Menu

Qatar Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii Qatar Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Qatar Airways?

Rozkład lotów Qatar Airways obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Qatar Airways?

Bilety na lot linią Qatar Airways najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Qatar Airways kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Qatar Airways mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Qatar Airways

Qatar Airways

Linie lotnicze Qatar Airways powstały w 1993 roku. Obecnie jest to jeden z najszybciej rozwijających się przewoźników na świecie. Katarskie narodowe linie lotnicze w 50% są własnością państwa, a druga połowa znajduje się w rękach prywatnych inwestorów. Przewoźnik należy do towarzystwa lotniczego Arab Air Carriers Organization. Jego siedziba znajduje się w stolicy kraju – Ad-Dauha. W 2014 roku po raz ósmy SKYTRAX uznał Qatar Airways za najlepszą linię lotniczą na Bliskim Wschodzie. 

Bagaż

W liniach lotniczych Qatar Airways na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Qatar Airways, też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Pasażerowie w Klasie Ekonomicznej mogą liczyć na wygodne fotele z obszernym miejscem na nogi, poduszki i koce oraz dostępne przy każdym siedzeniu gniazdka elektryczne, interaktywny system audio-video oraz WiFi na pokładzie Boeinga 787. Dla dzieci i dorosłych przygotowano bogatą ofertę filmów, gier i muzyki.
W Klasie Biznes podróżujący mają do dyspozycji przestronne fotele, które można całkowicie rozłożyć i użyć jako łóżka. W tej klasie pasażerowie mają zapewnione warunki do pracy dzięki dużej przestrzeni, prywatności,  gniazdkom do zasilania laptopów oraz, na pokładzie Boeinga 787 – WiFi. W czasie lotu serwowane są przekąski oraz dania najlepszych szefów kuchni. 
Na podróżujących Pierwszą Klasą czeka wygodne łóżko oraz indywidualna obsługa. Linie lotnicze dbają o jakość obsługi w każdym detalu, począwszy od posiłków serwowanych przez światowej sławy kucharzy po zestaw podróżny sygnowany przez Christiana Diora. Na pokładzie serwowane są dania najlepszych szefów kuchni. 

Odprawa online

Odprawa online dostępna jest na większości kierunków. Zazwyczaj odprawa jest możliwa od 36 godzin do 90 minut przed planowanym odlotem. 
Odprawa mobilna – korzystając ze specjalnej aplikacji możesz dokonać odprawy za pomocą swojego telefonu. Aplikacja jest dostępna dla systemów: Android, iOS, BlackBerry. 
Odprawa na lotnisku rozpoczyna się zazwyczaj 3 godziny przed wylotem i kończy się na godzinę (dla pasażerów klasy ekonomicznej) lub 45 min (w biznes klasie) przed planowanym odlotem.

Flota

Qatar Airways posiada flotę liczącą ponad 200 samolotów. W jej skład wchodzą: Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A340-600, Boeing 777-200, Boeing 777-300, Boeing 787-8, Airbus A330 Freighter, Boeing 777 Freighter, Bombardier Challenger 605, Bombardier Global 5000, Bombardier Global Express XRS.

Hamad International Airport

Baza linii lotniczych Qatar Airways znajduje się w porcie lotniczym Hamad International Airport, który mieści się w stolicy Kataru – Ad Dauha. Na lotnisku znajduje się salonik biznesowy Qatar Airways Al Mourjan Business Lounge. Pasażerowie mają do dyspozycji bogate menu, pokoje rodzinne oraz quiet Rosom, w których można wypocząć przed zbliżającą się podróżą. W zależności od potrzeb, na podróżujących czekają wyposażone w monitory oraz WiFi stanowiska do pracy lub sale gier, gdzie można zrelaksować się m.in. przy symulatorach Formuły 1. 
W 2014 roku, po raz drugi linie lotnicze zostały uhonorowane nagrodą SKYTRAX dla najlepszego salonu biznesowego.

Posiłki

Na podróżujących Qatar Airways czeka menu przygotowane przez czterech wybitnych kucharzy z różnych stron świata. Można tu zarówno skosztować zarówno przysmaków kuchni arabskiej, jak i sezonowych sałatek, dań mięsnych, deserów, przekąsek.
Linie oferują również posiłki specjalne, przygotowywane na życzenie, np. bezglutenowe, dla diabetyków, o obniżonej zawartości laktozy, koszerne itp. O specjalnych wymaganiach należy poinformować najpóźniej 72 godziny przed lotem.

Dodatkowe usługi

Osoby niepełnosprawne lub wymagające specjalnej opieki powinny zgłosić taka potrzebę w momencie rezerwacji lotu lub najpóźniej na 48 godzin prze odlotem. 
Pies przewodnik może podróżować w kabinie pasażerskiej tylko na trasach do lub z USA. W przypadku innych tras zwierzę przewożone jest bezpłatnie w luku bagażowym.  
Dla dzieci przygotowano zestawy filmów, gier, kredki, kolorowanki i słodkie przekąski. Rodzice młodszych dzieci mogą liczyć na zestaw pieluszek, mokrych chusteczek itp.