Menu

Tarom

Reklama

Najlepsze okazje linii Tarom na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Tarom?

Rozkład lotów Tarom obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Tarom?

Bilety na lot linią Tarom najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Tarom kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Tarom mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Tarom

Tarom

Linie lotnicze Tarom to rumuński narodowy przewoźnik, który w 97,05 proc. należy do rumuńskiego Ministerstwa Transportu. Te najstarsze i największe w tym kraju linie powstały w 1920 roku, ale pierwsze regularne połączenie, na trasie Bukareszt-Galati, przewoźnik uruchomił dopiero 5 lat później. Do 1989 roku, czyli do upadku komunistycznego rządu Rumunii, linie prowadziły swoją działalność wyłącznie na samolotach typu Ił. W 1990 roku zastąpiły je Boeingi i Airbusy. W 1993 roku rumuński przewoźnik uruchomił rejsy do Bangkoku i Montrealu, po odnotowaniu dużych strat w 2001 roku zostały one zamknięte, a w kolejnych dwóch latach pozostałe rejsy długodystansowe, m.in. do Chicago, Nowego Jorku i Pekinu.
Obecnie linie Tarom obsługują 52 lotniska w 22 krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Od 25 czerwca 2010 roku są członkiem sojuszu SkyTeam. Główną siedzibą Tarom jest międzynarodowy port lotniczy w Otopeni pod Bukaresztem.

Bagaż

W Tarom bagaż podręczny jest wliczony w cenę biletu lotniczego. Podróżujący mogą wnieść na pokład kabiny jedną sztukę bagażu o określonych wymiarach oraz jeden mały przedmiot, na przykład torebkę czy torbę na laptopa.
W Tarom bagaż podręczny, wymiary i waga są ściśle określone, jednak loty obsługiwane przez sojuszników linii mają własną politykę bagażową, do której należy się dostosować. Płyny w bagażu podręcznym przewozimy w opakowaniach o pojemności maks. 100 ml, w przezroczystej torbie o wymiarach 20x20 cm.

W liniach Tarom bagaż rejestrowany również jest bezpłatny, a jego waga i ilość jest uzależniona od klasy rezerwacyjjnej i trasy lotu. Wszelkie odstępstwa od dozwolonego limitu wiążą się z koniecznością opłaty nadbagażu. W bagażu rejestrowanym nie wolno przewozić materiałów łatwopalnych, substancji żrących, pieniędzy czy dokumentów.

Klasy rezerwacyjne

W rumuńskich liniach Tarom klasy rezerwacyjne są dwie. Tarom klasa biznesowa to opcja droższa, bogatsza w udogodnienia dla pasażerów. W cenie biletów otrzymujemy większy limit bagażu rejestrowanego, pierwszeństwo odprawy czy wejścia na pokład. Pasażerowie klasy biznesowej otrzymują napój powitalny na pokładzie, a menu i wybór alkoholi podczas lotu jest bardziej zróżnicowane. Podróżujący mogą również skorzystać z Tarom Business Lounge na lotniskach i zrelaksować się przed podróżą. Z kolei Tarom klasa ekonomiczna gwarantuje bezpłatny bagaż podręczny i rejestrowany, ale jego limity są niższe. Pasażerowie mogą za darmo wybrać miejsce w samolocie, dokonać odprawy online czy na lotnisku, jak i skorzystać z platformy Air-Fi do grania, oglądania filmów czy czatowania.

Odprawa online

W Tarom odprawa pasażerów może być dokonana na kilka sposobów. Jednym z nich jest odprawa online, dostępna na 30h przed podróżą. Podróżujący mogą odprawić się za darmo, jednak muszą to zrobić najpóźniej na godzinę przed startem samolotu. Tarom odprawa online to znacznie wygodniejsza opcja, ale istnieje także możliwości odprawy na lotnisku. Podróżujący mogą skorzystać z kiosków samoobsługowych lub odprawić się na specjalnie wyznaczonych do tego stanowiskach odprawy. Odprawa na lotnisku jest możliwa od 2h do 45 minut przed podróżą.

Flota

Flota rumuńskiego przewoźnika Tarom składa się z 23 samolotów typu Airbus A30-300, A318, ATR 42-500, ATR 72-500, Boeing 737-300, B737-700.

Port lotniczy Bukareszt Otopeni

To międzynarodowe lotnisko Henri Coanda położone jest w Otopeni, 16,5 km na północ od centrum rumuńskiej stolicy, Bukaresztu. Na jego terenie znajdują się bary, restauracje, kawiarnie, sklepy wielobranżowe, a w hali przylotów wypożyczalnie samochodów. W terminalu znajduje się również specjalny punkt dostępu do internetu, poza nim dostępny jest także bezprzewodowy internet.

Posiłki

Posiłki na pokładzie rumuńskich linii dostosowane są do kulinarnych zwyczajów i kultury podróżnych. Na krajowych rejsach serwowane są lekkie przekąski, a na międzynarodowych dania bardziej kaloryczne. Różnorodność menu zależna jest też od czasu trwania lotu. Linie serwują również desery w postaci ciasteczek, czekolady lub owoców. Na trasach do dwóch godzin w klasie ekonomicznej, oprócz kanapki i deseru, pasażerowie mogą liczyć w przypadku startu samolotu po godz. 12 na piwo. W klasie biznes na międzynarodowych trasach pasażerom serwowane są desery najwyższej jakości oraz najlepszej jakości wina, szampan i piwo. Na specjalne życzenie firma przygotuje specjalny posiłek, np. wegetariański, koszerny czy też dla dzieci, nawet dla niemowląt. 

Dodatkowe usługi

Rumuńskie linie lotnicze oferują swoim klientom program lojalnościowy Flying Blue. W jego ramach zbierane mile za loty można wymieniać np. na zniżki na loty, rezerwację hotelu czy inne usługi firm partnerskich programu. Każdy z klientów Tarom może skorzystać z opcji rezerwacji specjalnego posiłku. Przewoźnik oferuje dania różnych kuchni, w tym posiłki wegetariańskie, koszerne, bezglutenowe, jak i menu dla dzieci czy diabetyków. Podczas lotu pasażerowie mogą przeczytać magazyn pokładowy “Insight” lub skorzystać z multimedialnej platformy Air-Fi. Tarom zgadza się na przewóz psów i kotów w kabinie lub luku bagażowym. Zwierzęta muszą mieć niezbędne dokumenty oraz szczepienia.