieci jest też w obrębie terminala B.

Posiłki

Od marca 2014 roku linie wprowadziły sprzedaż posiłków na pokładzie. Oferują pasażerom szeroki wybór przekąsek i napojów oraz ciepłych dań. Darmowe posiłki przysługują na trasach długodystansowych i w klasie biznes. Przewoźnik na zamówienie przygotuje specjalne posiłki, np. dietetyczne. Dla pasażerów czarterowych lotów posiłki zamawia organizator wycieczki.

Dodatkowe usługi

Ukraine International Airlines oferują pasażerom program Panorama Club, w którym gromadząc mile, wymienia się je na różne korzyści, od zniżek cenowych po nagrody. Na pokładach samolotów przewoźnika funkcjonuje SkyShop z wyborem perfum, smakołyków, alkoholi i prezentów.