Menu

Skytrans

Najlepsze okazje linii Skytrans na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Skytrans

Linie lotnicze Air Armenia to prywatny armeński przewoźnik świadczący również usługi cargo. Powstały w 2003 roku. Ponieważ wyłączności na obsługę lotów pasażerskich miała w Armenii linia lotnicza Armavia, Air Armenia mogła wykonywać wyłącznie rejsy cargo. 
Dopiero po ogłoszeniu upadłości i likwidacji narodowych linii Armavia w 2013 roku, Air Armenia dostała pozwolenie na uruchomienie obsługi przewozów pasażerskich stając się największym w tym kraju przewoźnikiem lotniczym. 
Ukraiński fundusz inwestycyjny ogłosił w grudniu 2004 roku zakup 49 proc. udziałów linii Air Armenia, pozostałe 51 proc. należy do prezesa spółki, Władimira Bobyleva. Od marca 2015 roku w siatce przewoźnika znajduje się Paryż, Frankfurt, Ateny, Moskwa, Sankt Petersburg, Krasnodar, Niżny Nowogród, Skrzydlak, Soczia i Jokaterynburg. 

Bagaż

W liniach lotniczych Air Armenia na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Armenia też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Podróżujący liniami Air Armenia mają możliwość wyboru między dwoma klasami przelotu: Ekonomiczną i Biznes. Pierwsza z nich jest typową tańszą klasą, bez żadnych udogodnień, a Biznes jest nieco bardziej uprzywilejowana.

Flota

Flota linii to 2 samoloty o średniej wieku 18,9 lat. Jest to Airbus 319-100 i Boeing 737-500.

Port lotniczy Erywań

To międzynarodowe lotnisko znajduje się niedaleko miejscowości Zvartnots. Położone jest ok. 10 km na zachód od armeńskiej stolicy, Erywania. W budynku terminala pasażerowie mają do dyspozycji bary, kawiarnie, restauracje, kioski z pamiątkami, sklepy wolnocłowe, poczta. Ponadto na terenie lotniska działa firma świadcząca usługi wynajmu samochodów, a w hali odlotów terminala pasażerskiego jest dostęp do bezprzewodowego internetu. 

Dodatkowe usługi

Wszelkiego rodzaju zamówienia specjalne, np. specjalne posiłki dla dzieci lub potrzebę skorzystania z wózka inwalidzkiego, należy zgłaszać linii najpóźniej do 24 godzin przed planowanym odlotem.