Menu

Qantas

Reklama

Najlepsze okazje linii Qantas na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Qantas?

Rozkład lotów Qantas obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Qantas?

Bilety na lot linią Qantas najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Qantas kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Qantas mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Qantas

Qantas

Linia lotnicza Qantas o kodzie IATA QF powstała w 1920 roku w Australii, w stanie Queensland. Od czasu założenia znacznie się rozwinęła, a współcześnie jest trzecią najstarszą linią lotniczą na świecie i największą linią lotniczą Australii, oferującą loty krajowe i międzynarodowe. Firma Qantas jest postrzegana jako światowy lider w lotach dalekodystansowych. Najpopularniejszymi trasami przewoźnika są te do Sydney, Melbourne czy Brisbane oraz transy międzynarodowe do popularnych aglomeracji miejskich Azji, Afryki, obu Ameryk i Europy. Linia lotnicza Qantas posiada w swojej ofercie aż 85 różnych kierunków podróży.

Bagaż podręczny i rejestrowany w Qantas

Niezależnie od wybranej klasy pasażerowie Qantas mogą zabrać ze sobą tylko jedną sztukę bagażu rejestrowanego w cenie biletu lotniczego. Za ponadgabarytowy bagaż lub większą ilość toreb trzeba dodatkowo zapłacić. W zależności od klasy rezerwacyjnej lub posiadanej karty członkowskiej zmienia się maksymalny limit wagowy bagażu. Linia Qantas przygotowała ogólne wytyczne, jakie musi spełnić bagaż podręczny: musi mieć wymiary umożliwiające ulokowanie go pod siedzeniem i pasować do wytycznych przewoźnika, a ponadto nie może zawierać niebezpiecznych lub niedozwolonych przedmiotów. W bagażu podręcznym można przewozić m.in. leki na receptę oraz maksymalnie 1 litr płynów umieszczonych w zamykanej przezroczystej torebce. Na czas lotów w obrębie Australii pasażerowie wszystkich klas mogą zabrać ze sobą w cenie biletu lotniczego jedną sztukę bagażu podręcznego.

Jakie klasy rezerwacyjne ma linia Qantas?

Qantas ma w swojej ofercie 4 klasy rezerwacyjne. Podróże klasą ekonomiczną to tanie loty, podczas których pasażerowie w cenie biletu lotniczego mają do dyspozycji gościnną załogę Qantas, świeże posiłki wysokiej jakości i najnowsze filmy oraz muzykę na pokładzie. Pasażerowie klasy Premium Economy mogą skorzystać ze zwiększonej przestrzeni na nogi i przestronnych siedzeń. Oprócz tego mają m.in. pierwszeństwo wejścia do samolotu i dostęp do rozbudowanego menu. W klasie biznes podróżni mogą korzystać z pierwszeństwa wejścia na pokład, prywatnych salonów na lotnisku, rozkładanych foteli oraz dań przyrządzanych przez uznanych szefów kuchni. Klasa pierwsza jest najwyższą klasą w ofercie Qantas. Jej pasażerowie mają do dyspozycji osobistą załogę, transfer na lotnisko, pierwszeństwo wejścia na pokład, specjalną strefę odpraw, a także dostęp do strefy SPA w porcie lotniczym.

Odprawa on-line w Qantas

Australijski przewoźnik umożliwia swoim pasażerom wybór sposobu odprawy. Oprócz tradycyjnej odprawy na lotnisku w Qantas można odprawić się on-line lub za pośrednictwem aplikacji na telefon. Aplikacja umożliwia odprawę na wszystkie loty krajowe i wybrane loty QantasLink. Odprawy można dokonać w ten sposób najwcześniej 24 godziny przed startem i nie później niż 30 minut przed wylotem. Natomiast odprawę i wybór siedzeń on-line dla lotów międzynarodowych można przeprowadzić 24 godziny przed startem i najpóźniej 90 minut przed zamknięciem bramek. W przypadku odprawy internetowej na loty krajowe trzeba zmieścić się między 24 godzinami a 30 minutami przed startem.

Jakie samoloty ma Qantas w swojej flocie?

Flota Qantas składa się z najnowocześniejszych modeli samolotów. Wśród nich można wymienić Boeinga 747, Boeinga 737, Boeinga 717 oraz znane modele Airbusa i B787-9 Dreamlinera. W 2018 roku linia lotnicza dysponowała 130 maszynami. Oprócz tego Qantas posiada w swoim składzie samoloty z kolekcji Flying Art. We współpracy z aborygeńskimi artystami przewoźnik przygotował projekty motywów nawiązujące do rdzennej kultury Australijczyków, które zdobią kadłuby samolotów z tej serii.

Jakie usługi dodatkowe ma linia Qantas w swojej ofercie?

Linia lotnicza Qantas oferuje swoim stałym klientom program lojalnościowy. Aby do niego dołączyć, wystarczy wypełnić wniosek na stronie przewoźnika lub wymienić punkty Qantas Points na kartę członkowską Qantas Club. Osoby posiadające kartę członkowską mogą zapraszać swoich znajomych do klubu po obniżonej cenie. Posiadacze karty mogą liczyć na szereg udogodnień, takich jak dostęp do salonów Qantas na lotniskach, pierwszeństwo przy odprawie, większy limit bagażu, zniżka na parking na lotniskach i wiele innych.

Główna siedziba Qantas – port lotniczy w Syndey

Największy przewoźnik Australii ma swoją siedzibę w Sydney, na lotnisku Syndey Airport o kodzie IATA SYD. Mieści się ono nad Oceanem Spokojnym, 9 kilometrów na południe od miasta. Jest to jeden z najstarszych portów lotniczych na świecie oraz jedno z lotnisk o wyjątkowo dużej przepustowości, które rocznie obsługuje około 40 milionów pasażerów. Z Lotniska w Sydney odbywają się międzynarodowe i krajowe loty różnych przewoźników. Na lotnisku znajdują się 3 terminale, z czego 3. terminal obsługuje tylko loty krajowe linii Qantas. Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z okolicznymi miejscowościami siecią połączeń autobusowych i kolejowych. Oprócz tego posiada oddzielną strefę parkowania, na której można zarezerwować miejsce on-line. Im wcześniej to zrobimy, tym niższą opłatę możemy uzyskać. Na terenie portu lotniczego znajdują się liczne sklepy, restauracje i punkty usługowe. Można też skorzystać tu z bezpłatnego dostępu do Internetu.