Menu

Royal Jordanian

Reklama

Najlepsze okazje linii Royal Jordanian na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Royal Jordanian?

Rozkład lotów Royal Jordanian obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Royal Jordanian?

Bilety na lot linią Royal Jordanian najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Royal Jordanian kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Royal Jordanian mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Royal Jordanian

Royal Jordanian

Jordańskie narodowe linie lotnicze Royal Jordanian powstały w 1963 roku jako prywatna firma pod nazwą Alia, na cześć córki króla Husajna, księżniczki Alia bint Al Husajn. Dwa lata później przewoźnik rozpoczął loty do Europy, a w latach 80. – do Ameryki Północnej i na wschód Azji. 
Dzisiaj jordańskie linie lotnicze należą do rządu, oferują połączenia z Afryką, Azją, Ameryką Północną i Europą. Przewoźnik należy do sojuszy Arab Air Carriers Organization oraz Oneworld.

Bagaż

W liniach lotniczych Royal Jordanian na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Royal Jordanian też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Liniami Royal Jordanian można podróżować klasa economy lub crown. Pasażerowie klasy ekonomicznej mają do dyspozycji indywidualne monitory, na których można m.in. oglądać filmy. W klasie crown fotele są rozkładane na płasko, a monitory mają po 62 cale.

Odprawa online

Liniami Royal Jordanian można podróżować klasa economy lub crown. Pasażerowie klasy ekonomicznej mają do dyspozycji indywidualne monitory, na których można m.in. oglądać filmy. W klasie crown fotele są rozkładane na płasko, a monitory mają po 62 cale.

Flota

Flota linii Royal Jordanian składa się z 24 samolotów typu Airbus A319-100, A320-200, A321-200, A330-200, Boeing 787-8, Embraer ERJ-175 i ERJ-195.

Port lotniczy Amman

Międzynarodowe lotnisko Amman jest największym portem Jordanii. Położone jest w Zizya, w odległości ok. 35 km na południe od centrum stolicy kraju, Ammanu. Nazwany jest na cześć Królowej Alii, trzeciej żony króla Jordanii, Husajna. Na terenie lotniska znajduje się kilka restauracji, kawiarni, sklepów. Na terenie całego lotniska jest bezpłatny dostęp do Wi-Fi.

Posiłki

W czasie loty Royal Jordanian serwowane są posiłki i napoje. Przewoźnik jest jednym z niewielu na świecie, który oferuje pasażerom klasy ekonomicznej trzy opcje posiłków do wyboru. 

Dodatkowe usługi

Pasażerowie w czasie lotu mają dostęp do filmów, programów TV, audio i gier. Przewoźnik oferuje uczestnictwo w programie lojalnościowym Royal Plus.